Toronto - Arizona 1:3Hanzal a Hemský skórovali. Hertl připsal dvě gólové přihrávky proti nejlepšímu týmu NHL

Český útočník Martin Hanzal vstřelil vítězný gól hokejistů Arizony, kteří porazili Toronto 3:1 a ukončili sérii sedmi porážek. Dalším bodem za asistenci upevnil Jakub Voráček své vedení v produktivitě zámořské NHL. Přispěl tak k výhře Philadelphie nad Winnipegem 5:2. Aleš Hemský skóroval za Dallas při výhře 6:3 v Ottawě. Tomáš Hertl se po návratu z farmy podílel na vítězství San Jose nad Anaheimem (6:3) dvěma asistencemi.

Martin Hanzal (11) dal vítězný gól Arizony na ledě Toronta. S ním jásají Sam Gagner (9) a Martin Erat (10).

Hanzal osmým gólem v sezóně pomohl Arizoně přetrhnout nepříjemnou sérii. Kojotům se v závěrečné třetině povedl obrat. Skórovali hned v páté sekundě zásluhou Olivera Ekmana Larssona v oslabení, puk vyhozený ze středního pásma zaskočil brankáře Jonathana Berniera. A ve 44. minutě už vedli právě po trefě českého útočníka. Ten byl vyhlášen první hvězdou utkání. Náskok pojistil tři a půl minuty před závěrečnou sirénou v přesilovce Sam Gagner, u jehož zásahu si připsal asistenci Martin Erat. Toronto zaznamenalo osmou prohru v řadě.

Voráčkovi jedna asistence stačila na upevnění vedení v čele pořadí produktivity. Jeho hlavní pronásledovatel Tyler Seguin totiž při vysoké výhře Dallasu v Ottawě vyšel bodově naprázdno a stejně jako Patrick Kane z Chicaga má o pět bodů méně než český útočník.

V utkání Philadelphie zaznamenal asistenci i Petr Straka, byl to pro něj v jeho druhém zápase premiérový bod v NHL. Přihrál na vítězný třetí gól, ve 24. minutě za stavu 2:2 předvedl důraz při závaru před brankou, kde se dvakrát snažil dopíchnout puk do sítě, ten se poté odrazil k obránci Nicku Schultzovi a ten zavěsil do odkryté klece.

"Petr s Ryanem Whitem odvedli výbornou práci. Vytvořili před brankou tlak, puk se šťastně odrazil ke mně a já se pak už snažil neminout," líčil Schultz, který skóroval po dvou letech.

V brance Winnipegu dostal před Ondřejem Pavelcem přednost Michael Hutchinson.

Hned dvakrát asistoval David Krejčí, jeho Boston vyhrál na ledě newyorských Rangers 5:2.

Za Detroit nastoupil český gólman Petr Mrázek, ale po druhé třetině, kdy jeho tým prohrával na ledě Tampy 1:5, jej nahradil Thomas McCollum. Na Mrázka šlo jen 15 střel. Detroit utrpěl první prohru po sérii šesti vítězství. Premiérovým hattrickem v NHL se o to zasloužil jednadvacetiletý Cedric Paquette.

Málovídanou gólovou smršť po nerozhodné první třetině (1:1) předvedlo San Jose v prostřední části hry proti Anaheimu. Pěti brankami prakticky rozhodlo o vítězství. Mezi střelce se nezapsal Hertl, po návratu z farmy, kde působil během pauzy kolem Utkání hvězd, ale zaznamenal dvě asistence. Jeho kolegové z útočné formace, James Sheppard a Barclay Goodrow, si připsali gól a asistenci.

Žraloci potvrdili, že se jim proti Anaheimu daří, když s nejlepším týmem ligy vyhráli čtvrtý z pěti vzájemných zápasů v sezóně.

NHL:
NY Islanders - Boston 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 29. Tavares, 36. Grabner - 14. R. Smith (Krejčí), 17. Bergeron, 40. Miller, 42. Krug, 58. Lucic (Krejčí). Střely na branku: 45:33. Diváci: 16 170. Hvězdy utkání: 1. R. Smith, 2. Lucic (oba Boston), 3. Tavares (Islanders).
NY Rangers - Montreal 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 56. Pacioretty. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Price (Montreal), 2. Lundqvist (Rangers), 3. Pacioretty (Montreal).
Philadelphia - Winnipeg 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Branky: 8. VandeVelde, 12. Simmonds (Voráček), 24. Schultz (Straka), 45. Schenn, 59. Couturier - 9. a 17. Perreault (na první Frolík). Střely na branku: 32:38. Diváci: 19 673. Hvězdy utkání: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Perreault (Winnipeg), 3. Schultz (Philadelphia).
Toronto - Arizona 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 17. Kessel - 41. Ekman-Larsson, 44. Hanzal, 57. Gagner (Erat). Střely na branku: 25:45. Diváci: 18 837. Hvězdy utkání: 1. Hanzal, 2. M. Smith (oba Arizona), 3. Kessel (Toronto).
Ottawa - Dallas 3:6 (2:3, 0:0, 1:3)
Branky: 17. Zibanejad, 19. Ryan, 43. Chiasson - 8. a 60. Jamie Benn, 9. Sceviour, 12. Hemský, 51. Klingberg, 60. Daley. Střely na branku: 28:41. Diváci: 18 752. Hvězdy utkání: 1. Daley (Dallas), 2. Ryan (Ottawa), 3. Klingberg (Dallas).
Florida - Columbus 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 23. Huberdeau, 32. Ekblad, 54. Bergenheim - 22. Johnson, 39. Wennberg. Střely na branku: 31:33. Diváci: 7 917. Hvězdy utkání: 1. Bergenheim, 2. Ekblad (oba Florida), 3. McElhinney (Columbus).
St. Louis - Nashville 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 4:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 29. Schwartz, 33. Oshie, 34. Ott, 39. Reaves (Jaškin), rozhodující sam. nájezd Shattenkirk - 13. a 36. Fisher, 26. Forsberg, 58. Neal. Střely na branku: 35:37. Diváci: 19 477. Hvězdy utkání: 1. Oshie, 2. Reaves (oba St. Louis), 3. Fisher (Nashville).
Calgary - Minnesota 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 9. Parise. Střely na branku: 30:32. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Hiller (Calgary), 3. Parise (Minnesota).
Edmonton - Buffalo 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 13. Fraser, 16. Klefbom, 48. Lander - 3. Myers, 58. Ristolainen. Střely na branku: 34:20. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: 1. Lander, 2. Gazdic (oba Edmonton), 3. Myers (Buffalo).
Tampa Bay - Detroit 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky: 3., 20. a 32. Paquette, 25. Stamkos, 38. Barberio (Šustr) - 12. Helm. Petr Mrázek odchytal za Detroit 40 minut, z 15 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 66,7 procenta. Střely na branku: 32:28. Diváci: 19 204. Hvězdy utkání: 1. Paquette, 2. Bishop, 3. Drouin (všichni Tampa).
San Jose - Anaheim 6:3 (1:1, 5:0, 0:2)
Branky: 8. Pavelski, 23. Goodrow (Hertl), 27. Marleau, 33. Irwin, 35. Sheppard (Hertl), 37. Dillon - 5. Cogliano, 42. Beleskey, 59. Maroon. Střely na branku: 33:28. Diváci: 17 562. Hvězdy utkání: 1. Marleau, 2. Burns, 3. Goodrow (všichni San Jose).