Rubriky:

NHL

Živě

Jágr by mohl na Floridě zůstat. Klub mu chce dát novou smlouvu

29. března 2015 09:50 - Montreal

Generální manažer Floridy Dave Tallon podnikl první krok k prodloužení smlouvy s hokejistou Jaromírem Jágrem, jenž po sezóně bude volným hráčem. Před sobotním utkáním v Montrealu se sešel s jeho agentem Petrem Svobodou, aby probrali budoucnost české legendy u Panthers. Obě strany se dohodly, že v jednáních budou pokračovat po sezóně.

 

Joel Auerbach, ČTK/AP

„Z toho, co jsem od něho viděl, by bylo úžasné mít ho v týmu i nadále," řekl Tallon. Jágra získal z New Jersey koncem února za druhé kolo letošního draftu a třetí kolo příštího. V novém působišti si český útočník připsal ve třinácti utkáních dvě branky a sedm asistencí a do tabulky pravdy šest kladných bodů. S ním v sestavě Florida vyhrála osm zápasů.

„Je to výjimečný sportovec. Hráči často v určitém věku začnou ztrácet ze svých schopností vlastnosti, jako je výbušnost, síla na puku, ale tohle stále není Jágrův případ. Je úctyhodné, na jaké úrovni dokáže ve 43 letech hrát a jak pomáhá týmu. Oba mladíci, s nimiž nastupuje, šli od jeho příchodu nahoru. Získali sebevědomí a momentálně patří jejich lajna k nejlepším v lize," vyzdvihl Jágrův přínos i montrealský kouč Michel Therrien.

Manko na play off narůstá

Český útočník po předzápasovém tréninku prohlásil, že je ohromen potenciálem, který tým Floridy má, a odhadl, že za dva roky by mohli Panthers bojovat o Stanleyův pohár.

V aktuální sezóně ale po porážce od Montrealu 2:3 v prodloužení narostlo Floridě ve Východní konferenci manko na postupovou osmičku do play off na čtyři body.

ČTK, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..