Calgary - Arizona 2:1 PPFrolík rozhodl o výhře Plamenů. Capitals smetli obhájce Stanley Cupu

New York

Michael Frolík se stal hrdinou středečního duelu NHL mezi Calgary a Arizonou. Plameny udolaly soupeře 2:1 v prodloužení a vítěznou branku vstřelil právě český útočník, který si navíc připsal i asistenci u vyrovnávacího gólu. Debakl utrpěli hokejisté Pittsburghu. Obhájce Stanleyova poháru prohrál na ledě Washingtonu vysoko 1:7. Kanonádu Capitals řídili zejména Nicklas Bäckström (2+3) a T. J. Oshie (2+2).

Útočník Calgary Michael Frolík (vpravo) slaví se spoluhráči Giordanem a Tkachukem rozhodující gól proti Arizoně.

Capitals rozhodli souboj dvou týmů z Metropolitní divize již v první třetině, kdy třikrát skórovali. V samém závěru první části navíc Tučňáci přišli o brankáře Murrayho. Ten se nešťastně připletl do potyčky Alznera s Malkinem, který ho nechtěně zasáhl holí do hlavy, jež v tu chvíli nebyla chráněná maskou.

Otřeseného Kanaďana nahradil v kleci Fleury, brankostroj domácích ale nezastavil. V dalším průběhu střetnutí inkasoval celkem čtyřikrát. O čestný úspěch Pittsburghu se postaral Kessel, který v 57. minutě připravil gólmana Holtbyho o čisté konto.

První hvězdou střetnutí se stal Švéd Bäckström, jenž si připsal dva góly a tři přihrávky. Duel nevyšel hvězdnému Crosbymu, jenž zaznamenal tři záporné body za účast na ledě.

Frolík ukončil prodloužení

Arizona sice vedla v Calgary po trefě Riedera, jenže těsný náskok až do konce neudržela. Ve 47. minutě Frolík jemně přiťukl puk Tkachukovi, který takřka z nulového úhlu nachytal do té doby velmi dobře chytajícího Smitha.

Prodloužení pak po 49 sekundách rozhodl Frolík. Kladenský odchovanec obral ve středním pásmu o kotouč Richardsona a po samostatném úniku nedal hostujícímu brankáři šanci. Český křídelník byl zvolen druhou hvězdou utkání.

Do sestavy Arizony se vrátil Martin Hanzal, který na ledě strávil téměř dvacet minut.

NHL:
Washington - Pittsburgh 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)
Branky: 8. a 20. Oshie, 18. a 57. Bäckström, 26. Orlov, 46. Williams, 51. Ovečkin - 57. Kessel. Střely na branku: 39:26. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Oshie, 3. Holtby (všichni Washington).
Calgary - Arizona 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 47. Tkachuk (Frolík), 61. Frolík - 40. Rieder. Střely na branku: 24:21. Diváci: 18 202. Hvězdy zápasu: 1. Tkachuk, 2. Frolík (oba Calgary), 3. Smith (Arizona).