Rubriky:

NHL

Po Zbyňkovi Michálkovi hrozí farma i jeho bratrovi! Toronto už o českého útočníka nestojí

24. října 2016 18:46 - Torornto
(Aktualizováno: 24. října 2016 21:47)

Čeští bratři spolu hráli v září na Světovém poháru a nyní i v NHL sdílejí stejný osud. Toronto zařadilo útočníka Milana Michálka na listinu volných hráčů, a jestli si ho ve lhůtě 24 hodin nevyžádá některý z klubů NHL, poputuje do farmářského týmu Marlies. V AHL může 31letý reprezentant v roli soupeře potkat o dva roky staršího bratra Zbyňka, který podobnou cestu absolvoval už před začátkem sezóny.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Milan Michálek přišel do Toronta letos v únoru z Ottawy, kde strávil téměř sedm let. Zatím nastoupil ve všech pěti zápasech nového ročníku NHL a připsal si jeden gól. Maple Leafs se zatím ale vůbec nedaří, vyhrálo pouze jednou, a tak přišel razantnější zásah do sestavy, jenž učinil z Michálka při jeho čtrnácté zámořské sezóně v Torontu už nechtěného hráče.

Toronto si naopak z listiny volných hráčů stáhlo útočníka Colorada Bena Smithe, jemuž musel uvolnit místo právě Michálek.

Milan Michálek v NHL nasbíral včetně play off 813 zápasů. Bronzovému medailistovi ze světových šampionátů v letech 2011 a 2012 běží poslední rok z tříleté smlouvy, jež mu v této sezóně zaručuje čtyři milióny dolarů.

Podobně je na tom nyní obránce Zbyněk Michálek, kterému kontrakt letos zajišťuje příjem 3,2 mil. dolarů. Po přípravném kempu se neprosadil do sestavy Coyotes, a tak z Arizony putoval na farmu v Tucsonu. Tam zatím odehrál dva zápasy, aniž by se prosadil v kanadském bodování.

kez, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..