Buffalo - Florida 3:0Florida s Jágrem opět prohrála, dva góly Voráčka k výhře v derby nestačily, trefil se i Vrbata

Nedaří se. Hokejisté Floridy na výjezdu po cizích hřištích opět nebodovali. Třetí prohra v řadě přišla na ledě Buffala, když Panteři prohráli 0:3. Jaromír Jágr nebodoval, ale při jeho zbytečném vyloučení naopak domácí vstřelili gól. V nočních zápasech se dvakrát prosadil Jakub Voráček, ale porážce Philadelphie 4:5 s Pittsburghem nezabránil. Dvě asistence posbíral v tomto duelu i bek Radko Gudas. Mezi střelce se zapsal i Radim Vrbata z Arizony. Jeho branka ani nahrávka Martina Hanzala Kojotům k výhře nestačily, doma prohráli s Coloradem 2:3. Bod za přihrávku si připsal i Tomáš Hertl ze San Jose. Žraloci na svém ledě přetlačili Nashville, v jehož bráně chyběl Marek Mazanec, 4:1. Nechytal ani Petr Mrázek ve svatyni Detroitu, přednost dostal Jimmy Howard. Rudá křídla ale prohrála s Bostonem 0:1.

Dmitrij Kulikov z Buffala a Jaromír Jágr z Floridy v utkání, kde Panteři prohráli 0:3.

Po první třetině Florida prohrávala v Buffalu 0:1. Stejným poměrem prohrála i prostřední část a šla do třetí dvacetiminutovky se skóre 0:2. Za domácí se trefili Jonathan Larsson a v přesilové hře Kyle Okposo.

Na začátku závěrečné třetiny měli hosté šance v přesilové hře, ale neuspěli. Jágr měl už v té době čtyři střely v utkání, ale ani jedna se neujala. Domácí se bránili a gólman Floridy Roberto Luongo byl téměř bez práce, jenže jeho spoluhráči neuspěli ani v přečíslení.

Naopak přišla třetí trefa na druhé straně, domácí využili další početní výhodu. A na trestné lavici seděl čtyřiačtyřicetiletý český forvard, který se nechal zbytečně vyloučit a jeho třetí dvouminutový trest v sezóně pomohl rozhodnout zápas s Buffalem.

Mezi střelce se zapsal Sam Reinhart, který trefil brusle Marka Pysyka, který nešťastně kopl puk za svého brankáře. Zmar hostů podtrhl v poslední minutě při trestném střílení Vincent Trocheck, ten netrefil ani branku.

V pensylvánském derby zvítězil Pittsburgh

Vyhrocenější duel v americké Pensylvánii nenajdete. Když se střetnou dva odvěcí rivalové Philadelphia a Pittsburgh, vždy se jedná o velké drama. Ani nedělní utkání nebylo výjimkou. Důležitou roli hráli v domácích barvách Flyers i čeští hokejisté.

Jakubu Voráčkovi vstup do letošní sezóny vychází mnohem lépe než loni, kdy se trápil v koncovce. Střeleckou pohodu prezentoval už v 10. minutě, když střelou z první od pravého mantinelu, i se štěstím, prostřelil Fleuryho v kleci Penguins. U této branky asistoval i Radko Gudas. Kladenský rodák tak načal střelecké hody, které se ve Wellse Fargo Center, konaly.

Další zářez přidal ve 2. třetině, kdy ho fauloval Brian Domoulin a z nařízeného samostatného nájezdu, kličkou do forehandu, přidal svůj pátý gól v ročníku a srovnal na 4:4. O vítězství Pittsburghu 5:4 rozhodl ve třetím dějství Jevgenij Malkin, který se stejně jako Sidney Crosby, prosadil hned dvakrát. Jeho rozhodující gól byl jubilejním třístým v NHL.

„Pro nás je to velmi cenné vítězství. Mezi týmy je obrovská rivalita takže si ho vážíme. Že mám 300 branek? Důležitější je, že máme dva body," pravil ruský kanonýr.

