Rubriky:

NHL

Nejdrsnější v NHL? Pěstí zezadu odpověděl rivalovi. V září se možná sejdou v české reprezentaci při SP

24. května 2016 13:40 - St. Louis

Servali se, i když jsou - dá se říci - starými dobrými známými. Teoreticky by se Roman Polák ze San Jose a Dmitrij Jaškin ze St. Louis mohli v září setkat i v české hokejové reprezentaci při Světovém poháru. První z nich v nominaci už je, šanci by coby semifinalista play off NHL mohl mít i druhý z nich... Teď se ovšem střetli v pořádně ostrém souboji v polovině vypjatého pátého zápasu série.

 

Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Jaškin nejprve u mantinelu zasáhl Poláka hokejkou do obličeje. Nejspíš neúmyslně. Protivník vypěnil a krajana, s nímž v letech 2012 až 2014 působil v St. Louis, opakovaně atakoval pěstí zezadu do hlavy. Nemohlo to skončit jinak než bitkou, v níž měl třicetiletý Polák mírně navrch.

Jenže vedle pětiminutového vyloučení, které jej čekalo stejně jako o sedm let mladšího protivníka, inkasoval ještě menší trest za hrubost a Blues v přesilovce vstřelili třetí gól. Ten je ovšem nenasměroval k výhře, podlehli 3:6. Prohrávají i v sérii - 2:3.

„Nevrhnul jsem se na něho jenom proto, že by se mi jen tak zachtělo," hájil se zřejmě s odkazem na zásah holí. Nebo snad na jinou konfliktní situaci? Jeho reakce na ledě rozhodně vypadala divoce. „Musím se taky nějak chránit. Myslím, že on ví, co mám na mysli," reagoval dále na Jaškina.

„Nejtvrdší a nejdrsnější hráč v NHL," dočkal se reakcí na Twitteru bek Polák. „Nikdy se ho nepokoušejte naštvat," varoval další z diskutérů.

Nicméně za svoji odpověď zezadu se Polák stal i terčem kritiky. "Nechci o tom mluvit," nepouštěl se do velkých debat na tohle téma Polák a spíše se těšil z úspěchu svého týmu, který má nakročeno do finále NHL.

vap, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..