Montreal - San Jose 2:4Plekancova asistence k výhře nepomohla, Jágrova Florida přehrála Colorado

New York

Hokejisté San Jose rozhodli o výhře v Montrealu již v první třetině, ve které si vytvořili tříbrankový náskok. Celkově porazili soupeře 4:2 a oslavili čtvrté vítězství za sebou. Na první brance Habs se přihrávkou podílel Tomáš Plekanec. Florida s Jaromírem Jágrem v sestavě přehrála Colorado 3:1. O vítěznou branku se v oslabení postaral Reilly Smith, Jágr v té době seděl na trestné lavici. Čechům se bodově nedařilo.

Útočník Tomáš Plekanec během utkání se San Jose.

Domácím Canadiens se úvodní pasáž utkání absolutně nepovedla. Hned po 13 vteřinách byl vyloučen Mitchell, ale gólman Price ještě odolal. V následující přesilovce už šli hosté do vedení zásluhou přesné střely Davida Schlemka z hranice kruhu pro vhazování. Neuplynuly ani tři minuty a další vyloučení Montrealu využil po skvělém pasu Thorntona Patrick Marleau. Na 3:0 zvýšil při své premiéře Timo Meier, když zachytil Schmlemkovu střelu a bekhendem zasunul za Careyho Price.

V druhé třetině přidal čtvrtou branku Žraloků Karlsson a vyhnal kanadského brankáře na střídačku. Gólman, který bývá momentálně označován za nejlepšího na světě, byl během zápasu vystřídán po více než dvou letech.

V závěrečné třetině se podařilo Montrealu snížit. V prvním případě po akci českého útočníka, který se ve středním pásmu zmocnil volného kotouče a založil rychlý kontr, který po přihrávce Zacha Redmonda zakončil Brian Flynn. V 54. minutě ještě vykřesal naději pro domácí Petry, jenž snížil na 2:4. Sharks však při hře bez brankáře odolali a připsali si čtvrtou výhru v řadě. Montreal utrpěl teprve druhou domácí porážku během základní hrací doby.

Florida otočila utkání, Columbus zvítězil poosmé v řadě

Bezbrankový stav v Pepsi Centeru změnil v polovině utkání Fjodor Tjutin a poslal Colorado do vedení. Ještě do druhé pauzy ale stačil srovnat Demers svým pátým gólem v sezóně. Ve třetí třetině vstřelili Panteři dvě branky a rozhodli o svém vítězství. 3:1. Při vyloučení Jaromíra Jágra se k vyhozenému puku dostal nejrychleji Reilly Smith a mezi betony a překonal brankáře Pickarda. Třetí gól Floridy přidal od modré čáry Matheson.

Jaromír Jágr byl v utkání dvakrát vyloučen a nebodoval, přestože měl v první třetině slibné příležitosti ke skórování. Do vyrovnání Marka Messiera mu tak stále chybí tři body.

Gól při vyloučení českého hráče vstřelil i Columbus, který během trestu Lukáše Sedláka uzavřel v Calgary skóre na konečných 4:1 a připsal si osmou výhru za sebou. "Je to skvělé. Nechci ale sérii (druhá nejdelší v klubové historii) rozebírat a myslet na ni. Jen si ji užívám," uvedl gólman Sergej Bobrovskij, vyhlášený první hvězdou utkání.

Columbus je překvapením soutěže, když ztrácí pouze dva body na nejlepší. Zvýšil tím sílu Metropolitní divize, v níž se nachází pět ze sedmi nejlepších mužstev NHL. Do ní patří ještě vedle Pittsburghu, New York Rangers, Philadelphie také Washington, který uspěl v pátek na ledě Caroliny 4:3 po samostatných nájezdech a prodloužil sérii výher na šest utkání.

V Pittsburghu dominovali brankáři Matt Murray a Peter Budaj, který zneškodnil 39 střel a připsal si třetí čisté konto sezony. Slovenského gólmana nepřekonal ani Sidney Crosby, který tak má v čele tabulky kanonýrů stále náskok dvou branek před Davidem Pastrňákem. Zápas rozhodl z přečíslení tři na jednoho Tyler Toffoli.

Výsledky pátečních zápasů NHL:
Buffalo - NY Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 23. Larsson, 44. Moulson, 61. Ristolainen - 14. Strome, 27. Quine. Střely na branku: 37:35. Diváci: 18 903. Hvězdy zápasu: 1. Ristolainen, 2. Lehner (oba Buffalo), 3. Berube (NY Islanders)
Pittsburgh - Los Angeles 0:1 v prodl.
Branka: 61. Toffoli. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18 544. Hvězdy zápasu: 1. Budaj (Los Angeles), 2. Murray (Pittsburgh), 3. Toffoli (Los Angeles)
Montreal - San Jose 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)
Branky: 51. Flynn (Plekanec), 54. Petry - 7. Schlemko, 9. Marleau, 14. Meier, 27. Karlsson. Střely na branku: 28:23. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Thornton, 2. Schlemko, 3. Burns (všichni San Jose)
Carolina - Washington 3:4 po nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. Skinner, 34. Faulk, 41. Teräväinen - 54. a rozhodující sam. nájezd Oshie, 27. Ovečkin, 32. Williams. Střely na branku: 30:26. Diváci: 11 892. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen (Carolina), 2. Niskanen (Washington), 3. Aho (Carolina)
Colorado - Florida 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 31. Tjutin - 37. Demers, 47. Smith, 51. Matheson. Střely na branku: 31:23. Diváci: 14 679. Hvězdy zápasu: 1. Demers, 2. Reimer, 3. Smith (všichni Florida)
Calgary - Columbus 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: 17. Monahan - 4. Jenner, 15. Saad, 22. Gagner, 28. Calvert. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18 045. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Werenski, 3. Wennberg (všichni Columbus)
Vancouver - Tampa Bay 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 22. Sutter, 34. Sbisa, 48. Horvat, 60. Burrows - 7. Hedman, 44. Conacher. Střely na branku: 24:27. Diváci: 18 685. Hvězdy zápasu: 1. Sutter (Vancouver), 2. Hedman (Tampa Bay), 3. Sbisa (Vancouver)