St. Louis - Chicago 4:1Kempný pod širým nebem skóroval. Zacha se vrátil a byl u dvou gólů

New York

Obránce Chicaga Michal Kempný vstřelil svůj druhý gól v NHL, jeho Chicago ale na ledě St. Louis nebodovalo. V zápase Winter Classic pod širým nebem prohráli Jestřábi 1:4, když dva góly Blues vstřelil Rus Vladimir Tarasenko. Pavel Zacha byl na ledě u dvou gólů hokejistů New Jersey, kteří porazili Boston 3:0. Do statistik se ale nezapsal.

Obránce Chicaga Michal Kempný (druhý zleva) se raduje se spoluhráči z gólu proti St. Louis v zápase NHL, který se hrál pod širým nebem.

Do multifunkční arény Busch Stadium, která je domovem baseballistů St. Louis Cardinals v profesionální MLB, zavítalo více než 46 tisíc diváků. Zaplněné ochozy však hned v úvodu rozesmutnil Kempný. Český obránce, který v pátek vsítil svůj premiérový gól v zámořské soutěži, napřáhl od modré a jeho ránu těsně před brankářem Allenem lehce tečoval do sítě domácí obránce Parayko.

Jenže další góly už Blackhawks nepřidali, naopak v polovině střetnutí srovnal Berglund a v závěrečné třetině Blues kralovali.

Hrdinou střetnutí se stal Tarasenko, který dvěma zásahy v rozmezí 53. a 54. minuty nasměroval domácí k tříbodovému zisku. Vítězství St. Louis pak ještě těsně před koncem stvrdil střelou do prázdné klece Steen.

Při úvodním ceremoniálu nechyběli Bobby a Brett Hullovi.

Zacha se vrátil do sestavy po dvou zápasech, které sledoval pouze z tribuny v roli náhradníka. A poprvé v sezóně zaznamenal dva plusové body do hodnocení plus/minus, kde má jinak nelichotivou bilanci -11. Devatenáctiletý český nováček byl u toho, když v 5. minutě P. A. Parenteau otevřel skóre utkání, podruhé slavil gól přímo na ledě v 59. minutě, kdy Taylor Hall pečetil výhru trefou do prázdné branky při power play.

"Kluci dnes odvedli skvělou práci. Dobře bránili a nenechávali soupeře tak často osamocené ve střelecké pozici. Nemusel jsem podat žádný super výkon," chválil spoluhráče Schneider, který ve dvanácti z předchozích patnácti zápasů inkasoval vždy tři a více gólů. "Jedno utkání nic neznamená, ale je to dobrý vstup a příslib do nového roku."

Zákrok večera předvedl v posledních sekundách první třetiny, kdy na brankové čáře zastavil puk po střele Brada Marchanda. Kotouč už byl téměř za čarou, podle opakovaných záběrů ji ale nakonec jen těsně nepřekročil celým objemem. "Mohlo to změnit ráz zápasu, ale nemůžeme se vymlouvat na jednu šanci," prohlásil další útočník Bostonu Patrice Bergeron.

Jeho tým nedokázal navázat na dvě výhry ze závěru roku proti Buffalu. "Občas prohrajete zápas, ale můžete si z něho vzít nějaká pozitiva. O dnešním utkání se to však moc říct nedá," litoval brankář Tuukka Rask, který měl 23 zákroků. "Dnes se nám nic nedařilo. Byli jsme slabí. Od začátku do konce," doplnil trenér Claude Julien.

Čtvrtou výhru v řadě oslavili hokejisté Vancouveru, kteří porazili 3:2 nejhorší tým ligy Colorado. O úspěchu Canucks rozhodl svým druhým gólem v utkání v 57. minutě při přesilové hře švýcarský útočník Sven Bärtschi.

Výsledky NHL:
St. Louis - Chicago 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 53. a 54. Tarasenko, 28. Berglund, 59. Steen - 2. Kempný. Střely na branku: 35:23. Diváci: 46 556. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Keith (Chicago).
New Jersey - Boston 3:0
Branky: 5. Parenteau, 42. Kalinin, 59. Hall. Střely na branku: 26:22. Diváci: 15 141. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Parenteau, 3. Kalinin (všichni New Jersey).
Vancouver - Colorado 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 39. a 57. Bärtschi, 25. Horvat - 27. Rantanen, 52. Barrie. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18 865. Hvězdy zápasu: 1. Bärtschi (Vancouver), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Horvat (Vancouver).