Florida - Boston 1:2Jágr se proti bývalým spoluhráčům neprosadil, přesto dosáhl na další milník. Frolíkův gól nestačil

New York

Hokejisté Floridy v sestavě s Jaromírem Jágrem vyšli naprázdno v úterním duelu NHL proti Bostonu, doma prohráli 1:2. Proti někdejším spoluhráčům, s nimiž se před třemi lety probojoval až do finále Stanley Cupu, se neprosadil ani kladenský odchovanec, přesto zaznamenal další historický zápis. Čtyřiačtyřicetiletý veterán odehrál v základní části NHL zápas s pořadovým číslem 1639, čímž dostihl Davea Andreychuka na šestém místě dlouhodobých tabulek. Jediným českým střelcem v úterním programu soutěže byl Michael Frolík, jeho gól proti Chicagu byl však pouze čestným úspěchem Calgary (1:5).

Útočník Michael Frolík (vlevo) byl jediným českým střelcem v úterních duelech NHL.

Boston i bez distancovaného Davida Pastrňáka měl po dvou třetinách dvougólový náskok, který mu zajistili z trestného střílení Marchand a trefou v oslabení Dominic Moore. V závěrečném dějství sice vstřelil kontaktní branku premiérovým zásahem v NHL švýcarský talent Denis Malgin, ale vyrovnat a vynutit si alespoň prodloužení se už domácím nepovedlo.

Naopak, mohli ještě inkasovat, ale Marchand a David Krejčí pálili v závěrečných deset minutách jen do tyče. Panteři nevyužili ani jednu ze sedmi přesilových her, brankář Tuukka Rask podržel vítěze 33 úspěšnými zákroky. Jágrovi, který vyšel naprázdno ve třetím utkání za sebou, chybí v počtu odehraných zápasů v NHL k dostižení pátého Chrise Cheliose 12 duelů.

Frolík skóroval popáté v sezóně

Michael Frolík se proti Chicagu prosadil v oslabení. Český útočník těžil ze smůly obránce Chicaga Duncana Keitha, který při střele v útočném pásmu zlomil hokejku, a přečíslení parádně vyřešil Mikael Backlund, po jehož přihrávce střílel Frolík do poloprázdné branky. "Trochu mě překvapilo, že si šel (Keith) pro novou hůl. Tím se nám prostor více otevřel a dostal jsem výbornou přihrávku," komentoval Frolík jedinou gólovou radost Calgary.

Frolík vstřelil svůj pátý gól v nové sezóně a hosté po dvou třetinách drželi nadějný nerozhodný stav. Jenomže domácí v závěrečné dvacetiminutovce srovnali mířidla, ze sedmi střel čtyřikrát skórovali a výsledkem bylo přesvědčivé vítězství. Asistenci při úvodní trefě Patricka Kanea si připsal český zadák Michal Rozsíval.

Dvě finální přihrávky zaznamenal český forvard Tomáš Hertl, ale San Jose to nepomohlo. Finalista minulého ročníku soutěže podlehl Arizoně 2:3. Žralokům se vymstila slabší pasáž v utkání, v níž Arizona v prostřední třetině třemi rychlými góly otočila během osmi minut z 0:1 na 3:1. Kontaktní branku vstřelili Sharks až deset sekund před koncem utkání.

Arizona hrála v obraně obětavě, zblokovala 27 střel a poprvé v sezóně inkasovala méně než tři branky. Ale vítězství bylo vykoupeno zraněním dvou hráčů včetně Martina Hanzala, který v prostřední části odstoupil z utkání.

Toronto udolalo Edmonton 3:2 v prodloužení hlavně díky řadě Nazema Kadriho, která nejen ubránila jedničku loňského draftu Connora McDavida, ale její lídr ještě vstřelil dva góly včetně vítězné branky už po 12 sekundách nastavení. U první trefy týmu zaznamenal asistenci Roman Polák, který dobrým napadáním udržel v útočném pásmu pro spoluhráče puk.

