Columbus - Montreal 10:0Columbus vstřelil deset branek, Kaše zapsal první bod, Mrázkův Detroit padl počtvrté v řadě

New York

Diváci v Columbusu byli svědky nevídaného skóre. Hokejisté Blue Jackets, za které nastoupil i útočník Lukáš Sedlák, porazili Montreal vysoko 10:0, čímž stanovili nový klubový rekord v počtu branek v jednom utkání. Svůj první bod v kanadskoamerické soutěži zaznamenal dvacetiletý forvard Ondřej Kaše, jenž asistoval u čtvrtého zásahu Anaheimu proti Arizoně. Kačeři slavili vítězství 5:1. Na jedinou trefu Kojotů nahrával Radim Vrbata. Detroit nyní v NHL zažívá výsledkovou krizi. Počtvrté v řadě prohrál, tentokrát nestačil na domácím ledě na Winnipeg, kterému podlehl 3:5. Rudým křídlům nepomohlo ani 26 zákroků českého brankáře Petra Mrázka. Kanadskému celku se zejména podařila třetí třetina, ve které nastřílel čtyři góly a otočil skóre ve svůj prospěch.

Hokejisté Columbusu se radují z gólu, kterých proti Montrealu nastříleli deset.

Montreal v dosavadních deseti zápasech neprohrál ani jednou v základní hrací době. Až Columbus dokázal tuto sérii utnout. A to razantně. Ve své aréně nasázel Habs rovnou deset branek. Stanovil se tak nový klubový rekord v počtu gólů v jednom utkání. Ten předchozí měl hodnotu osm zásahů. Jenom dva hráči Blue Jackets, nepočítají se brankáři, nerozšířili své statistiky. Jedním z nich byl i forvard Lukáš Sedlák, tím druhým bek Ryan Murray. Pro Canadiens to byla čtvrtá historická porážka 0:10.

„Hodně věcí nám šlo naproti. Mám radost za takové vítězství," řekl trenér Columbusu John Tortorella.

„Nemyslím si, že se dá na tento duel někdy zapomenout," měl jasno útočník Montrealu Brendan Gallagher.

V bráně Montrealu celé střetnutí odchytal Al Montoya. Jednička Carey Price zůstal na lavičce.

Detroit opět prohrál

Red Wings v duelu s Winnipegem třikrát vedli, pokaždé jednobrankovým rozdílem, ale velká produktivita hostů v poslední dvacetiminutovce rozhodla v jejich prospěch. V této části se dvakrát prosadil Tanev, jednou Scheifele a do prázdné branky Ehlers a dali tak výsledku konečnou podobu.

„Atmosféra byla úžasná, zvláště pak po mém prvním gólu. Budu si ji pamatovat hodně dlouho," pravil Brandon Tanev, pro kterého to byly první góly v NHL.

Detroit prohrál počtvrté v řadě, nepomohlo mu ani 26 zákroků Petra Mrázka.

Kaše má první bod

Svůj první bod si ve druhém startu v nejlepší hokejové lize světa připsal Ondřej Kaše. Dvacetiletý bývalý hráč Chomutova ve druhé třetině vystřelil, jeho pokus ale obrana Arizony zblokovala. Puk si vzápětí našel Vermette, který tvrdou ranou prostřelil Peterse v bráně a zvýšil na 4:0. Hosté poté korigovali, když ujela dvojice Vrbata-McGinn a druhý jmenovaný po přihrávce mladoboleslavského rodáka zhatil Gibsonovi šanci na čisté konto. Ve třetí třetině se pak prosadil pouze Rakell a upravil na konečných 5:1.

Výsledky NHL:
Columbus - Montreal 10:0 (3:0, 5:0, 2:0)
Branky: 11. a 25. Atkinson, 31. a 34. Foligno, 32. a 49. Hartnell, 39. a 51. Anderson, 12. Jones, 15. Savard. Střely na branku: 40:30. Diváci: 14.436. Hvězdy zápasu: 1. Foligno, 2. Anderson, 3. Wennberg (všichni Columbus).
Anaheim - Arizona 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky: 13. a 35. Rakell, 10. Bieksa, 20. Silfverberg, 34. Vermette (O. Kaše) - 37. McGinn (Vrbata). Střely na branku: 33:22. Diváci: 16.405. Hvězdy zápasu: 1. Vermette, 2. Rakell, 3. Perry (všichni Anaheim).
Detroit - Winnipeg 3:5 (1:1, 1:0, 1:4)
Branky: 4. Glendening, 30. Zetterberg, 51. Abdelkader - 53. a 59. Tanev, 16. Laine, 43. Scheifele, 60. Ehlers. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 30 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 86,7 procenta. Střely na branku: 33:31. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Tanev (Winnipeg), 2. Zetterberg (Detroit), 3. Scheifele (Winnipeg).