Detroit - Florida 2:5Jágrova Florida vyštípala Mrázka z brány, Gudas pomohl gólem k výhře

New York

Nevydařený zápas má za sebou brankář Detroitu Petr Mrázek. Ostravský rodák vydržel v bráně v utkání proti Floridě jen do začátku druhé třetiny. Za stavu 1:4 pouštěl do brány svého náhradníka Jimmyho Howarda. Florida, za kterou se bodově neprosadil Jaromír Jágr, zvítězila 5:2. Philadelphia zdolala na domácím ledě hrající Carolinu 4:3, jeden gól vstřelil český obránce Radko Gudas.

Petr Mrázek v akci.

Mrázek inkasoval první dva góly v rozmezí 21 vteřin. A vždy z hole stejného hráče. Colton Sceviour se nejdříve na začátku sedmé minuty prosadil v přesilové hře po skvělé asistenci Trochecka. A v polovině stejné minuty se trefil znovu, tentokrát dorazil puk, který předtím Mrázek vyrazil.

Třetí gól zaznamenal Audy-Marchessault, kterého ke skórování po rychlém brejku 2 na 1 vyzval Malgin. Mrázek se ke své vzdálenější tyčce natahoval, jak mohl, třetímu gólu ale přesto nezabránil. Ve druhé části sice snížil Larkin, ale když v čase 25:02 skóroval po dalším rychlém brejku Tocheck, odešel Mrázek na střídačku.

Jágr dostal nejméně prostoru

Čtyřiadvacetiletý brankář si připsal jen šest zákroků a zápas nedochytal vůbec poprvé v probíhající sezóně. Jeho spoluhráčům se vývoj zvrátit nepodařilo, prohráli 2:5. Svůj premiérový hattrick v NHL si připsal Sceviour.

Florida přerušila sérii tří porážek v řadě. V první formaci znovu nastoupil Jaromír Jágr. Slavná 68 si však znovu nepřipsala žádný kanadský bod a na ledě pobyla jen 14 minut a 46 vteřin, nejméně v probíhající sezóně.

Neuvirthovi se dařilo

Obránce Philadelphie Radko Gudas se prosadil v zápase proti Carolině vůbec poprvé v sezóně. Ve 28. minutě nahodil puk od modré čáry od mantinelu, čímž dokonale překvapil gólmana Warda, který puk pustil za svá záda. Letci v té době vedli 2:1. Domácí pak sice dokázali dvěma rychlými góly vývoj zápasu otočit, ale z vítězství se přesto radovala Philadelphia.

O vyrovnání se postarala největší hvězda hostů Giroux krátce před koncem druhé třetiny. A výhru hostům zařídil v oslabení Manning. Celý zápas v bráně Letců odchytal Michal Neuvirth, který pochytal 26 z 29 střel.

Hokejová NHL:
Winnipeg - Buffalo 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 45. Ehlers - 11. a 34. Okposo, 13. Gionta. Střely na branku: 38:28. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. O'Reilly (oba Buffalo), 3. Ehlers (Winnipeg).
Detroit - Florida 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)
Branky: 23. Larkin, 51. B. Smith - 7., 7. a 37. Sceviour, 18. Marchessault, 26. Trocheck. Petr Mrázek odchytal za Detroit 25 minut, z 10 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zákroků měl 60 procent. Střely na branku: 36:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Sceviour, 2. Trocheck, 3. Demers (všichni Florida).
Carolina - Philadelphia 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
Branky: 22. Faulk, 31. Skinner, 32. Stalberg - 18. Gostisbehere, 28. Gudas, 38. Giroux, 49. Manning. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 29 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 89,7 procenta. Střely na branku: 29:28. Diváci: 10.353. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Skinner, 3. Faulk (oba Carolina).
Calgary - Washington 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 14. Backlund (Frolík) - 8. a 60. Johansson, 3. Connolly. Střely na branku: 22:29. Diváci: 18.454. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. Beagle (Washington), 3. Elliott (Calgary).
Chicago - Los Angeles 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 7. Toews, 34. Anisimov, 59. Hossa. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21.329. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Toews, 3. Hossa (všichni Chicago).
NY Rangers - Tampa Bay 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
Branky: 27., 50. a 55. Grabner, 25. Nash, 28. Vesey, 39. Miller - 57. Stamkos. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Grabner, 2. Raanta, 3. Nash (všichni Rangers).
Edmonton - Ottawa 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 33. Hoffman, 60. Ryan. Střely na branku: 37:22. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Anderson (Ottawa), 2. Talbot (Edmonton), 3. Hoffman (Ottawa).
NY Islanders - Toronto 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Branky: 2. Hamonic, 8. Cizikas, 46. Prince, 48. Nelson, 60. Bailey - 41. Gardiner. Střely na branku: 35:34. Diváci: 12.057. Hvězdy zápasu: 1. Prince, 2. Nelson, 3. Cizikas (všichni Islanders).