Češi řádili v New Yorku, odskákal to Pittsburgh

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers deklasovali v sobotním utkání NHL Pittsburgh 7:1. Čeští hráči Rangers nasbírali 14 bodů, dva góly a jednu asistenci si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Jaromír Jágr. Trefil se i Václav Prospal, který gólem přispěl k výhře Tampy Bay 6:0 ve Philadelphii. Třikrát skóroval Švéd Fredrik Modin.

Rangers zasypali Marca-Andre Fleuryho v brance Pittsburghu 51 střelami, mladý gólman Penguins vydržel v kleci celé utkání. Lehké utkání zažil nováček v brance New Yorku Henrik Lundqvist. Ten čelil pouhým 14 střelám.

Philadelphia se potýká se zraněními klíčových hráčů a na výsledcích to je vidět. Letci prohráli sedmý z posledních deseti zápasů. Hlavní hvězdou sobotního zápasu byl švédský forvard Fredrik Modin, který finského gólmana Niittymakiho překonal třikrát, když se trefil v každé třetině jednou. Pavel Kubina si připsal tři nahrávky, čisté konto 38 zákroky vychytal Sean Burke.

Dallas porazil Detroit 2:1 po samostatných nájezdech, rozhodující trefu si připsal Mike Modano. Trestné střílení proměnil i Jussi Jokinen, který zužitkoval všech osm nájezdů, které letos jel.

Český večer v Columbusu

Český večer zažili i diváci v Columbusu, který porazil Nashville 4:3. Dva góly včetně vítězného 83 sekund před koncem vstřelil David Výborný, na oba mu přihrával Jan Hrdina. Dokonce tři asistence si připsal Rostislav Klesla. Tomáš Vokoun pustil čtyři góly ze 24 střel.

V dobré formě je olympionik Jan Bulis, který pomohl Montrealu k výhře 4:3 po prodloužení v Torontu gólem a asistencí. Jednou nahrával i Tomás Plekanec, vítězný gól vstřelil v 62. minutě Saku Koivu.

Venku se dařilo i Anaheimu, který vyhrál jasně 6:2 v Los Angeles, Boston prohrál s New York Islanders 3:4. Dva góly slovenského nováčka Marka Svatoše nepomohly Coloradu, které prohrálo s Vancouverem 3:4 po samostatných nájezdech.

Carolina porazila 4:1 Atlantu, na vítěznou trefu Eriku Coleovi přihrál František Kaberle. V dresu poražených jednou nahrával Jaroslav Modrý. Asistenci si při vítězství Phoenixu 6:2 nad San Jose připsal i bek Zbyněk Michálek.

New York Rangers - Pittsburgh 7:1 (1:1, 2:0, 4:0)
Branky: 47. a 51. Jágr (na první Malík, na druhou Ručinský, Straka), 9. Ward (Ručinský, Sýkora), 32. Ručinský (Sýkora), 34. Rozsíval (Straka), 49. Průcha, 58. Strudwick (Rozsíval, Jágr) - 16. Crosby. Střely na branku: 51:14. Diváci: 18 200.
Philadelphia - Tampa Bay 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
Branky: 17., 32. a 48. Modin (na druhou a třetí Kubina), 15. Boyle, 53. Prospal (Kubina), 53. Craig. Střely na branku: 38:30. Diváci: 19 789.
Dallas - Detroit 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 55. Lehtinen, rozh. nájezd Modano - 43. Holmström. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18 584.
Los Angeles - Anaheim 2:6 (1:3, 0:3, 1:0)
Branky: 3. a 45. Cammalleri - 9. a 25. Perry, 4. Lupul, 12. Getzlaf, 21. Kunitz, 28. S. Niedermayer. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18 118.
Boston - New York Islanders 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
Branky: 27. Bergeron, 45. Axelsson, 47. Boyes - 21. York, 41. Hunter, 49. Žitnik, 50. Parrish. Střely na branku: 44:51. Diváci: 17 565.
Toronto - Montreal 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 12. Tucker, 40. Chavanov, 56. Klee - 51. a 62. Koivu, 22. Kovaljov (na první Bulis), 52. Bulis (Plekanec). Střely na branku: 24:20. Diváci: 19 541.
Carolina - Atlanta 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 4. J. Williams, 10. Cole (F. Kaberle), 28. Babchuk, 60. Adams - 41. Savard (Modrý). Střely na branku: 27:18. Diváci: 18 930.
Columbus - Nashville 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 9. a 59. Výborný (na obě Hrdina, na první Klesla), 14. Nash (Klesla), 38. Westcott (Klesla) - 16. Hartnell, 26. Hall (Erat), 32. Perreault. Střely na branku: 24:27. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celé utkání, čelil 24 střelám, inkasoval čtyřikrát, úspěšnost zákroků měl 83,3 procenta. Diváci: 18 136.
Phoenix - San Jose 6:2 (0:0, 3:0, 3:2)
Branky: 23. a 54. Comrie, 24. Sjoström (Z. Michálek), 32. M. Johnson, 51. Ballard, 53. Ricci - 53. Ekman, 58. Cheechoo. Střely na branku: 25:36. Diváci: 17 126.
Colorado - Vancouver 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 54. a 56. Svatoš, 17. Brunette - 39. a rozh. nájezd J. Ruutu, 18. Öhlund, 50. Kesler. Střely na branku: 43:31. Diváci: 18 007.
4. Edmonton5127618169:15960
5. Minnesota5125422147:13054
Pacifická divize:
1. Dallas5134215167:13470
2. Los Angeles5430321183:17363
3. Anaheim50231017145:13956
4. Phoenix5226224152:16154
5. San Jose4823619148:14752
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.