Zápas poutal velkou pozornost kvůli souboji jedniček posledních dvou draftů McDavida a torontského Austona Matthewse, na který se přijel podívat i nejúspěšnější hokejista historie NHL Wayne Gretzky. Ani jeden z hvězdných mladíků se však bodově neprosadil

Neprůstřelnost gólmana Minnesoty Devana Dubnyka, který v předchozích třech utkáních neinkasoval, se zastavila na čísle 183 minut a 16 sekund. O prodloužení klubového rekordu přišel hned v úvodu zápasu s Buffalem, které si po výsledku 2:1 odvezlo oba body. "Věděl jsem, že to nebude trvat věčně. Jsem spíše zklamaný, jak k tomu došlo a že jsme prohráli," prohlásil Dubnyk.

Výsledky úterních zápasů NHL:
New York Rangers - St. Louis 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky: 10. Girardi, 12. Vesey, 27. Nash, 33. Zuccarello, 39. Hayes. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Vesey, 3. Kreider (všichni NY Rangers).
Columbus - Dallas 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 24. N. Foligno, 60. Gagner, 61. Jones - 31. Spezza, 42. Seguin. Střely na branku: 28:38. Diváci: 10 141. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Gagner, 3. Foligno (všichni Columbus).
New York Islanders - Tampa Bay 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)
Branky: 40. Seidenberg - 4. a 13. Kučerov, 14. Stamkos, 27. Boyle, 30. Brown, 32. Filppula. Střely na branku: 27:36. Diváci: 10 822. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. Filppula (všichni Tampa Bay).
Toronto - Edmonton 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 2. a 61. Kadri (na první Polák), 24. B. Smith - 20. Lander, 49. Nurse. Střely na branku: 31:46. Diváci: 19 687. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Andersen, 3. Brown (všichni Toronto).
Ottawa - Carolina 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. Phaneuf, 64. Turris - 1. Slavin. Střely na branku: 32:33. Diváci: 13 049. Hvězdy zápasu: 1. Turris, 2. Phaneuf, 3. Anderson (všichni Ottawa).
Florida - Boston 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 56. Malgin - 4. Marchand z trest. střílení, 27. Moore. Střely na branku: 34:26. Diváci: 13 808. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Marchand (oba Boston), 3. Malgin (Florida).
Minnesota - Buffalo 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 38. Granlund - 4. O'Reilly, 54. Larsson. Střely na branku: 24:28. Diváci: 18 864. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly (Buffalo), 2. Granlund (Minnesota), 3. Larsson (Buffalo).
Winnipeg - Washington 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 54. Scheifele, 58. Lowry - 20. Alzner, 29. Johansson, 60. Beagle. Střely na branku: 45:27. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Armia, 3. Scheifele (oba Winnipeg).
Chicago - Calgary 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Branky: 19. P. Kane (Rozsíval), 48. Anisimov, 53. Motte, 57. Panarin, 59. Hjalmarsson - 28. Frolík. Střely na branku: 22:34. Diváci: 21 166. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Crawford, 3. Anisimov (všichni Chicago).
Colorado - Nashville 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Branky: 6. Iginla - 2. a 54. C. Smith, 18. Irwin, 32. Johanssen, 53. Josi. Střely na branku: 29:36. Diváci: 12 142. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith, 2. Johanssen, 3. Rinne (všichni Nashville).
Arizona - San Jose 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky: 24. Richardson, 25. Crouse, 32. McGinn - 15. Marleau (Hertl), 60. Boedker (Hertl). Střely na branku: 30:41. Diváci: 11 046. Hvězdy zápasu: 1. Domingue, 2. Richardson, 3. Crouse (všichni Arizona).
Los Angeles - Anaheim 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 20. Rakell, 23. Vermette, 24. Kesler, 31. Cramarossa. Střely na branku: 30:21. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Kesler, 3. Gibson (všichni Anaheim).