Washington - Boston 4:3 PPSkvělý Pastrňák se znovu trefil a nahání Crosbyho! Polák se popral, Kaše vystřelil Kačerům výhru

Hokejisté Washingtonu udolali ve středečním duelu NHL na svém ledě Boston 4:3 v prodloužení a ukončili tři zápasy trvající vítěznou minisérii soupeře. Rozhodující branku vstřelil Nicklas Bäckström, hostům nepomohl ani gól českého útočníka Davida Pastrňáka, jenž se v této sezóně trefil už pošestnácté a zaostává tak jen o jediný zásah za nejlepšími kanonýry celé soutěže kapitánem Pittsburghu Sidneym Crosbym a finským nováčkem ve službách Winnipegu Patrikem Lainem.

Český křídelník Bostonu David Pastrňák (č. 88) v souboji s Johnem Carlsonem z Washingtonu.

Pro Bruins to byl přitom už téměř ztracený zápas, ještě na začátku 37. minuty totiž prohrávali 0:3. Nadějný náskok získali Capitals zásluhou dvou gólů Justina Williamse. Ten skóroval už po 23 sekundách první třetiny, podruhé se trefil v osmé minutě. Třetí gól přidal ve 26. minutě Daniel Winnik a zdálo se, že domácí míří k pohodlnému triumfu.

Hosté se však poté nadechli k velkému náporu, když ve druhé a třetí třetině dohromady přestříleli soupeře v poměru 23:6! Bruins dokázali smazat ztrátu dvěma góly ještě do druhé přestávky. V čase 36:35 poprvé překonal Bradena Holtbyho v brance Washingtonu Dominic Moore, minutu před druhou sirénou se prosadil i Pastrňák, který ve středním pásmu vypíchl puk Kuzněcovovi a samostatný nájezd zakončil bekhendovým blafákem a střelou mezi betony. Ve 49. minutě pak vyrovnal v přesilové hře obránce Colin Miller.

Capitals za celou třetí třetinu vystřelili jen dvakrát na branku, v prodloužení jim pak stačil jediný pokus, aby nakonec vítězství strhli na svou stranu. Rozhodl o něm v 62. minutě při přečíslení dva na jednoho Bäckström. "Pokaždé, když dovolíte soupeři dohnat tříbrankové manko, není to dobrá vizitka. Je potřeba uznat, že Boston nás ve druhé a třetí třetině jasně přehrál a abychom byli upřímní, dva body jsme získali jen se štěstím," řekl autor rozhodujícího gólu.

V dalším utkání prohrálo Toronto před svými fanoušky s Minnesotou 2:3, český obránce kanadského celku Roman Polák vyfasoval ve druhé třetině pětiminutový trest za rvačku s Kurtisem Gabrielem. Lví podíl na výhře Wild má brankář Devan Dubnyk, který svůj jubilejní 300. start v NHL ozdobil 35 úspěšnými zákroky, z toho 17 v závěrečné dvacetiminutovce, kdy hráči Maple Leafs přestříleli hosty v poměru 17:3.

Kaše potvrdil formu

Jedenáct gólů viděli diváci v souboji Anaheimu s Carolinou a o výhře Kačerů 6:5 rozhodl ve čtvrté sérii samostatných nájezdů bekhendovým blafákem český útočník Ondřej Kaše, který si navíc v utkání připsal i jednu finální přihrávku. Asistenci na gól zaznamenal také jeho krajan Andrej Nestrašil v dresu Hurricanes.

Anaheim přitom v utkání třikrát prohrával o dvě branky 1:3, 2:4 a ještě čtyři minuty před koncem 3:5. Pak však Kačeři během 91 sekund smazali manko dvěma góly, aniž by se museli odhodlat k power play, a obrat dokonali v nájezdech.

Hrdinou rozstřelu se stal Kaše, který si už předtím připsal asistenci u gólu na 2:3. Jednadvacetiletý rodák z Kadaně si brankáře Cama Warda si vychutnal svou specialitou - blafákem do bekhendu. Kaše proměnil i svůj druhý nájezd v sezóně, tentokrát však konečně znamenal vítězství. Anaheim totiž prohrál všech pět předchozích zápasů, které se nerozhodly v základní hrací době.

Výsledky středečních zápasů NHL:
Toronto - Minnesota 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 17. B. Smith, 31. Bozak - 9. Zucker, 15. Stewart, 22. E. Staal. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18 944. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal (Minnesota), 2. Bozak (Toronto), 3. Dubnyk (Minnesota).
Washington - Boston 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 1. a 8. Justin Williams, 26. Winnik, 62. Bäckström - 37. Moore, 40. Pastrňák, 49. Miller. Střely na branku: 20:34. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Justin Williams, 3. Alzner (všichni Washington).
San Jose - Ottawa 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 29. Couture, 47. Burns - 4. Stone, 8. Karlsson, 59. Kelly, 60. Pageau. Střely na branku: 37:17. Diváci: 17 349. Hvězdy zápasu: 1. Kelly, 2. Pageau, 3. Karlsson (všichni Ottawa).
Anaheim - Carolina 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 3:2 - 0:0)
Branky: 17. Cogliano, 34. Noesen (Kaše), 49. Kesler, 57. Ritchie, 58. Perry, rozh. nájezd Kaše - 20. a 50. Teräväinen, 29. McClement, 31. Aho, 45. Pesce (Nestrašil). Střely na branku: 38:34. Diváci: 14 582. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Cogliano (oba Anaheim), 3. Teräväinen (Carolina).