Rubriky:

NHL

Živě

Chtěl jsem být v Moskvě, ale můžu podepsat dlouhodobý kontrakt, vysvětloval Mrázek absenci na MS

13. května 2016 09:20 - Praha

Start na mistrovství světa v Moskvě Petr Mrázek oželel, čekají ho vyjednávání o nové smlouvě i nabitý letní program. S tréninkem na novou sezónu chce 24letý gólman hokejistů Detroitu začít už v červnu, v září ho pak čeká i start na Světovém poháru v Torontu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Splnila tedy sezóna vaše představy?
Šel jsem do ní s tím, že budu bojovat s Jimmym Howardem o místo jedničky, takže si myslím, že se to povedlo, můžu být spokojený. Ale mrzí nás play off, které se nevydařilo...

V polovině základní části se o vás mluvilo jako o kandidátovi na Vezina Trophy, ale další měsíce už tak slavné nebyly. Co se přihodilo?
Sezóna je dlouhá a každý gólman, když se podíváte na statistiky, má menší krizi. Byl jsem nemocný, bral jsem dvoje antibiotika a chtěl jsem být co nejdřív zpátky. Asi jsem měl víc odpočívat, než abych se do té branky vracel tak rychle.

Co jste stihl po konci sezóny?
Měli jsme pět šest dnů volno, probíhaly pohovory a různé mítinky a srazy s trenéry, takže jsem byl ještě pár dní v Detroitu a pak jsem letěl za přítelkyní Sárou, která hrála volejbalové mistrovství Ameriky v Alabamě. Uvidíme, jak to bude s dovolenou, protože chci trénovat už na začátku června.

Jaký odpočinek byste preferoval?
Aby při tom byly i sportovní zážitky. Stejně jako loni bych rád na finále Ligy mistrů, pak na fotbalové EURO a na Wimbledon nebo na French Open.

Sledujete mistrovství světa?
Vím, že kluci vyhrávají, ale v Americe se to moc nebere, v televizi to není, tak jsem sledoval jen výsledky.

Rozhodoval jste se dlouho, zda jet na šampionát?
Ptal jsem se kluků, kteří hrají v zámoří i v Evropě. Zajímal mě jejich názor. Co by dělali na mém místě. Měl jsem zájem reprezentovat, chtěl jsem tam být. Ale můžu podepsat první dlouhodobou smlouvu v kariéře, takže jsem se rozhodl, že nepojedu.

Vrtá vám to ještě v hlavě?
Ne, pak už jsem to nerozebíral. Rozhodl jsem se a nic bych na tom neměnil.

Jak to tedy vypadá s vaší smlouvou?
Říkali mi v Detroitu, že se ozvou, manažer Ken Holland teď mění kádr, mění se vedení, neprodloužili smlouvu trenérovi gólmanů a dali pryč asistenta, takže se řeší spíš ten management a potom se začnou řešit hráči. Slyšel jsem, že by se měl trenérem gólmanů stát člověk, který mě měl v Grand Rapids. Pokud se to potvrdí, tak bych byl spokojený a rád bych navázal na naši spolupráci.

Máte nějaké přání ohledně smlouvy?
Uvidíme, co se stane během těch pár měsíců, oni mají jiné problémy. Řeší se odchod Pavla Dacjuka, jestli mají vytrejdovat Howarda při draftu, to se bude všechno odvíjet podle toho.

Láká vás dlouhodobý kontrakt?
Vždycky je super mít takovou smlouvu. V NHL ale nikdy nevíte, co se stane, uvidíme.

Můžete popsat, jaké máte vztahy s americkým konkurentem Howardem, který je o osm let starší?
Máme profesionální vztah. Už se mě na to ptalo hodně novinářů během sezóny. Že bychom spolu chodili na kafe, to ne. Ale respektujeme se navzájem.

Může se napětí mezi vámi přenášet na mužstvo?
To bych neřekl. Každý zápas je jiný. Připravovali jsme se na své zápasy. Když jsem nechytal, soustředil jsem se na příští šanci.

Teď je to mezi vámi asi jiné, než když jste u něj bydlel...
Jo, už jsou to tři roky. Byl jsem u něj ale jen pár dnů, než mě poslali na farmu. Teďka by to bylo zvláštní.

Přejete si vzájemně?
To byste se museli zeptat i jeho. Ale já myslím, že ano. Když se daří týmu, pomáhá to gólmanům, což je nejdůležitější faktor.

Jste rád, že jste ještě naskočil v play off, i když jste byl nakonec u vyřazení Tampou?
Určitě ano. Škoda, že jsme to neotočili ze stavu 0:2. Rozhodující byl čtvrtý zápas v Detroitu, kde jsme dostali gól dvě minuty před koncem.

Agent Robert Spálenka o Mrázkově nové smlouvě:
"Bude se to odvíjet od toho, co se podaří Detroitu s financemi směrem k platovému stropu. Dacjuk končí, bude se muset řešit jeho kontrakt, který je vysoký. Uvidí se, co bude s Jíimmym Howardem během léta. Pro nás jsou dvě varianty. Buď krátkodobý kontrakt na dva roky, do té doby, než skončí Howardovi smlouva. Nebo dlouhodobá smlouva, která bude výsledkem delších jednání, ale k tomu zatím nespějeme, protože Detroit nemá dořešené finance.
Petr ale předčí ostatní gólmany, se kterými se může srovnávat. Po naší dohodě se nám daří dodržovat plán. Dobře jsme nastavili délky jednotlivých kontraktů. Jsme ve správnou chvíli na správném místě. Počkáme, až si Detroit pořeší svoje věci, abychom se mohli pohnout tam, kam potřebujeme."
Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..