Calgary - Chicago 2:3Kempný slaví první bod v NHL, Mrázek opět na střídačce

Šestnáct zápasů čekal hokejista Michal Kempný na první bod v NHL. Obránce Chicaga asistoval u rozhodující trefy Slováka Mariána Hossy v utkání proti Calgary, ve kterém Blackhawks zvítězili 3:2. Jediný gól padl v duelu Washingtonu s Detroitem a postaral se o něj pět minut před koncem domácí Beagle, když dorazil puk za bezmocného Howarda v bráně Red Wings. Americký brankář opět dostal přednost před Petrem Mrázkem.

Brankář Chicaga Corey Crawford (50) se vrhá po puku po střele Mickaela Backlunda (11) z Calgary, puk sleduje i obránce Michal Kempný (6).

Hráči Chicaga si díky vítězství nad Flames upevnili pozici lídra v Západní konferenci. Pomohla jim i přihrávka Kempného, který stál u zrodu rozdílové branky. Reprezentační zadák rozjel akci, když nahrál rozjetému Panarinovi, jehož střelu gólman Johnson pouze vyrazil nad sebe. Toho využil důrazný Hossa a svou desátou trefou v sezóně zajistil svému týmu dvě a půl minuty před koncem dva body.

"Byla to výborná tvrdá střela," pochválil slovenský útočník ruského parťáka. "Viděl jsem, že by mohla přijít šance na dorážku, protože gólman očividně nevěděl, kam se puk odrazil. Obránce se ho snažil odpálit hokejkou, tak jsem se mu ji snažil zablokovat a dorazit kotouč za čáru. A povedlo se," popsal rozhodující moment utkání Hossa.

Ve střetnutí Washingtonu s Detroitem dlouho kralovali oba brankáři. Na jedné straně Braden Holtby, na té druhé Jimmy Howard, jemuž kryl záda Petr Mrázek. Rozhodla až 55. minuta, kdy Orlov střílel a ve skrumáži před bránou trefil Beagla do zad. Zkušený Kanaďan pak bez potíží do odkryté branky překonal dezorientovaného Howarda.

Čtvrtou porážku v řadě si připsali newyorští Ostrované. Tentokrát doma nestačili na obhájce Stanley Cupu z Pittsburghu, kterým podlehli 2:3 v prodloužení. O triumfu Tučňáků rozhodl Kris Letang, kterého u pravé tyče Jaroslava Haláka nezištně našel kapitán Sidney Crosby.

Sedmé vítězství v řadě na svém stadiónu zaznamenal, díky výhře 4:2 nad Rangers, Columbus. Stanovil tím nový klubový rekord. Hrdinou duelu byl forvard Matt Calvert, který nejen že vstřelil v oslabení rozdílový gól, ale v prostředním dějství utrpěl po střele protihráče tržnou ránu na hlavě, kterou muselo spravit třicet šest stehů. Kanaďan se do hry po pár minutách vrátil a slavil vítězství, na kterém měl lví podíl.

"Když se něco takového stane, člověka pohltí emoce. Byl jsem plný adrenalinu," řekl Calvert, který překonal Lundqvista při úniku dva na jednoho. "V poslední době se mi střelecky moc nedařilo, takže bylo skvělé vidět puk konečně v síti," radoval se. "Akorát manželce se asi nebude moc líbit ta jizva na hlavě. Je fakt velká."

Výsledky pátečních zápasů NHL:
Columbus - NY Rangers 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 17. W. Karlsson, 26. Gagner, 52. Calvert, 60. Jenner - 32. Grabner, 49. Zibanejad. Střely na branku: 24:27. Diváci: 14.541. Hvězdy zápasu: 1. Calvert, 2. Karlsson, 3. Gagner (všichni Columbus).
NY Islanders - Pittsburgh 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 22. Nelson, 23. Beauvillier - 16. Crosby, 34. Daley, 62. Letang. Střely na branku: 22:35. Diváci: 13.365. Hvězdy zápasu: 1. Letang (Pittsburgh), 2. Beauvillier (Islanders), 3. Cole (Pittsburgh).
Calgary - Chicago 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 24. Bennett, 28. Monahan - 8. Hartman, 35. Seabrook, 58. Hossa (Kempný). Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.691. Hvězdy zápasu: 1. Bennett (Calgary), 2. Crawford (Chicago), 3. Monahan (Calgary).
Carolina - Montreal 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 44. Skinner, 48. Teräväinen, 50. Rask - 35. Petry, 56. Shaw. Střely na branku: 18:33. Diváci: 12.101. Hvězdy zápasu: 1. Hainsey, 2. Rask, 3. Ward (všichni Carolina).
Washington - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 55. Beagle. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Beagle (oba Washington), 3. Howard (Detroit).