Rubriky:

NHL

Olympiáda v Pchjongčchangu bez hvězd NHL? Majitelé klubů jsou proti

9. prosince 2016 05:18 - New York
(Aktualizováno: 9. prosince 2016 09:37)

Účast hráčů NHL na ZOH 2018 v Koreji zůstává po poslední schůzce představitelů zámořské soutěže krajně nejistá. Majitelé klubů jsou spíše proti, na schůzce měli k uvolnění hokejistů velké výhrady. "Je potřeba říct, že v místnosti panovala dost negativní atmosféra," řekl komisionář zámořské soutěže Gary Bettman. "Definitivně ale dnes nic rozhodnuto nebylo," dodal.

 

Charles Leclaire, Reuters

Konečný verdikt by měl padnout zhruba do měsíce, aby se s předstihem stihl naplánovat rozpis zápasů na sezónu 2017/18, ať už s dvoutýdenní přestávkou kvůli olympiádě, nebo bez ní.

Majitelům se právě případné přerušení soutěže uprostřed sezóny na více než dva týdny a také náklady na pojištění a cestování do Korejské republiky vůbec nelíbí. Tyto výdaje se při poslední zimní olympiádě v Soči vyšplhaly ke 14 miliónům dolarů, nyní jsou odhadovány na 10 miliónů dolarů. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) a Mezinárodní hokejová federace (IIHF) navíc nedávno oznámily, že už je nechtějí krýt tak jako na předchozích pěti olympiádách.

Dalším důvodem, proč by NHL hokejisty nemusela na olympiádu pustit, je podle některých spekulací i obnovení Světového poháru, který se letos hrál po dvanácti letech. Podle Bettmana to ale není pravda.

Vedení NHL minulý měsíc vyjádřilo ochotu umožnit hráčům účast v Pchjongčchangu výměnou za prodloužení platnosti současné kolektivní smlouvy s hráčskou asociací NHLPA do roku 2022. Zároveň nijak netají, že výrazně více než Korea ji z pohledu možností trhu zajímá následující olympiáda v Číně.

vap, ČTK, Sport.cz

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..