Philadelphia - Florida 3:2 PPVoráček proti Jágrovi vstřelil vítězný gól, zářil i Plekanec

New York

V souboji dvou kladenských odchovanců měl navrch ten mladší. Hokejisté Philadelphie, i s Jakubem Voráčkem v sestavě, porazili v nočním zápase NHL Floridu, v jejímž dresu nechyběl Jaromír Jágr, 3:2 po prodloužení a byl to právě sedmadvacetiletý útočník Flyers, kdo si připsal vítěznou trefu. Dva body zaznamenal centr Montrealu Tomáš Plekanec, jehož gól ani asistence ale k vítězství Canadiens nestačily. Kanadský celek prohrál na ledě St. Louis 2:3 po prodloužení.

Jakub Voráček (93) z Philadelphie se raduje po vítězném gólu do sítě Floridy.

Vítězná série Flyers pokračuje. Svěřenci Davea Hakstola zvítězili pošesté v řadě a momentálně žádný jiný tým v kanadskoamerické soutěži nemá lepší formu. K výhře nad Panthers přispěl i Voráček, který po přiťuknutí od Girouxe rozhodl duel devět vteřin před koncem prodloužení. Pro českého hráče to byla devátá branka v sezóně. Na straně poražených nebodovali forvard Jaromír Jágr ani obránce Jakub Kindl.

Dařilo se i dalšímu hokejistovi z kladenské líhně. Zkušený centr Tomáš Plekanec nejprve v první třetině proti St. Louis figuroval u branky Byrona a poté se sám zapsal podruhé v ročníku mezi střelce, když v situaci 2 na 1 backhendem přelstil brankáře Allena.

Montreal se díky němu dostal do dvoubrankového vedení, o které v poslední dvacetiminutovce přišel. Po zásazích Stastnyho a Schwartze se za stavu 2:2 prodlužovalo a byl to právě druhý jmenovaný, kdo po třech a půl minutách nastaveného času rozhodl.

Až do samostatných nájezdů vyvrcholilo střetnutí mezi Winnipegem a Detroitem. V nich byli úspěšnější hokejisté Red Wings, v jejichž bráně nechyběl Petr Mrázek. Českého gólmana v rozstřelu překonal pouze Laine, zatímco na Hellebuycka vyzráli Vanek a Zetterberg. Rudá křídla podruhé za sebou zvítězila, tentokrát 4:3.

Pouze na tribuně mezi zdravými náhradníky Detroitu sledoval utkání útočník Tomáš Nosek, který se ani ve třetím duelu po přesunutí z farmy nedočkal prvního letošního startu v NHL. Stejně dopadli i beci Chicaga Michalové Kempný a Rozsíval.

Výsledky NHL:
Buffalo - Edmonton 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 11. a 60. E. Kane, 14. Gionta, 61. Ristolainen - 31. Eberle, 33. Lucic, 50. Draisaitl. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18.149. Hvězdy zápasu: 1. Ristolainen, 2. E. Kane (oba Buffalo), 3. McDavid (Edmonton).
New Jersey - Vancouver 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 4. Hall, 28. Palmieri, 32. Lovejoy - 22. D. Sedin, 44. H. Sedin. Střely na branku: 22:24. Diváci: 13.126. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Lovejoy (oba New Jersey), 3. D. Sedin (Vancouver).
NY Islanders - NY Rangers 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 8. Mayfield, 18. Chimera, 23. Ladd, 52. Tavares - 21. Vesey, 29. M. Staal. Střely na branku: 32:38. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Tavares, 3. Mayfield (všichni NY Islanders).
Philadedelphia - Florida 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 18. a 31. Simmonds, 65. Voráček - 16. Barkov, 56. Jokinen. Střely na branku: 25:44. Diváci: 18.999. Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Simmonds, 3. Voráček (všichni Philadelphia).
St. Louis - Montreal 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 51. a 64. Schwartz, 48. Stastny - 11. Byron (Plekanec), 38. Plekanec. Střely na branku: 31:30. Diváci: 17.646. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Stastny (oba St. Louis), 3. Plekanec (Montreal).
Nashville - Colorado 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 11. Arvidsson, 19. Neal, 26. Subban, 42. Josi - 24. a 34. Duchene, 13. MacKinnon. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Josi, 3. Ribeiro (všichni Nashville).
Winnipeg - Detroit 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Copp, 12. Byfuglien, 14. Laine - 8. Tatar, 31. Mantha, 38. Vanek, rozhodující sam. nájezd Zetterberg. Střely na branku: 34:30. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval tři góly z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 91,18 procenta. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Laine (Winnipeg), 2. Larkin, 3. Mrázek (oba Detroit).
Chicago - Arizona 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 27. a 57. Hossa, 16. Anisimov, 27. Rasmussen. Střely na branku: 27:22. Diváci: 21.327. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Anisimov, 3. Darling (všichni Chicago).
Dallas - Calgary 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 14. McKenzie - 33. Gaudreau, 50. Monahan. Střely na branku: 30:20. Diváci: 17.996. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau (Calgary), 2. Lehtonen (Dallas), 3. Monahan (Calgary).