Vancouver - Columbus 3:4 PPHokejisté Columbusu s Chicagem natáhli své vítězné série

New York

Hokejisté Columbusu si v NHL připsali devátou výhru v řadě. V nedělním utkání porazili Vancouver 4:3 po prodloužení. Vítěznou branku vstřelil po čtyřiceti šesti vteřinách nastavení obránce Seth Jones. Popáté za sebou se z vítězství radovali i hráči Chicaga. Kane a spol. na domácím ledě přehráli San Jose 4:1.

Hokejisté Columbusu se radují ze vstřelené branky Brandona Saada (uprostřed) v zápase proti Vancouveru.

Blue Jackets se v duelu s Canucks dařili zejména přesilové hry. Cam Atkinson a Brandon Saad ve druhé třetině využili početní výhodu a Columbus po čtyřiceti minutách vedl 2:0. Kanadský celek ale v poslední dvacetiminutovce zabral a zásluhou Brandona Suttera a Daniela Sedina srovnal. Poté se sice podruhé v zápase prosadil Saad, ale Jannik Hansen srovnal a šlo se do prodloužení. V něm po necelé minutě udeřil Jones, když využil v přečíslení 2 na 1 přihrávku od Atkinsona.

Svěřenci Johna Tortorelly v devátém střetnutí v řadě neokusili hořkost porážky a vyrovnali tak bilanci z loňského jara. Celkově ale bodovali pojedenácté za sebou. Naposledy nezískali ani bod ve střetnutí proti Calgary (0:2) 24. listopadu. Osmapadesátiletý rodák z Bostonu zaznamenal jako trenér 500. vítězství.

„Kouč říkal, že ho to nezajímá, ale je to hodně výher. Jeho kariéra byla jak na horské dráze takže je pro všechny lidi opravdu potěšující vidět, že něčeho takového dosáhl," vysekl Tortorellovi poklonu kapitán Columbusu Nick Foligno.

Pátá výhra v řadě pro Chicago

Svou vítěznou šňůru natáhli i hráči Chicaga. Ti na domácím ledě otočili vývoj utkání se San Jose z 0:1 na 4:1. Rozhodla zejména třetí třetina, ve které se Blackhawks trefili hned třikrát. Vítězové Stanley Cupu z roku 2015 zvítězili popáté za sebou a upevnili si pozici nejlepšího týmu celé NHL. Bod zpět jsou Jezdci z New Yorku, kteří v Madison Square Garden uspěli 3:2 po samostatných nájezdech proti New Jersey.

Jen mezi zdravými náhradníky Černých Jestřábů zůstali čeští obránci Michalové Kempný a Rozsíval.

Výsledky NHL:
Boston - Los Angeles 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 5. J. Hayes. Střely na branku: 30:18. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. J. Hayes, 2. Rask (oba Boston), 3. Budaj (Los Angeles).
Winnipeg - Colorado 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 45. a 60. Ehlers, 28. Laine, 43. Wheeler - 58. Iginla. Střely na branku: 30:28. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Laine, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).
NY Rangers - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 49. Kreider, 59. Stepan, rozhodující sam. nájezd K. Hayes - 25. Parenteau, 51. Wood. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Schneider (New Jersey), 3. Nash (Rangers).
Chicago - San Jose 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 37. Keith, 47. Hartman, 58. Hinostroza, 60. P. Kane - 22. Pavelski. Střely na branku: 26:34. Diváci: 22.027. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Keith, 3. Hartman (všichni Chicago).
NY Islanders - Ottawa 2:6 (0:2, 2:1, 0:3)
Branky: 21. Lee, 35. Beauvillier - 18. a 57. Z. Smith, 11. Ryan, 36. Stone, 46. Brassard, 60. Pyatt. Střely na branku: 31:34. Diváci: 13.102. Hvězdy zápasu: 1. Stone, 2. Z. Smith (oba Ottawa), 3. Lee (Islanders).
Vancouver - Columbus 3:4 v prodl. (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1)
Branky: 43. Sutter, 48. D. Sedin, 59. Hansen - 34. a 56. Saad, 22. Atkinson, 61. S. Jones. Střely na branku: 17:25. Diváci: 18.113. Hvězdy zápasu: 1. Hansen (Vancouver), 2. Saad, 3. Jones (oba Columbus