Tampa Bay - NY Islanders 3:5Stav série 0:1Palát gólem načal čtvrtfinále Stanley Cupu. Tampa ale na úvod s Islanders prohrála

New York

Český hokejista Tampy Bay Ondřej Palát svým druhým gólem v letošním play off NHL načal sérii druhého kola proti New Yorku Islanders, jemuž nakonec Blesky podlehly 3:5. Posledním letošním čtvrtfinalistou se stali Predátoři z Nashvillu, kteří v sedmém zápase vyrovnané série zvítězili na ledě Anaheimu 2:1.

Český hokejista Tampy Ondřej Palát (vlevo) před Shanem Princem (11) z New Yorku Islanders.

Tampa po vyřazení Detroitu týden odpočívala, zatímco Islanders ještě v neděli ukončovali dramatickou sérii s Floridou. Kratší pauza ale spíše vyhovovala Newyorčanům, kteří byli na ledě rychlejší a důraznější.

I když do vedení šli brzo domácí. Jonathan Drouin ujel podél mantinelu, ideální zpětnou přihrávkou našel mezi kruhy najetého Paláta, který pohotovou ranou skóroval. Pak ale přišly pro Lightning v první třetině krušné chvíle.

Bishop po čtvrtém gólu střídal

Necelé tři minuty po Palátově gólu srovnal Travis Hamonic a v závěru třetiny pak dvakrát skóroval nováček Shane Prince. Když John Tavares v polovině zápasu přidal čtvrtý gól do brány Tampy, brankář Ben Bishop už zamířil na střídačku.

Ze 13 střel inkasoval čtyři góly. „Tohle byl zkrátka večer, kdy se nic nestane ve váš prospěch. Člověk na to musí zapomenout a posunout se dál. Za pár dnů máme další zápas, na který se chci soustředit," řekl uchazeč o Vezinovu trofej.

Domácí ale ještě udělali ze zápasu drama, když ve třetí třetině po brankách Nikity Kučerova a Valtteriho Filppuly snížili dvě a půl minuty před koncem na rozdíl jediného gólu. Při risku bez brankáře jim však zasadil definitivní ránu Cal Clutterbuck.

„Hodně nás bolí ty dva obdržené góly v závěru první třetiny. Byli jsme v této fázi zápasu příliš měkcí. Upřímně si ale myslím, že někdy v polovině třetí třetiny jsme už mohli vést, měli jsme hromadu šancí. Hodně jsme tlačili a dostali se na rozdíl gólu. Máme teď alespoň na čem stavět," hodnotil duel po porážce domácí kouč Jon Cooper.

Anaheim prokletí nezlomil

Anaheim nezlomil prokletí sedmých zápasů na domácím ledě, který v play off nezvládli už počtvrté za sebou. Po Detroitu, Los Angeles a Chicagu tentokrát v klíčovém duelu tentokrát ztroskotali na Nashvillu.

Predátorům zařídili dvoubrankový náskok už v první třetině Colin Wilson a Paul Gaustad. Domácí snahy narážely na výborného brankáře Pekku Rinneho, jehož překonal až ve třetí třetině při přesilovce Ryan Kessler.

Zbylých 36 střel ale pochytal a může se tak těšit se svým týmem na čtvrtfinále, kde se utká se San Jose.

Play off NHL:
1. kolo:
Západní konference - 7. zápas:
Anaheim - Nashville 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 42. Kesler - 7. Wilson, 16. Gaustad. Střely na branku: 37:20. Diváci: 17 407. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Kesler, 3. Getzlaf (oba Anaheim). Konečný stav série: 3:4.
2. kolo:
Východní konference - 1. zápas:
Tampa Bay - NY Islanders 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Branky: 4. Palát, 48. Kučerov, 58. Filppula - 18. a 20. Prince, 6. Hamonic, 29. Tavares, 60. Clutterbuck. Střely na branku: 36:22. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Prince, 2. Nelson (oba Islanders), 3. Kučerov (Tampa). Stav série: 0:1.