Lang překonal Vokouna a Detroit vyhrál v Nashvillu

NEW YORK

Robert Lang rozhodl o výhře Detroitu na ledě Nashvillu. Český olympionik nejprve snížil na 1:2 a v závěru utkání přihrál na vítězný gól obránci Schneiderovi. Trefili se i další čeští hráči. Václav Prospal pomohl Tampě Bay k výhře proti Carolině, Patrik Eliáš z New Jersey se prosadil v Bostonu, Radek Bonk z Montrealu se radoval v Buffalu.

Robert Lang svým gólem zahájil obrat Detroitu v utkání na ledě Nashvillu. Predátoři vedli ještě v polovině zápasu po dvou trefách v početní výhodě 2:0, pak se ale český olympionik střelecky prosadil a obránce Mathieu Schneider šest a půl minuty před koncem rozhodl o výhře Rudých křídel 3:2. Na vítězný gól přihrával opět Robert Lang. Tomáš Vokoun pochytal 42 střel.

New Jersey vyhrálo v Bostonu 3:2 po prodloužení a gólem se na tom podílel Patrik Eliáš. Český olympionik srovnával ve 26. minutě na 1:1, vítěznou trefu si připsal Brian Gionta.

Trefil se i Radek Bonk, který gólem v oslabení pomohl Montrealu k výhře 3:2 na ledě Buffala. V dresu poraženého celku asistoval Aleš Kotalík. Hvězdou zápasu se stal Rus Alexej Kovaljov, který svým druhým gólem v zápase v nastaveném čase rozhodl.

Montreal se vyrovnal i se zprávou, že jeho brankářská jednička José Theodore brala nepovolenou látku Propecia, která je na zakázaném seznamu antidopingové agentury WADA. Propecia má podporovat růst vlasů a o užívání přípravků týmový lékař věděl.

Kovalčuk předstihl Jágra

Dominik Hašek nastoupil v dresu Ottawy, ale ani jeho 20 zákroků nezabránilo prohře 1:2 s Atlantou. Gól v dresu vítězů vstřelil Ilja Kovalčuk, který se tak osamostatnil na čele střelecké tabulky soutěže. Ruský forvard se trefil už 37x, o gól méně má na svém kontě Jaromír Jágr.

Obhájci trofeje z Tampy Bay porazili Carolinu 5:3, na přesilovkový gól Václavu Prospalovi nahrával Pavel Kubina. Dvakrát se trefil Švéd Fredrik Modin, 28 zákroky podpořil výhru John Graham. Člen amerického olympijského výběru vystřídal Seana Burka, který inkasoval třikrát z úvodních střel.

Colorado vyhrálo 2:1 v Minnesotě a postaral se o to svým 21. gólem sezóny kapitán Joe Sakic. Rozjetý Dallas bez problémů vyhrál 5:1 na ledě Phoenixu, třikrát se trefil Fin Niko Kapanen.

Boston - New Jersey 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 12. G. Murray, 53. W. Primeau - 48. a 63. Gionta, 26. Eliáš. Zásahy brankářů: Thomas 34/3 - Brodeur 39/2. Diváci: 16 122.
Buffalo - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 12. Hecht, 60. Pominville (Kotalík) - 26. a 61. Kovlajov, 38. Bonk. Zásahy brankářů: Miller 29/3 - Huet 28/2. Diváci: 17 344.
Ottawa - Atlanta 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 35. Meszároš - 38. Kovalčuk, 50. Sutton. Zásahy brankářů: Hašek 22/2 - Lehtonen 35/1. Dominik Hašek odchytal za Ottawu celý zápas, a měl úspěšnost zákroků 90,9 procent. Diváci: 19 604.
Tampa Bay - Carolina 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Branky: 15. a 51. Modin, 11. Arťjuchin, 27. Prospal (Kubina), 60. Fedotěnko - 1. A. Ward, 4. Babchuk, 25. Cole. Zásahy brankářů: Burke 8/3, Graham 28/0 - Gerber 23/4. Diváci: 20 824.
Nashville - Detroit 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky: 6. Hartnell, 15. Kariya - 32. Lang, 32. Draper, 54. Schneider (Lang). Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas, z 45 střel inkasoval třikrát, úspěšnost zákroků měl 93,3 procent. Zásahy brankářů: Vokoun 45/3 - Legace 34/2. Diváci: 17 113.
Minnesota - Colorado 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 51. T. White - 22. Richardson, 55. Sakic. Zásahy brankářů: Fernandez 27/2 - Aebischer 34/1. Diváci: 18 568.
Phoenix - Dallas 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 50. Sanderson - 26., 40. a 56. N. Kapanen, 8. Guerin, 36. Morrow. Zásahy brankářů: Joseph 30/5 - Hedberg 36/1. Diváci: 14 429.
4. Edmonton5630719185:17567
5. Minnesota5728425168:14760
Pacifická divize:
1. Dallas5638315184:14479
2. Los Angeles5830523192:19165
3. Anaheim55251119161:15761
4. San Jose5425821163:16458
5. Phoenix5827328167:18757
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.