Buffalo - Washington 1:4Vrána a Sedlák vstřelili svůj první gól v NHL

Jakub Vrána a Lukáš Sedlák se dočkali svých prvních branek v NHL. Zatímco Vrána pomohl Wahsingtonu rozhodujícím gólem k výhře 4:1 nad Buffalem, Sedlákův Columbus stejným výsledkem přehrál Detroit.

Lukáš Sedlák (45) se raduje ze své první trefy v NHL.

Po bezbrankové první třetině obstaral v Buffalu první změnu skóre T. J. Oshie. Po něm už se trefil Jakub Vrána.

Kuzněcov se protáhl podél pravého mantinelu a následně našel před bránou najetého českého útočníka, jemuž stačilo zblízka usměrnit puk za záda brankáře Lehnera. Dvacetiletý odchovanec Letňan se tak dočkal prvního zásahu ve svém pátém utkání.

Za Šavle snížil v 53. minutě Kyle Okposo, který uspěl z dorážky v přesilové hře. O dvě minuty později zužitkovali svou početní výhodu také hráči Washingtonu díky Carlsonově střele zpoza kruhů. Na konečných 4:1 pak upravil Marcus Johansson při soupeřově hře bez brankáře.

Svůj první gól v NHL slavil také Lukáš Sedlák. Třiadvacetiletý centr překonal Petra Mrázka z dorážky po střele Sama Gagnera. Sedlákova branka příliš nepomohla jeho krajanovi v bráně Rudých křídel. Český gólman se totiž vydal na střídačku a místo něj se postavil do brány uzdravený Jimmy Howard, jenž chyběl šest zápasů kvůli zraněnému tříslu.

New Jersey prohrálo v St. Louis 1:4, momentálně jediný Čech v kádru Devils do hry nezasáhl. Pavel Zacha totiž zůstal jen mezi nehrajícími náhradníky, Ďáblům chybí od té doby, co před týdnem utrpěl tržnou ránu v obličeji v duelu s Nashvillem. Z Čechů se tak představil jen Dmitrij Jaškin, který si nepřipsal žádný kanadský bod.

Střetnutí mezi Chicagem a New Yorkem Rangers rozhodl jediný gól, který navíc padl až v prodloužení. O výhru Jezdců se postaral Nick Holden.

Anaheim na svém ledě zdolal San Jose 3:2. Ondřej Kaše v dresu Kačerů nebodoval, za necelých 14 minut si připsal jednu střelu a jeden hit. David Musil zůstal v souboji Edmontonu s Minnesotou jen na tribuně, jeho tým prohrál 2:3 po samostatných nájezdech.

Výsledky NHL
Buffalo - Washington 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 53. Okposo - 27. Oshie, 33. Vrána, 55. Carlson, 59. Johansson. Střely na branku: 28:29. Diváci: 18.234. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Oshie, 3. Vrána (všichni Washington).
Detroit - Columbus 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 25. Larkin - 4. Atkinson, 29. Dubinsky, 34. Sedlák, 60. Gagner (Sedlák). Střely na branku: 33:25. Petr Mrázek odchytal za Detroit 33:28 minuty, inkasoval tři branky ze 17 střel a úspěšnost zásahů měl 82,35 procenta. Diváci: 33:25. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Atkinson (oba Columbus), 3. Larkin (Detroit).
New Jersey - St. Louis 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 27. Parenteau - 2. a 52. Fabbri, 26. Reaves, 30. Schwartz. Střely na branku: 21:32. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Fabbri, 3. Reaves (všichni St. Louis).
Minnesota - Edmonton 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Dumba, 42. Zucker, rozhodující sam. nájezd E. Staal - 20. Draisaitl, 56. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 36:27. Diváci: 19.019. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Dubnyk, 3. Zucker (všichni Minnesota).
Chicago - NY Rangers 0:1 v prodl.
Branka: 61. Holden. Střely na branku: 26:37. Diváci: 21.770. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Holden (oba NY Rangers), 3. Darling (Chicago).
Anaheim - San Jose 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 5. Rakell, 16. Vermette, 55. Lindholm - 20. Burns, 29. Labanc. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Vermette, 3. Theodore (všichni Anaheim).