NY Islanders - Washington 2:4Vrána "přišel" o gól, Faksa s Hudlerem pomohli k výhře Dallasu

New York

Radoval se ze své druhé trefy v hokejové NHL, ale jemná teč spoluhráče nakonec rozhodla, že si na ní ještě musí počkat. Český útočník Jakub Vrána zapsal do statistik asistenci, jež pro něj v souboji s New Yorkem Islanders byla už druhou. Dvacetiletý hráč dvěma body pomohl Washingtonu k vítězství 4:2. Gól do prázdné branky zaznamenal i centr Radek Faksa. Forvard Dallasu stanovil konečné skóre v duelu s Nashvillem, Stars zvítězily 6:2. V témže střetnutí bodoval i Jiří Hudler, jenž nahrával na čtvrtou branku Hvězd. Přihrávku si připsal i Radim Vrbata z Arizony, která porazila Detroit 4:1.

Hokejisté Washingtonu se radují ze vstřeleného gólu Justina Williamse v zápase proti New Yorku Islanders, druhý zleva je Jakub Vrána.

Proti newyorským Ostrovanům střílel v 28. minutě z ideální pozice. Přihrávku od Kuzněcova také Vrána parádně trefil, puk po jeho pokusu skončil v síti. Ihned byl označen za střelce. Ale opakované záběry odhalily teč před brankou clonícího Williamse. Za svůj výkon byl český mladík vyhlášen druhou hvězdou duelu.

„Kuzy (Kuzněcov) jel okolo brány a měl velkou rychlost. Já se jen snažil dostat do prostoru před branku. Pak jsem vystřelil a puk se odrazil od Williamse do sítě," pravil odchovanec Letňan zámořským novinářům.

Pro člena třetí formace to byla druhá asistence v utkání. O pět minut dříve totiž figuroval u rychlé akce Capitals, když z obranné třetiny vyslal do přečíslení Ellera. Ten naservíroval kotouč Connollymu, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Haláka.

O svém vítězství svěřenci Barryho Trotze rozhodli až v závěrečném dějství, kdy se dvakrát prosadil obránce Niskanen a zajistil výhru 4:2.

Faksa s Hudlerem bodovali

Potřetí v sezóně se mezi střelci objevil Radek Faksa z Dallasu. Dvaadvacetiletý střední útočník trefil v 54. minutě prázdnou klec pokusem přes celé hřiště a pečetil vítězství Hvězd 6:2 nad Anaheimem.

První bod po svém návratu do sestavy Stars slavil i Jiří Hudler. Zkušený forvard sebral devět minut před koncem puk obraně Kačerů a hledal najetého spoluhráče Eakina. Jeho přihrávku zblokoval krajan Kaše tak nešťastně, že odražený puk si našel Eaves a střelou k tyči nedal Gibsonovi v bráně šanci.

Benn a spol. tak utnuli Anaheimu sérii tří výher a sami po dvou porážkách zvítězili.

V Carolině padlo 14 gólů

Hokejisté Arizony se otřepali z úterní porážky 0:7 od Pittsburghu a na ledě Detroitu porazili Rudá křídla, v jejichž bráně dostal přednost před Petrem Mrázkem Jimmy Howard, 4:1.

Z českých hráčů bodoval Radim Vrbata, který obral Ericssona a nahrál Crousemu do úniku. Ač byl devatenáctiletý Kanaďan faulován, dokázal šestnáct vteřin před koncem první třetiny propasírovat touš mezi betony amerického gólmana.Coyotes se dostali do vedení 2:1.

V dalším průběhu hry vstřelil dva góly McGinn a upravil na konečných 4:1.

Nevídaná přestřelka byla k vidění v Carolině. Domácí po 40. minutách prohrávali s Vancouverem 2:5, ale šesti góly v závěrečné dvaceminutovce vývoj střetnutí otočili a zvítězili 8:6. Jen z tribuny sledoval dění na ledě Andrej Nestrašil.

Výsledky NHL:
Buffalo - Los Angeles 6:3 (0:1, 4:1, 2:1)
Branky: 34. a 36. Eichel, 30. O'Reilly, 34. Gionta, 56. E. Kane, 60. Reinhart - 28. a 45. Carter, 4. Kopitar. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18.375. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Okposo, 3. O'Reilly (všichni Buffalo).
NY Islanders - Washington 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 10. Nelson, 31. Kuljomin - 42. a 59. Niskanen, 23. Connolly (Vrána), 28. Justin Williams (Vrána). Střely na branku: 28:38. Diváci: 12.730. Hvězdy zápasu: 1. Niskanen, 2. Vrána (oba Washington), 3. Cizikas (Islanders).
NY Rangers - Chicago 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 29. Fast - 26. Van Riemsdyk, 39. Anisimov. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Anisimov (oba Chicago), 3. Raanta (Rangers).
Carolina - Vancouver 8:6 (2:1, 0:4, 6:1)
Branky: 10. a 42. Skinner, 6. Aho, 45. Hainsey, 45. Rask, 46. Faulk, 53. J. Staal, 60. Stempniak - 8. a 35. Bärtschi, 25. Burrows, 26. Granlund, 29. Hutton, 55. Sutter. Střely na branku: 36:34. Diváci: 11.721. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Rask, 3. Ryan (všichni Carolina).
Edmonton - Columbus 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 11. Pitlick - 28. Gagner, 48. Atkinson, 49. Calvert. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Gagner (oba Columbus), 3. Pitlick (Edmonton).
Detroit - Arizona 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Athanasiou - 23. a 52. McGinn, 3. DeAngelo, 20. Crouse (Vrbata). Střely na branku: 38:19. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. McGinn (oba Arizona), 3. Vanek (Detroit).
Nashville - St. Louis 6:3 (0:2, 2:1, 4:0)
Branky: 50. a 59. Fisher, 25. Neal, 27. Forsberg, 44. Johansen, 51. Ribeiro - 11. Shattenkirk, 17. Reaves, 22. Hunt. Střely na branku: 36:26. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Fisher, 2. Johansen, 3. Neal (všichni Nashville).
Minnesota - Florida 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 12. Parise, 25. Haula, 30. E. Staal, 47. Koivu, 49. Zucker - 56. McIlrath. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.754. Hvězdy zápasu: 1. Pominville, 2. Dubnyk, 3. E. Staal (všichni Minnesota).
Dallas - Anaheim 6:2 (0:0, 1:1, 5:1)
Branky: 34. Johns, 46. Hamhuis, 47. Cracknell, 51. Eaves (Hudler), 53. Jamie Benn, 54. Faksa - 36. Getzlaf, 42. Perry. Střely na branku: 27:36. Diváci: 17.543. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Getzlaf (Anaheim).
Toronto - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 7. Hyman, 28. Matthews - 53. Braun, 55. Pavelski, rozh. nájezd Couture. Střely na branku: 31:42. Diváci: 19.380. Hvězdy zápasu: 1. Couture (San Jose), 2. Matthews (Toronto), 3. Pavelski (San Jose).