St. Louis - Chicago 3:2Stav série 4:3Obhájce trofeje končí! Predátoři si vynutili sedmý zápas

New York

Hokejisté Chicaga neobhájí vítězství ve Stanleyově poháru. V pondělním sedmém duelu prohráli v St. Louis 2:3 a play off NHL pro ně končí už v prvním kole. Na postup může i nadále pomýšlet Nashville, které doma zdolalo Anaheim 3:1 a vynutilo si rozhodující duel, který je na programu ve středu večer na ledě Ducks.

Hokejisté St. Louis vyřadili v prvním kole Stanleyova poháru obhájce trofeje z Chicaga.

Sérii s Blues sice Jestřábi zdramatizovali, když srovnali nepříznivý stav zápasů z 1:3 na 3:3, vytoužený obrat ale nedotáhli. Hráči St. Louis měli výtečný nástup do utkání a už ve 14. minutě vedli o dva góly, když se po šedesáti vteřinách hry trefil Lehterä a po něm i Parayko.

Blackhawks, v jejichž sestavě opět chyběli Michal Rozsíval a Tomáš Fleischmann, však dokázali dvoubrankové manko smazat. Těsně před první sirénou snížil Hossa a zkraje prostřední dvacetiminutovky srovnal Shaw. Napínavý duel pak rozhodla situace ze 49. minuty. Stastny našel Fabbriho, který okamžitě adresoval přihrávku na u branky zcela volného Brouwera. Ten nejprve trefil tyč, puk při snaze o dorážku následně minul, napodruhé však přece jen dopravil kotouč do sítě.

Brouwer, jenž v roce 2010 vyhrál Stanley Cup právě v dresu Blackhawks, zaznamenal vůbec svůj první gól v letošní vyřazovací části.

Chicago to v závěru zkusilo ještě s šesti hráči na ledě, vyrovnání se ale nedočkalo a s play off se letos loučí. St. Louis narazí v druhém kole na Dallas.

Predátoři srovnali sérii s Anaheimem

Hrozbu vyřazení alespoň prozatím odvrátili hráči Nashvillu. Nad Anaheimem jim dvoubrankový náskok zařídili ve druhé třetině Ekholm a Neal. Čtrnáct sekund před druhou přestávkou zkorigoval skóre v přesilovce Kesler, na konečných 3:1 pro Predátory ale uzavřel v samém závěru střelou do prázdné klece Weber.

Stav série je nerozhodný 3:3, o postupujícím se rozhodne ve středu večer v Kalifornii.

NHL - 1. kolo play off:
Západní konference - 6. zápas:
Nashville - Anaheim 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 9. Ekholm, 38. Neal, 60. Weber - 40. Kesler. Střely na branku: 26:27. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Rinne, 3. Ekholm (všichni Nashville). Stav série: 3:3.
Západní konference - 7. zápas:
St. Louis - Chicago 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 2. Lehterä, 14. Parayko, 49. Brouwer - 19. Hossa, 24. Shaw. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19 935. Hvězdy zápasu: 1. Brouwer, 2. Elliott, 3. Fabbri (všichni Chicago). Konečný stav série: 4:3.