Živě

Brankář Luongo odmítl štědrou nabídku Floridy

16. ledna 2006 16:11 - SUNRISE

Roberto Luongo mohl být od příští sezóny druhým nejlépe placeným gólmanem v hokejové NHL. Vedení jeho nynějšího týmu Florida Panthers nabídlo brankáři pětiletý kontrakt s výdělkem 30 miliónů dolarů, ovšem Luongo ji odmítl.

Týmu, který patří do horší poloviny soutěže, se nechce na tak dlouhou dobu uvázat. "Nechci příštích pět let strávit tím, že se budu dívat na play off v televizi. Peníze jsou pro mě až na druhém místě," řekl Luongo listu Sun-Sentiel.

V létě se přitom brankář s klubem hádal o plat u arbitráže. Tehdy mu Florida nabízela stejně dlouhý kontrakt za 25 miliónů dolarů. Luongo ale požadoval smlouvu na dva roky a nakonec se musel spokojit s ročním platem 3,25 miliónu dolarů.

Jestli prodlouží na Floridě své angažmá, se rozhodne až po sezoně. Ovlivní jej prý i to, jak naloží se svou budoucností nejproduktivnější hráč mužstva Olli Jokinen, s nímž Luongo přišel do týmu před šesti lety z Islanders.

Nejlépe placeným gólmanem NHL je nyní Nikolaj Chabibulin, který v Chicagu bere ročně 6,75 miliónu dolarů.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..