Dallas - Philadelphia 3:1Faksa zářil! Pomohl Dallasu udolat Flyers, Mrázek vychytal výhru proti Anaheimu

New York

Útočník Radek Faksa pomohl v NHL Dallasu gólem a asistencí k vítězství 3:1 nad Philadelphií. V jejím dresu se neprosadil Jakub Voráček, nejlepší Čech v kanadském bodování soutěže. Letci utrpěli první porážku po deseti vítězstvích, což byla jejich nejdelší série od roku 1985. Petr Mrázek přispěl 21 zákroky k výhře Detroitu nad Anaheimem 6:4. První hvězdou utkání byl zvolen slovenský útočník Tomáš Tatar, jenž vstřelil svůj první hattrick v NHL.

Radek Faksa z Dallasu přijímá gratulace ke gólu proti Philadelphii.

Hosté se v Texasu ujali v 17. minutě vedení díky Tayloru Leierovi, jenž se trefil poprvé v kariéře. Pak už ale stříleli jen domácí hráči Stars. O vyrovnání se čtvrtým gólem v sezoně postaral v 25. minutě Faksa, jenž překonal Stevea Masona dorážkou střely Antoinea Roussela.

Na začátku třetí třetiny poslal Dallas do vedení Adam Cracknell a 18 sekund před třetí sirénou přidal do prázdné branky gól Jordie Benn. Na jeho trefě měl podíl i Faksa a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Tou první byl vybrán finský brankář Antti Niemi, jenž zlikvidoval 31 střel Philadelphie včetně shodně dvou pokusů od Jakuba Voráčka a Radka Gudase.

Detroit otočil zápas, Chicago počtvrté v řadě vyhrálo

Kačerům vyšel lépe úvod utkání. Po necelých čtyřech minutách překonal Mrázka z přesilovky po skvělém pasu Vatanena Rakell. Na 2:0 zvýšil po dalším vyloučení domácích Shea Theodore, který si připsal první branku v sezóně. Detroit do přestávky snížil zásluhou Tatara.

Na začátku druhé třetiny zajistil opět dvougólový náskok Ducks Fowler. O rozdíl o jednu branku se znovu postaral Tomáš Tatar. A měl přitom obrovské štěstí. Jeho střelu nejprve bruslí zblokoval bránící soupeř. Puk se poté od zadního mantinelu odrazil do tyčky Bernierovy branky tak nešikovně, až si jej gólman Anaheimu srazil sám do sítě. Domácí pak dvěma dalšími góly otočili vývoj ve svůj prospěch. Vyrovnávacímu gólu Larkina předcházel výborný zákrok Mrázka proti Perrymu.

Šestadvacetiletý Slovák dovršil hattrick v čase 44:51, když se po špatné rozehrávce Kačerů ocitl před brankářem sám. Forhendovým blafákem nedal Bernierovi šanci a zvýšil na 5:3. Druhým gólem v zápase ještě korigoval skóre Rickard Rakell, ale na konečných 6:4 pro Detroit upravil Nielsen.

Čtvrté vítězství v řadě vybojovali hokejisté Chicaga, když ve Scottrade Centeru porazili domácí St. Louis. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře 6:4 podílel Artěmij Panarin. Blackhawks tak drží jednobodový náskok na čele celé soutěže před Pittsburghem a Jezdci z New Yorku.

Carey Price pomohl dvaceti zákroky k výhře Montrealu nad Washingtonem 2:1. Habs tak ukončili šestizápasovou vítěznou šňůru Capitals. Kanadský gólman, který byl v předešlém utkání po více než dvou letech střídán během utkání, si připsal 250. vítězství v kariéře.

Výsledky NHL:
Dallas - Philadelphia 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 25. Faksa, 43. Cracknell, 60. Jordie Benn (Faksa) - 17. Leier. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18 243. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Faksa, 3. Cracknell (všichni Dallas).
Minnesota - Arizona 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 17. Suter, 32. Graovac, 44. Stewart, 60. E. Staal - 59. Perlini. Střely na branku: 30:28. Diváci: 19 036. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Graovac, 3. Suter (všichni Minnesota).
Toronto - Pittsburgh 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. Zajcev, 62. Gardiner - 13. Malkin. Střely na branku: 49:34. Diváci: 19 553. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Gardiner (oba Toronto), 3. Fleury (Pittsburgh).
Ottawa - New Jersey 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Ryan, 22. Brassard, 60. Smith - 11. Moore. Střely na branku: 31:30. Diváci: 15 111. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Ryan, 3. Condon (všichni Ottawa).
Detroit - Anaheim 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
Branky: 14., 28. a 45. Tatar, 32. Larkin, 38. Oullet, 51. Nielsen - 4. a 47. Rakell, 11. Theodore, 26. Fowler. Střely na branku: 32:25. Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procenta. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Tatar (Detroit), 2. Rakell (Anaheim), 3. Nielsen (Detroit).
Washington - Montreal 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 35. Bäckström - 15. Lehkonen, 37. Petry. Střely na branku: 21:25. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Petry (Montreal), 2. Wilson (Washington), 3. Lehkonen (Montreal).
Carolina - Buffalo 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. Nordström, rozhodující sam. nájezd Stempniak - 58. E. Kane. Střely na branku: 22:24. Diváci: 11 682. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Nordstöm, 3. Slavin (všichni Carolina).
St. Louis - Chicago 4:6 (1:1, 3:2, 0:3)
Branky: 1. a 35. Berglund, 24. Brodziak, 40. Pietrangelo - 20. Rasmussen, 31. P. Kane, 39. Campbell, 41. Hjalmarsson, 56. Hinostroza, 60. Panarin. Střely na branku: 27:36. Diváci: 19 197. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Berglund (St. Louis), 3. Panarin (Chicago).
Nashville - NY Rangers 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 30. Fisher - 8. Nash, rozhodující sam. nájezd Vesey. Střely na branku: 32:27. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Fisher (oba Nashville), 3. Vesey (NY Rangers).
Edmonton - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 24. Lucic, 48. Draisaitl, rozhodující sam. nájezd McDavid - 39. Drouin, 43. Johnson. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Hedman (Tampa Bay), 3. Sekera (Edmonton).