Philadelphia - Tampa Bay 4:2Čeští Letci zářili, Pastrňák s Krejčím pomohli k vítězství Bostonu, Sedlákův gól na výhru nestačil

jsv, jakSport.cz

Čeští hokejisté výrazně pomohli Philadelphii přerušit šňůru pěti porážek, když na vlastním ledě zdolali Tampu Bay 4:2. Radko Gudas uzavřel skóre na 4:2 a byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. U dvou gólů pak asistoval Jakub Voráček. V domácí brance se po téměř dvouměsíční pauze vinou zranění objevil Michal Neuvirth. Davidové Pastrňák s Krejčím si připsali asistenci při vítězství Bostonu 4:0 na Floridě. Naopak trefa Lukáše Sedláka k výhře nepomohla, Columbus před vlastním publikem prohrál s Rangers 4:5. Michael Frolík pečetil gólem výhru 3:1 Calgary nad Vancouverem.

Brankář Philadelphie Michal Neuvirth zasahuje v zápase proti Tampě Bay.

Letci sice po první třetině prohrávali s Blesky 0:1 po trefě Kučerova, v prostřední části hry ale předvedli střelecký uragán. Nejprve srovnal Konecny a ve 29. minutě dokonal obrat Couturier. U obou gólů asistoval Voráček, jenž dál zůstává v elitní desítce kanadského bodování soutěže. Ryšavý křídelník má aktuálně na kontě 39 bodů (13+26) a patří mu devátá příčka.

Na třetí gól Raffla sice ještě dokázal odpovědět Killorn, o necelou minutu později ale Gudas vrátil domácím dvougólový náskok. Šestadvacetiletý bek se zmocnil odraženého kotouče od zadního mantinelu a pokusil se ho rychle zasunout do poloodkryté klece, což se mu s přispěním soupeřova zadáka Antona Stralmana podařilo.

Hosté už stav nezkorigovali a poprvé v sezóně s Philadelphií prohráli. Gudas vystřelil v zápase na branku celkem pětkrát a byl vyhlášen první hvězdou duelu.

Rask vynuloval Jágra a spol

Finský gólman ve službách Bostonu předvedl proti Panterům 25 úspěšných zákroků a připsal si pátou shutout v sezóně. Dvěma góly příspěl k výhře Bruins Brad Marchand.

Bruins na Floridě odstartovali svoji čtyřzápasovou šňůru na venkovních kluzištích výborně. Skóre otevřel ve 13. minutě právě Marchand, který v oslabení zachytil kotouč a v samostatném úniku nedal Reimerovi šanci. Na začátku druhé třetiny zvýšil Backes, když tečoval střelu Davida Krejčího.

Velkou šanci měl na druhé straně Jaromír Jágr, který se nechráněný objevil před Raskem, ale devětadvacetiletého brankáře nepřekonal. Záhy tak přišel trest v podobě třetího gólu. Pastrňák nabil Krugovi, jehož střelu Reimer vyrazil pouze k Marchandovi, který bez problémů zakončil.

V závěrečné části pak uzavřel účet zápasu na konečných 4:0 Riley Nash střelou zpoza brankové čáry. Medvědi tak porazili Floridu i počtvrté v probíhajícím ročníku.

Blue Jackets prohospodařili třigólový náskok

Hráči Columbusu šli do vedení po necelých dvou minutách, když se od modré čáry trefil Nutivaara. Po skvěle sehrané přesilovce, kterou zakončil Atkinson, vedli velmi brzy již 2:0. Lindberg sice po přečíslení snížil, ale podařenou třetinu domácích potvrdil Scott Hartnell.

Ve 23. minutě se podél mantinelu prosmýkl Lukáš Sedlák a svou čtvrtou trefou v sezóně překonal Lundqvista počtvrté. Vzápětí však snížil Michael Grabner a ve třetí třetině Jezdci třemi zásahy utkání otočili. Rozhodující branku vstřelil 17 vteřin před koncem znovu Rakušan Grabner.

Flames i díky Frolíkovi zvládli odvetu

Frolík skóroval ve druhém zápase během dvou dnů. V pátek se trefil na ledě Vancouveru dokonce dvakrát, Flames ale prohráli 2:4. Odvetu před vlastními fanoušky však zvládli lépe, a to zejména díky dvěma gólům Alexe Chiassona a Matta Stajana v první třetině v rozmezí 63 sekund.

