Columbus - Boston 4:3Krejčí táhl ofenzivu Bostonu, Medvědi ale padli s Columbusem. Vrbata mírnil porážku, trefil se i Kaše

Po třídenní pauze se opět rozjela NHL. Z českých hokejistů se nejvíce dařilo Davidovi Krejčímu. Útočník Bostonu zaznamenal v souboji s Columbusem dva body za gól a asistenci, porážce 3:4 ale nezabránil. Do střelecké listiny se zapsal i Radim Vrbata z Arizony, jehož branka sedm vteřin před koncem duelu s Dallasem jen mírnila porážku Kojotů 2:3. Podruhé v sezóně se trefil i Ondřej Kaše z Anaheimu, Kačeři ale nestačili na San Jose, kterému podlehli 2:3 v prodloužení. V bráně Detroitu se představil Petr Mrázek, ale prohru 3:4 s Buffalem neodvrátil.

David Krejčí z Bostonu střílí gól do sítě Columbusu.

Úvod utkání hráčům Bostonu proti Columbusu vůbec nevyšel. Po necelých deseti minutách prohrávali 0:3. U první trefy Blue Jackets figuroval i nováček Sedlák, jehož pokus dorazil za Raskova záda Hartnell. Bruins ale nepříznivé skóre dokázali srovnat a výrazně se na tom podílel i Krejčí, jenž nejprve mezi kruhy našel Backese a ve druhé třetině se rodák ze Šternberka nejlépe zorientoval před brankou a svým sedmým gólem v ročníku srovnal stav na 3:3. V závěrečné dvacetiminutovce ale třinácté vítězství v řadě zařídil pro svěřence Johna Tortorelly v přesilové hře Foligno.

Ani zásah Vrbaty necelých sedm vteřin před koncem střetnutí s Dallasem nepomohl Arizoně k bodovému zisku. Pětatřicetiletý forvard proměnil samostatný nájezd nařízený za sevření kotouče rukou v brankovišti od obránce Lindella. Své statistiky o jednu asistenci vylepšil i Hanzal, jenž nahrál Duclairovi na první gól Kojotů. Pouštní celek ale i přes příspěvek českých hokejistů prohrál popáté za sebou.

Podruhé v sezóně se střelecky prosadil i mladík Kaše z Anaheimu. Dvacetileté křídlo bekendem zasunulo po skrumáži před bránou puk za záda Jonese a srovnalo na průběžných 1:1. Kačeři ale nakonec s Žraloky prohráli 2:3 v prodloužení, když vítěznou akci po ose Thornton - Pavelski zakončil Burns.

V brankovišti Detroitu, po jednozápasové odmlce, nastoupil Petr Mrázek. Čtyřiadvacetiletý brankář ale momentálně neprožívá ideální období, což se projevilo i proti Buffalu. Český gólman inkasoval čtyřikrát z 22 střel a Šavle zvítězily 4:3, čímž uťaly svou sérii čtyř porážek a svého soupeře v tabulce Východní konference přeskočily. Rudým křídlům patří momentálně až předposlední patnácté místo, Sabres jsou čtrnáctí. Horší jsou pouze hokejisté New Jersey.

Výsledky NHL:
New Jersey - Pittsburgh 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky: 2. Parenteau, 9. Henrique - 7. Malkin, 31. Crosby, 40. Schultz, 44. Hagelin, 59. Rust. Střely na branku: 23:29. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Henrique (New Jersey).
NY Islanders - Washington 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Branky: 35. a 45. Ladd, 9. Clutterbuck, 46. Lee - 14. Justin Williams, 42. Ovečkin, 54. Burakovskij. Střely na branku: 31:34. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Ladd, 2. Quine (oba Islanders), 3. Justin Williams (Washington).
NY Rangers - Ottawa 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)
Branky: 12. a 47. Holden, 23. a 35. Stepan - 3. Borowiecki, 4. Z. Smith, 17. Ceci. Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Holden, 2. Stepan (oba Rangers), 3. Hoffman (Ottawa).
Columbus - Boston 4:3 (3:2, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Hartnell (Sedlák), 9. Jones, 10. Calvert, 51. Foligno - 12. Backes (Krejčí), 13. Czarnik, 39. Krejčí. Střely na branku: 22:40. Diváci: 19.005. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Krejčí (Boston), 3. Foligno (Columbus).
Nashville - Minnesota 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 25. Forsberg, 29. Boucher - 6. Parise, 27. Stewart, 63. Spurgeon. Střely na branku: 30:39. Diváci: 17.141. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon (Minnesota), 2. Boucher, 3. Forsberg (oba Nashville).
Chicago - Winnipeg 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 28. Anisimov - 9. Wheeler, 15. Scheifele, 43. Stafford. Střely na branku: 35:34. Diváci: 22.117. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Trouba, 3. Little (všichni Winnipeg).
Colorado - Calgary 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)
Branky: 19. a 54. Landeskog, 34. Iginla - 22. a 36. Backlund (na druhou Frolík), 32. a 51. Gaudreau, 30. Bennett, 55. Versteeg. Střely na branku: 28:31. Diváci: 14.634. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Gaudreau (oba Calgary), 3. Landeskog (Colorado).
Arizona - Dallas 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 24. Duclair (Hanzal), 60. Vrbata z trest. střílení - 23. Spezza, 33. Jamie Benn, 59. Klingberg. Střely na branku: 37:29. Diváci: 14.561. Hvězdy zápasu: 1. Spezza (Dallas), 2. Duclair (Arizona), 3. Klingberg (Dallas).
Detroit - Buffalo 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Branky: 35. Zetterberg, 37. Miller, 47. Vanek - 8. a 49. E. Kane, 16. Reinhart, 36. Eichel. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 22 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81,8 procenta. Střely na branku: 43:22. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Eichel (oba Buffalo), 3. Vanek (Detroit).
Anaheim - San Jose 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 29. O. Kaše, 54. Silfverberg - 7. Martin, 35. M. Karlsson, 63. Burns. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.403. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. J. Thornton, 3. Jones (oba San Jose).