Florida - New Jersey 2:1 PPSkvělý Pastrňák zavelel k obratu! Zažil nejlepší zápas v NHL! A jak začal Jágr?

Český útočník David Pastrňák dvěma góly pomohl Bostonu k prvnímu vítězství v začínajícím ročníku NHL. Ve druhé třetině zaznamenal úvodní trefu svého celku, který po první části prohrával na ledě Columbusu 0:2. Nakonec pečetil svým dalším zásahem už do prázdné brány výhru 6:3, mezitím dvacetiletý rodák z Havířova přidal dva body za asistence. Jaromír Jágr s Floridou zahájil novou sezónu výhrou 2:1 v prodloužení nad New Jersey. Bodově sám český matador vyšel naprázdno.

Jaromír Jágr (68) se raduje po gólu Jonathana Marchessaulta v první třetině proti New Jersey. Gólman Cory Schneider zasáhnout nestačil.

Pastrňáka v dresu Bostonu zastínil ještě větším bodovým ziskem Brad Marchand, oproti českému útočníkovi zaznamenal jednu asistenci navíc a byl vyhlášen první hvězdou zápasu, mezi trio nejlepších se pak vešli i David Bakes a Pastrňák, který zažil svůj nejlepší zápas v NHL.

Celá první formace Bruins soupeře doslova zničila. Zaznamenala všech šest gólů. Jednu asistenci zaznamenal také David Krejčí.

Vše začalo pro hosty rozpačitě. Až ve 23. minutě Marchand vypíchl puk soupeři u zadního mantinelu, zpoza branky přihrál na českého spoluhráče a ten poprvé překonal Sergeje Bobrovského a korigoval dvougólý náskok domácích.

Obránce Seth Jones jim ho sice záhy vrátil, ve zbytku utkání už ale přesně pálili jen hosté.

V dresu Panthers se nejprve prosadil Jágrův spoluhráč z prvního útoku Jonathan Audy-Marchessault, jenž v elitní lajně nahradil zraněného Jonathana Huberdeaua.

Pierre-Alexandre Parenteau ještě v úvodní třetině ovšem stačil vyrovnat. Roberto Luongo pak podržel floridský tým, vychytal i Andyho Greena v závěru třetí třetiny a šlo se do přídavku.

Rozhodnutí padlo zásluhou Aleksandera Barkova, kterého po vyhraném tvrdém souboji ideálně našel Michael Matheson.

Barkov byl vyhlášen první hvězdou duelu.

Petr Mrázek v bráně Detroitu vytahoval proti Tampě skvělé zákroky.  Vychytal Jonathana Drouina, parádně uspěl i proti Stevenu Stamkosovi, jeho tým ale podlehl 4:6. Český gólman z 35 střel inkasoval pět gólů, poslední šestý vstřelili domácí do prázdné branky při power play.

Domácí Lightning přitom prohrávali 0:2 a 1:3. Jednou asistencí se na triumfu Blesků podílel Ondřej Palát, který se navíc ve třetí třetině popral se švédským obráncem Jonathanem Ericssonem. Pětiminutový trest za bitku si z utkání odnesl také český obránce v dresu vítězů Andrej Šustr.

Gólovou asistenci si připsal také další český útočník Radek Faksa, po jehož přihrávce pečetil výhru Dallasu nad Anaheimem 4:2 Adam Cracknell. Vítězně vstoupili do nové sezony obhájci Stanley Cupu z Pittsburghu, kteří bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho porazili Washington 3:2 po samostatných nájezdech.

Výsledky NHL:
Buffalo - Montreal 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 21. Moulson - 9. a 47. Gallagher, 24. Mitchell, 52. Shaw. Střely na branku: 31:24. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Weber, 3. Montoya (všichni Montreal).
Columbus - Boston 3:6 (2:0, 1:3, 0:3)
Branky: 3. Wennberg, 18. Atkinson, 27. Jones - 23. a 60. Pastrňák (na druhou Krejčí), 34. a 38. Backes (na druhou Pastrňák), 50. a 56. Marchand (na první Pastrňák). Střely na branku: 31:37. Diváci: 18 144. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Backes, 3. Pastrňák (všichni Boston).
NY Rangers - NY Islanders 5:3 (1:0, 1:0, 3:3)
Branky: 14. Grabner, 38. Zuccarello, 50. Kreider, 57. Pirri, 58. Miller - 41. Leddy, 45. Clutterbuck, 59. Nelson. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18 200. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Pirri, 3. Zibanejad (všichni Rangers).
Florida - New Jersey 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 10. Marchessault, 63. Barkov - 20. Parenteau (Zacha). Střely na branku: 34:24. Diváci: 17 128. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Luongo (oba Florida), 3. Schneider (New Jersey).
Dallas - Anaheim 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 4. Johns, 23. Korpikoski, 42. Roussel, 50. Cracknell (Faksa) - 15. a 42. Cogliano. Střely na branku: 20:35. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Cracknell (oba Dallas), 3. Cogliano (Anaheim).
Pittsburgh - Washington 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 29. Hörnqvist, 39. Malkin, rozhodující sam. nájezd Kessel - 1. a 47. Burakovsky. Střely na branku: 30:41. Diváci: 18 630. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Burakovsky (Washington).
St. Louis - Minnesota 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 11. Steen, 33. Jakupov, 45. Pääjärvi - 24. Suter, 53. Coyle. Střely na branku: 31:21. Diváci: 19 673. Hvězdy zápasu: 1. Jakupov, 2. Berglund, 3. Parayko (všichni St. Louis).
Winnipeg - Carolina 5:4 v prodl. (1:1, 0:2, 3:1 - 1:0)
Branky: 5. Matthias, 46. Wheeler, 54. Laine, 59. Perreault, 63. Scheifele - 12. Skinner, 25. Stempniak, 30. J. Staal, 46. Rask. Střely na branku: 26:27. Diváci: 15 296. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler (Winnipeg), 2. Stempniak (Carolina), 3. Laine (Winnipeg).
Tampa Bay - Detroit 6:4 (0:2, 2:1, 4:1)
Branky: 28. Drouin, 34. Paquette, 44. Boyle, 49. Johnson (Palát), 57. Killorn, 59. Filppula - 4. a 9. Vanek, 29. Nielsen, 58. Dekeyser. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 35 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 36:32. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Drouin (oba Tampa), 3. Vanek (Detroit).