Boston - Florida 4:3 PPJágr dal gól, Pastrňák ho trumfnul. I výstavní akcí

New York

Davidové Pastrňák a Krejčí měli v pokračování NHL navrch nad Jaromírem Jágrem. Ten sice za Floridu srovnával na 1:1, Pastrňák ale dal další gól Bostonu a v prodloužení zaznamenal i rozhodující trefu na 4:3. Svoji druhou asistenci v zápase při této výstavní akci připojil další český hokejista Krejčí.

Bostonský Kevan Miller (86) a jeho spoluhráči se radují po gólu Davida Pastrňáka (88) ve druhé třetině utkání s Floridou.

Pastrňák byl vyhlášen první hvězdou utkání, které ukončil 3:37 min. před vypršením času pro prodloužení. Puk převzal po zadovce Krejčího v útočném pásmu, protáhl se kolem obránce Michaela Mathesona a dovezl ho až před brankáře Roberta Luonga, s nímž si elegantně poradil.

Svůj první gól v zápase dal Pastrňák ve 37. minutě, když dostal Boston do vedení 2:1. Po závaru v útočném pásmu si počkal na přihrávku Brada Marchanda od zadního mantinelu a pohotově překonal Luonga.

V sezóně zaznamenal už patnáct branek, tři vítězné. Žádný z dalších útočníků Bostonu nedal více než sedm gólů.

V celé soutěži mají lepší bilanci v tomto směru jen Sidney Crosby (17), jenž se jednou trefou podílel na triumfu Pittsburghu 8:5 nad Ottawou, a Patrik Laine (16) z Winnipegu.

Jágr zaznamenal pátý gól v sezóně a 754. v kariéře. Po parádní kombinaci s Aaronem Ekbladem a Markem Pysykem vyrovnával v polovině druhé třetiny z pozice mezi kruhy na 1:1. Před tím se do statistik zapsal ještě vyloučením už ve druhé minutě.

Vícekrát než Jágr se v historii soutěže trefili jen Wayne Gretzky (894) a Gordie Howe (801). Čtyřiačtyřicetiletý veterán zároveň má na kontě už 1881 bodů a jen šest jich ho dělí od druhého nejproduktivnějšího muže v historii NHL Marka Messiera.

Panteři si nicméně připsali čtvrtou porážku z posledních pěti utkání, byť jen dvě ztratili v základní hrací době. Naopak Boston zvítězil potřetí za sebou a v posledních pěti zápasech ztratil jediný bod.

Pittsburgh předvedl proti Ottawě velkolepý obrat. Ve 28. minutě prohrával 2:4, o osm minut později už ale Penguins vedli 5:4.

Svým premiérovým hattrickem v NHL se na vysokém vítězství podílel Bryan Rust, jenž ve 2. minutě otevřel skóre zápasu, v 53. minutě zvýšil z trestného střílení na 7:5 a v 58. minutě uzavřel střelecký účet večera trefou do prázdné branky při soupeřově power play.

Čtyřbodový večer prožil Sam Gagner, který dvěma góly a dvěma asistencemi pomohl Columbusu k vítězství 4:1 nad Arizonou.

Sedmadvacetiletý Gagner přišel v létě do Columbusu jako volný hráč s cílem restartovat uvadající kariéru a zatím se mu to daří - s deseti góly ve 23 zápasech se dělí o pozici nejlepšího střelce týmu spolu s Nickem Folignem.

Mazanec se vrátil z farmy zpět do Nashvillu

Brankář Marek Mazanec se po necelých dvou týdnech vrátil zpět do hlavního týmu Nashvillu v zámořské NHL. Pětadvacetiletý odchovanec Písku si opět prohodil místo s finským gólmanem Juusem Sarosem, který zamířil do Milwaukee.

Mazanec odchytal za Milwaukee v nižší AHL tři zápasy, ve kterých pomohl týmu Admirals ke dvěma výhrám. Nyní bude čekat, zda dostane další šanci i v NHL. V hlavní kanadsko-americké soutěži se mu zatím příliš nedařilo, v této sezoně odchytal 143 minut a 22 sekund, má průměr 5,44 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 80,9 procenta.

V zámoří působí Mazanec od roku 2013, kdy odešel do Nashvillu po zisku extraligového titulu s Plzní. Převážně chytal v AHL, kde strávil celý uplynulý ročník. V NHL odehrál celkem 29 utkání s průměrem 2,89 gólu na zápas, úspěšností 89,8 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

Výsledky NHL:
Boston - Florida 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 37. a 62. Pastrňák (na druhou Krejčí), 19. Schaller (Krejčí), 54. Backes - 30. Jágr, 48. Barkov, 59. Demers. Střely na branku: 36:30. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Backes (oba Boston), 3. Barkov (Florida).
Columbus - Arizona 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 12. a 52. Gagner, 26. Foligno, 56. Werenski - 10. Rieder. Střely na branku: 34:18. Diváci: 11 091. Hvězdy zápasu: 1. Gagner, 2. Atkinson, 3. Foligno (všichni Columbus).
Washington - Buffalo 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 54. a 63. Johansson, 26. Beagle - 6. Girgensons, 36. Okposo. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Beagle (oba Washington), 3. Ristolainen (Buffalo).
Pittsburgh - Ottawa 8:5 (2:2, 3:2, 3:1)
Branky: 2., 53. z tr. střílení a 58. Rust, 9. Crosby, 29. Cullen, 35. Kessel, 35. Schultz, 42. Malkin - 9. Turris, 14. Karlsson, 22. Stone, 28. Hoffman, 47. Phaneuf. Střely na branku: 46:34. Diváci: 18 414. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Malkin, 3. Kessel (všichni Pittsburgh).