Pittsburgh - Tampa Bay 1:3Palát rozhodl první duel finále Východní konference a stal se hvězdou zápasu

Pittsburgh

V noci na sobotu odstartovalo finále Východní konference hokejové NHL. Tampa Bay získala na ledě Pittsburghu vedení v sérii po výhře 3:1. Hvězdou utkání byl vyhlášen český útočník Ondřej Palát, který vstřelil rozhodující gól a na další přihrál.

Ondřej Palát se raduje ze své trefy proti Pittsburghu.

Hosté už ve třinácté minutě museli sáhnout ke změně gólmanů, protože Ben Bishop si při zákroku poranil nohu a ledovou plochu opouštěl na nosítkách. Do brankoviště se tak postavil jednadvacetiletý ruský náhradník Andrej Vasilevskij.

První změna skóre přišla koncem úvodní dvacetiminutovky. Obránce Tampy Victor Hedman zpoza vlastní brány přihrál o mantinel na útočnou modrou čáru Alexovi Killornovi, který následně zakončil svou šanci blafákem mezi betony Matta Murrayho.

Na začátku druhé části pak v přesilovce přišla chvíle Ondřeje Paláta. Valtteri Filppula pálil od levého mantinelu, brankář Murray jen vyrazil před sebe a Palát v těžké pozici dokázal uklidit kotouč do brány.

Blesky ještě do konce prostřední třetiny dokázaly přidat i třetí zásah. Ondřej Palát vedl po levé straně rychlý protiútok, na jehož konci český útočník povedeným pasem našel na druhé straně Jonathana Drouina, jenž bez zpracování okamžitě napálil puk do sítě.

Krátce před druhou sirénou ještě domácí dokázali snížit, když početní převahu využil Patric Hörnqvist, ale to bylo ze strany Tučňáků vše. Poslední třetina už žádné další góly nenabídla, a tak se Tampa Bay může radovat z vedení v sérii 1:0.

Semifinále play off NHL
Východní konference - 1. zápas:
Pittsburgh - Tampa Bay 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 40. Hörnqvist - 19. Killorn, 23. Palát, 39. Drouin (Palát). Střely na branku: 35:20. Diváci: 18.554. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. Drouin (oba Tampa Bay), 3. Hörnqvist (Pittsburgh).