Florida - Philadelphia 1:3Voráček slavil proti Jágrovi, Pantery ničil gólman. Kaše mezi hvězdami zápasu!

New York

Po návratu z úspěšného tripu hokejisté Floridy před svými fanoušky neuspěli. Philadelphii totiž držel skvělý gólman Steve Mason, jenž pochytal 38 střel a pomohl tak k vítězství nad Pantery 3:1. V noci z úterý na čtvrtek se z českých hokejistů v NHL bodově prosadil jen David Krejčí. Asistoval u vedoucího gólu Bostonu, ale jeho tým nakonec podlehl St. Louis 2:4. Třetí hvězdou utkání byl vyhlášen útočník Anaheimu Ondřej Kaše po porážce svého týmu od New Yorku Islanders 2:3 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Philadelphia Flyers Wayne Simmonds (uprostřed), Travis Konecny (vlevo) a Brandon Manning slaví gól proti Floridě.

Už v první třetině přestřílela Florida hosty 14:9, jenže Mason odolával. Na konci úvodního dějství ho ze solidní šance nepřekonal ani zkušený veterán Jaromír Jágr. Kladenská legenda celkově strávila na ledě téměř 20 minut, ale ze svých dvou střel na bránu se neprosadila.

Na druhé straně překonal v polovině první třetiny gólmana Roberta Luonga Wayne Simmonds, který nasměroval Flyers za vítězstvím. Právě před Simmondsem dostal tentokrát přednost v elitní formaci hostů Jakub Voráček, jenž však k vítězství bodově nepřispěl.

Florida pokračovala v tlaku i ve druhé třetině, při útočné snaze v oslabení ale chybovala, z rychlého kontru zvýšil Dale Weise a naštvaný Luongo vzteky sekl hokejkou do ledu. Ve třetím dějství pak znovu v přesilovce přidal Nick Cousins třetí gól hostů, na jejichž výhře už nic nemohl změnit ani gól v závěru domácího Reillyho Smitha.

Bostonský David Krejčí se podílel na úvodní trefě proti St. Louis, když po jeho přihrávce pálil Torey Krug a úspěšně dorážel David Backes. Bývalý kapitán Blues se tak hned při první příležitosti prosadil proti svému předchozímu klubu.

Bruins vedli ještě v polovině zápasu 2:1, když se při Krejčího vyloučení trefil v oslabení Dominic Moore. Jenže hosté ještě před druhou sirénou duel otočili a vítězství pak v závěru pečetili do prázdné brány.

Bodově naprázdno opět vyšel Tomáš Plekanec, jehož Montreal prohrál v derby s Ottawou 3:4. Zkušený český forvard má na svém kontě po 20 zápasech jediný gól a čtyři asistence, což je pro něj vůbec nejhorší start do sezóny v jeho kariéře v NHL.

Parádním bekhendovým blafákem se blýskl v rozstřelu jedenadvacetiletý útočník Anaheimu Ondřej Kaše. Ani trefa nováčka Ducks ale k vítězství nad New Yorkem Islanders nestačila. Výhru Ostrovanů 3:2 pečetil ve čtrnácté sérii Nick Leddy.

Toronto - Carolina 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Gardiner - 18. Skinner, 35. Stalberg. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18 893. Hvězdy zápasu: 1. Stalberg, 2. Ward (oba Carolina), 3. Andersen (Toronto).
Boston - St. Louis 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 8. Backes (Krejčí), 29. Moore - 24. a 60. Lehterä, 34. Bortuzzo, 37. Stastny. Střely na branku: 41:28. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Allen (St. Louis), 2. Backes (Boston), 3. Lehterä (St. Louis).
Montreal - Ottawa 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Branky: 21. Weber, 28. Radulov, 43. Galchenyuk - 26. Hoffman, 36. Brassard, 44. Stone, 46. Karlsson. Střely na branku: 39:23. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman (Ottawa), 2. Markov (Montreal), 3. Anderson (Ottawa).
Florida - Philadelphia 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 59. Smith - 12. Simmonds, 34. Weise, 48. Cousins. Střely na branku: 39:28. Diváci: 15 515. Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Simmonds (oba Philadelphia), 3. Smith (Florida).
Anaheim - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 2. Fowler, 50. Rakell - 12. Pelech, 17. Bailey, rozhodující sam. nájezd Leddy. Střely na branku: 41:35. Diváci: 15 161. Hvězdy zápasu: 1. Fowler (Anaheim), 2. Greiss (Islanders), 3. Kaše (Anaheim).