Rubriky:

NHL

Sobotka se vrací do NHL, řekl manažer Bluesmanů po hovoru s agentem Čecha

9. července 2016 19:23 - Praha

Spekuluje se o tom již několik týdnů, informace sice ještě nejsou oficiálně potvrzené, vše ale nasvědčuje tomu, že se český hokejový útočník Vladimír Sobotka vrátí po dvou letech strávených v ruském Omsku do NHL, kde bude oblékat dres St. Louis. Podle zámořských médií měl tuto zprávu potvrdit hráčův agent generálnímu manažerovi Blues Dougu Armstrongovi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třebíčský rodák, který před týdnem oslavil devětadvacáté narozeniny, odehrál za St. louis čtyři sezóny, v roce 2014 mu ale vypršel platný kontrakt a na novém se s klubem nedohodl. Sobotka požadoval roční plat okolo tří miliónů dolarů, Bluesmani mu nabízeli 2,7 miliónu. Celý případ skončil u arbitráže, která rodákovi z Třebíče přiřkla roční smlouvu na 2,725 miliónu dolarů.

Mezitím už se ale Sobotka dohodl na tříletém angažmá v Omsku v Kontinentální lize, kde si měl v každé sezóně vydělat čtyři milióny dolarů čistého.

Ve smlouvě však má účastník světových šampionátů 2014 a 2015 klauzuli, že může po každé sezóně zvolit návrat do zámoří. A St. Louis o útočníka, který letošní ročník KHL kvůli problémům se zády nedohrál a přišel tak i o MS v Rusku, stálo už loni.

„Pokud se rozhodne vrátit zpátky do NHL, uvítáme ho s otevřenou náručí. Když ne, vrátíme se k tomu za rok. Blues ještě rok svých služeb dluží," prohlásil loni v květnu generální manažer St. Louis Doug Armstrong.

A vypadá to, že letos už by to mohlo klapnout. Navzdory tomu, že Sobotka má ještě na rok platnou smlouvu v Omsku. Ta ale podle dostupných informací obsahuje v případě splnění podmínek výstupní klauzuli. Roční kontrakt se St. Louis přiklepnutý arbitráží z roku 2014 je stále v platnosti a Sobotka by kvůli nejlepší hokejové soutěži na světě oželel i lepší finanční ohodnocení v Rusku.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..