Pittsburgh - Tampa Bay 3:2 PPStav série 1:1Kapitán Crosby rozhodl v první minutě prodloužení. Palát a Šustr hráli smolný zápas

Sidney Crosby rozhodl v první minutě prodloužení o výhře Pittsburghu 3:2 nad Tampou ve druhém utkání semifinále play off NHL. Jeho tým tak srovnal stav série na 1:1.

Matt Cullen (7) a Sidney Crosby (87) jásají po vítězném gólu proti Tampě.

Všechny čtyři góly v základní hrací době padly už v úvodní třetině. Hokejisté Pittsburghu, kteří první zápas prohráli na domácím ledě 1:3, se v úvodní desetiminutovce dostali do vedení 2:0. Tampa ale dokázala dvěma góly ještě před přestávkou srovnat na 2:2.

Penguins měli zřetelnou převahu a přestříleli soupeře 41:21. Ale rozhodnutí přišlo až v přídavku.

Osud utkání vzal do svých rukou kapitán Tučňáků. Bryan Rust najel do útočného pásma, našel svého slavnějšího spoluhráče, který po 40 sekundách prodloužení překonal Andreje Vasilevského v bráně hostů přesnou střelou do horního rohu nad vyrážečku.

"Ať už jsem se v posledních utkáních střelecky trápil nebo ne, je to skvělý pocit. Myslím, že jsme si to dnes zasloužili," řekl Crosby.

"Myslím, že celou třetí třetinu jsme byli jasně lepší. Dostali jsme je pod tlak a na začátku prodloužení jsme to konečně dokázali využít," poznamenal útočník Pittsburghu Patric Hörnqvist. Třetí třetinu vyhráli Tučňáci na střely 19:6 a prodloužení 3:0.

Smolný zápas odehráli v dresu Lightning Ondřej Palát a Andrej Šustr. První jmenovaný při úvodním gólu Pittsburghu v 5. minutě nedokázal odpálit puk před brankou do bezpečí a Matt Cullen otevřel skóre. O pět minut později se zase střela Nicka Bonina odrazila o Šustrovy brusle k Philu Kesselovi a ten pohodlně zvýšil na 2:0.

"Nepodali jsme dnes nejlepší výkon," přiznal útočník Tampy Tyler Johnson. "Soupeř se dostal do několika rychlých brejků a využil je. Pittsburgh má hbitý tým a my jim až příliš často odevzdávali puk. Tohle musíme zlepšit."

Statistika - semifinále play off NHL, Východní konference - 2. zápas:
Pittsburgh - Tampa Bay 3:2 v prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 5. Cullen, 10. Kessel, 61. Crosby - 17. Stralman, 20. Drouin. Střely na branku: 41:21. Diváci: 18.534. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang (oba Pittsburgh), 3. Drouin (Tampa). Stav série: 1:1.