NY Rangers - Philadelphia 2:4Češi zářili v dresu Flyers. Voráček dal vítězný gól, Neuvirth byl zvolen první hvězdou zápasu!

New York

Útočník Jakub Voráček se ve čtvrtečních přípravných zápasech na NHL jako jediný z českých hokejistů zapsal do střelecké listiny, když gólem a asistencí pomohl Philadelphii k výhře 4:2 nad domácím New Yorkem Rangers. V brance Flyers zářil Michal Neuvirth, jenž zlikvidoval 24 střel soupeře a byl vyhlášen první hvězdou střetnutí.

Útočník New Yorku Rangers Chris Kreider (č. 20) překonává brankáře Philadelphie Michala Neuvirtha. Vlevo přihlíží obránce Flyers Nick Schultz.

Letci se s týmem z Manhattonu utkali podruhé za poslední tři dny. Doma zvítězili v pondělí 4:3 po prodloužení, když rozhodující gól zaznamenal Voráček, a ryšavý křídelník dal o sobě vědět i ve čtvrtek na ledě Flyers.

Philadelphia rozhodla duel v závěrečné třetině, kdy třikrát skórovala. Český útočník vsítil rozhodující branku, když ve 45. minutě překonal Lundqvista v přesilovce střelou pod víko. O šest minut později navíc přihrál na čtvrtou trefu, kterou obstaral Konecny.

"Hodně mi pomohl Světový pohár," řekl Voráček serveru nhl.com. Díky reprezentační akci v Torontu se český útočník cítí ve formě jako v polovině sezóny. "Hrál jsem v září zápasy jako v play off. Nebylo to jen o třech zápasech na turnaji, ale také o přípravných duelech. Pomohlo to. Cítím to v tréninku."

Velmi dobrý výkon podal Neuvirth, jenž sice dvakrát inkasoval, předvedl však spoustu výtečných zákroků a po byl zvolen první hvězdou duelu. Jeho úspěšnost zásahů činila 92,3 procent. Obránce Flyers Radko Gudas strávil na ledě téměř devatenáct minut, jednou vypálil na branku.

Přípravné zápasy před NHL:
Columbus - Boston 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 47. Saad - 3. Beleskey, 44. Griffith.
NY Rangers - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky: 4. Bučnevič, 29. Kreider - 4. Streit, 43. Couturier, 45. Voráček, 51. Konecny (Voráček). Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal celý zápas, z 26 střel inkasoval dvě branky a úspěšnost zákroků měl 92,3 procenta.
Montreal - Toronto 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky: 2. a 22. Shaw, 6. McCarron, 25. S. Weber, 47. Galchenyuk, 51. Lehkonen - 15. Matthews.
Edmonton - Winnipeg 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 6. a 44. McDavid, 28. Maroon, 45. Letestu, 50. Pitlick - 32. Tanev, 56. Little.
Vancouver - Calgary 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 32. a 54. L. Eriksson, 13. Brandon Sutter, 18. Virtanen.