Porážce nezabránil ani brankář Michal Neuvirth, jenž sice začal na střídačce, ale po první třetině nahradil Stevea Masona, který inkasoval třikrát ze třinácti pokusů.

„I když jsme prohráli, hráli jsme přesně tak, jak jsem chtěl. Ani jsme neudělali moc chyb. Dnes to ale na výhru nestačilo, nicméně se určitě máme od čeho odrazit do dalších mačů," konstatoval trenér Philadelphie Dave Hakstol.

Čeští brankáři nechytali

Střeleckou formu našel ve „své" Arizoně i Radim Vrbata. Pětatřicetiletý útočník zakončil pohlednou akci Coyotes a přidal do své sbírky čtvrtý letošní zásah. U této kombinace byl i centr Martin Hanzal. Svěřenci Davea Tippetta ale dobře rozehraný duel s Coloradem nakonec nezvládli a prohráli 2:3. Hosty střelecky táhl především Matt Duchene, který zaznamenal dvě trefy.

Jenom z lavičky sledovali prohry svých týmů brankáři Petr Mrázek z Detroitu a Marek Mazanec z Nashvillu. Rudá křídla ve velmi výsledkově chudém utkání prohrála 0:1 s Bostonem, za který z Čechů nastoupil jen David Krejčí. David Pastrňák si odpykává dvouzápasový trest. To Predators nestačili na San Jose, kterému podlehli 1:4. Asistenci u posledního technického gólu si připsal Tomáš Hertl.

Výsledky NHL:
Buffalo - Florida 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 8. Larsson, 26. Okposo, 49. Reinhart. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18.261. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Reinhart, 3. Okposo (všichni Buffalo).
Montreal - Toronto 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 27. Galchenyuk, 48. Weber - 45. Kadri. Střely na branku: 31:38. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Galchenyuk, 3. Weber (všichni Montreal).
Detroit - Boston 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 38. Schaller. Střely na branku: 24:36. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Rask (Boston), 2. Howard (Detroit), 3. Schaller (Boston).
New Jersey - Tampa Bay 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 4. Henrique, 14. Severson, 26. Smith-Pelly - 42. Johnson. Střely na branku: 23:33. Diváci: 13.098. Hvězdy zápasu: 1. Severson, 2. Henrique, 3. Schneider (všichni New Jersey).
Philadelphia - Pittsburgh 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)
Branky: 10. a 36. z trestného střílení Voráček (na první Gudas), 14. Simmonds, 34. Giroux (Gudas) - 16. a 17. Crosby, 30. a 49. Malkin, 17. Cullen. Střely na branku: 42:27. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 37:58 minuty, inkasoval dvě branky z 14 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 19.927. Hvězdy zápasu: 1. Malkin (Pittsburgh), 2. Voráček (Philadelphia), 3. Crosby (Pittsburgh).
St. Louis - Los Angeles 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 44. Schwartz. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18.631. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Schwartz (oba St. Louis), 3. Budaj (Los Angeles).
Minnesota - Dallas 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 6. Granlund, 44. Niederreiter, 51. E. Staal, 53. Graovac. Střely na branku: 15:29. Diváci: 19.031. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Granlund, 3. Graovac (všichni Minnesota).
Arizona - Colorado 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 15. Vrbata (Hanzal), 56. Rieder - 26. a 52. Duchene, 42. Bourque. Střely na branku: 26:34. Diváci: 13.533. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Vrbata (Arizona), 3. Pickard (Colorado).
Vancouver - Washington 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 20. Hansen, 38. Horvat - 18. a 29. Johansson, 19. Wilson, 58. Oshie, 59. Alzner. Střely na branku: 25:35. Diváci: 18.338. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Oshie (oba Washington), 3. Stecher (Vancouver).
San Jose - Nashville 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 16. Donskoi, 23. Pavelski, 24. Wingels, 59. Thornton (Hertl) - 40. Neal. Střely na branku: 26:28. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Pavelski (oba San Jose), 3. Josi (Nashville).