Nashville - San Jose 4:1Hertl bodoval, ale Žraloci ve čtvrtfinále poprvé prohráli. Tampa urvala výhru v prodloužení

New York

Tomáš Hertl se jako jediný český hokejista bodově prosadil v úterních čtvrtfinálových zápasech play off NHL. Jenže jeho asistence u jediného gólu Sharks přišla vniveč, protože Žraloci prohráli v Nashvillu 1:4 a jejich náskok v sérii Predátoři snížili na 1:2. Ještě větší nášup dostali na ledě St. Louis hokejisté Dallasu. Po debaklu 1:6 prohrávají v sérii 1:2. Tampa porazila v utkání plném zvratů New York Islanders 5:4 v prodloužení a ujala se vedení v sérii 2:1.

Hokejisté Nashvillu se radují z první výhry ve čtvrtfinále play off NHL.

Žraloci měli do třetí čtvrtfinálového zápasu výborný vstup. Po Hertlově přihrávce se rozjel do samostatného úniku skrz rozhozenou obranu Predátorů Patrick Marleau a ani brankář Pekka Rinne proti jeho parádnímu blafáku neměl šanci.

San Jose vedlo až do začátku šesté minuty druhé třetiny, pak už se ale trefovali jen domácí. James Neal využil přesilovku bombou z kruhu pro vhazování. Ranou z mezikruží pak zápas otočil ještě v prostřední části Shea Weber. Ve třetí třetině jistili první čtvrtfinálové vítězství Predátorů Colin Wilson a v další přesilovce Filip Forsberg.

Tampa třikrát stahovala manko

Hned třikrát museli hokejisté Tampy dotahovat vedení New Yorku Islanders, ale nakonec to byli oni, kdo se radoval z výhry, kterou zařídil ve třetí minutě prodloužení Brian Boyle. Puk se po Hedmanově střele odrazil od mantinelu přesně k jeho hokejce před branku, stačilo mu tak jen zachovat chladnou hlavu. Vítěznému gólu už nemohl zabránit ani nejbližší bránící hráč Islanders Marek Židlický.

Porážku hostů odvracel 38,4 sekund před závěrečnou sirénou brankou na 4:4 Nikita Kučerov, když převzal pas od Jonathana Drouina a překonal brankáře Thomase Greisse. Pro ruského forvarda to byl sedmý gól v play off, jímž se dostal do čela tabulky střelců vyřazovací části.

Třetí duel druhé série Západní konference se proměnil v jednoznačnou kanonádu St. Louis, které šesti góly deklasovalo Dallas. V dresu Blues zazářili dvougólové střelci David Backes a Alexander Steen, Vladimír Tarasenko si připsal gól a dvě asistence.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 3. zápas:
NY Islanders - Tampa Bay 4:5 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 8. a 43. Bailey, 35. Leddy, 52. Clutterbuck - 20. Callahan, 29. Hedman, 44. Naměstnikov, 60. Kučerov, 63. Boyle. Střely na branku: 39:41. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Boyle, 2. Hedman (oba Tampa Bay), 3. Bailey (NY Islanders). Stav série: 1:2.
Západní konference - 3. zápasy:
Nashville - San Jose 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 26. Neal, 35. Weber, 47. Wilson, 56. Forsberg - 14. Marleau (Hertl). Střely na branku: 25:27. Diváci: 17 163. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Weber, 3. Neal (všichni Nashville). Stav série: 1:2.
St. Louis - Dallas 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Branky: 6. a 39. Steen, 17. a 59. Backes, 23. Brouwer, 24. Tarasenko - 5. Sceviour. Střely na branku: 39:26. Diváci: 19 323. Hvězdy zápasu: 1. Steen, 2. Tarasenko, 3. Backes (všichni St. Louis). Stav série: 2:1.