Hosté se sice nevzdali a na začátku druhé třetiny snížil jejich nejlepší kanonýr Bo Horvat, další šance však Canucks nevyužili a ve třetí třetině už si domácí výhru vzít nenechali. Frolíkova chvíle přišla dvě minuty před koncem, kdy utnul závěrečný tlak soupeře a ze samostatného úniku svým desátým gólem v sezóně uzavřel skóre na 3:1.

Výsledky NHL:
Buffalo - Winnipeg 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Branky: 20. R. O'Reilly, 46. M. Foligno, 46. Girgensons, 50. B. Gionta - 5. Ehlers, 23. Stafford, 28. Armia. Střely na branku: 36:35. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. R. O'Reilly, 2. B. Gionta, 3. Girgensons (všichni Buffalo).
Philadelphia - Tampa Bay 4:2 (0:1, 4:1, 0:0)
Branky: 22. Konecny (Voráček), 29. Couturier (Voráček), 30. Raffl, 38. Gudas - 6. Kučerov, 37. Killorn. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 44:26. Diváci: 19 810. Hvězdy zápasu: 1. Gudas, 2. Schultz, 3. Voráček (všichni Philadelphia).
Los Angeles - Minnesota 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 28. Carter, 32. Gáborík, 41. Muzzin, 64. Pearson - 4. Koivu, 8. Coyle, 60. Parise. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Doughty (oba Los Angeles), 3. Koivu (Minnesota).
Toronto - Montreal 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)
Branky: 9. Bozak, 17. Kadri, 39. Van Riemsdyk - 1. Pacioretty, 4. Lehkonen (Plekanec), 20. Scherbak, 21. Radulov, 44. McCarron. Střely na branku: 36:31. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Radulov (Montreal), 2. Marner (Toronto), 3. Pacioretty (Montreal).
Ottawa - Washington 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 2. Oshie. Střely na branku: 30:20. Diváci: 18 696. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Bäckström (oba Washington), 3. Condon (Ottawa).
New Jersey - Edmonton 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. Wood - 44. Benning, 64. Letestu. Střely na branku: 20:43. Diváci: 14 734. Hvězdy zápasu: 1. Letestu (Edmonton), 2. Schneider, 3. Wood (oba New Jersey).
Columbus - NY Rangers 4:5 (3:1, 1:1, 0:3)
Branky: 2. Nutivaara, 5. Atkinson, 16. Hartnell, 24. Sedlák - 25. a 60. Grabner, 42. a 53. Clendening, 15. Lindberg. Střely na branku: 37:34. Diváci: 19 001. Hvězdy zápasu: 1. Grabner, 2. Clendening (oba Rangers), 3. Hartnell (Columbus).
Arizona - NY Islanders 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 55. Perlini, rozh. nájezd Duclair - 36. Quine. Střely na branku: 27:28. Diváci: 12 380. Hvězdy zápasu: 1. Domingue, 2. Perlini, 3. Duclair (všichni Arizona).
St. Louis - Dallas 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 10. a 28. Stastny, 17. Tarasenko, 59. Berglund - 3. Korpikoski, 21. Eaves, 39. Klingberg (Faksa). Střely na branku: 22:28. Diváci: 19 503. Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Korpikoski (Dallas).
Calgary - Vancouver 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 15. Chiasson, 16. Stajan, 59. Frolík - 24. Horvat. Střely na branku: 31:29. Diváci: 18 685. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Gaudreau (oba Calgary), 3. Horvat (Vancouver).
Florida - Boston 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 13. a 30. Marchand (na druhou Pastrňák), 25. Backes (Krejčí), 45. Nash. Střely na branku: 25:37. Diváci: 16 630. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Marchand, 3. Backes (všichni Boston).
San Jose - Detroit 6:3 (3:1, 0:0, 3:2)
Branky: 42. a 51. Pavelski, 16. Donskoi, 18. Müller, 20. Marleau, 45. Boedker - 13. Vanek, 45. Mantha, 54. Athanasiou. Petr Mrázek odchytal za Detroit 40 minut, z 20 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 85 procent. Střely na branku: 35:35. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Donskoi, 3. Burns (všichni San Jose).