New Jersey - Florida 0:3Jágr slaví výhru, Ďáblové doplatili na Zachův trest. Hudler rozhodl drama, trefil se i Plekanec

New York

Hokejisté Floridy s Jaromírem Jágrem porazili v pondělním duelu NHL New Jersey 3:0, když vítězný gól vstřelili v přesilovce při pětiminutovém vyloučení Pavla Zachy. Z českých hokejistů se v utkání žádný bodově neprosadil. Blýskl se naopak Jiří Hudler (1+1), který svým premiérovým gólem v dresu Dallasu zařídil vítězství v Los Angeles 6:4 a stal se třetí hvězdou zápasu, tři asistence zaznamenal jeho spoluhráč Radek Faksa. Branku si připsal také Tomáš Plekanec, jenž však pouze korigoval porážku Montrealu od Washingtonu 1:4.

Útočník Floridy Jaromír Jágr před brankářem New Jersey Corym Schneiderem.

Jágr odehrál proti Ďáblům téměř devatenáct minut, v nichž vyslal jen jednu střelu na bránu. Hlavní hvězdou utkání se tentokrát stal brankář Roberto Luongo. Pochytal všech 28 střel a připsal si 488. vítězství v NHL, čímž v historických tabulkách v počtu výher přeskočil na 5. místě Terryho Sawchuka. Vychytal vůbec první nulu v této sezóně, celkově 73. v kariéře.

Florida, které se musí obejít bez zraněných útočníků Barkova, Huberdeaua a Bjugstada, vstřelila vítězný gól na konci první třetiny, když na straně Devils odpykával pětiminutový trest za vražení na hrazení Zacha. Po jeho zákroku se Denis Malgin do hry nevrátil.

Přesilovku, při níž byl na ledě i Jágr, využil Reilly Smith. Jeho první střelu sice Schneider vyrazil, ale na dorážku už neměl nárok. Panteři drželi těsný náskok až do závěru zápasu, kdy se při risku domácích trefili do prázdné brány Jussi Jokinen a Vincent Trocheck.

Hudler zařídil výhru

Kvůli trablům se záhadným virem mohl za svůj nový tým odehrát jen šestnáct zápasů, a teď se konečně Jiří Hudler radoval z premiérové trefy v dresu Dallasu. A hned byla vítězná. V osmé minutě třetí třetiny využil zmatek před bránou, který způsobil svým chaotickým výjezdem brankář Peter Budaj, a poslal Stars do vedení 5:4.

V polovině zápasu měl Hudler rovněž prsty v kuriózním gólu. Na konci akce byl Tyler Seguin, puk po jeho tečované střele přeskočil obloučkem nejistého Budaje a Dallas šel do vedení 2:0.

Ještě na konci druhého dějství vedli hosté 3:1, pak ale začala mocná stíhací jízda Kings. V šesté minutě třetí třetiny už svítil na tabuli výsledek 4:4. Na následný Hudlerův gól už ale domácí odpověď neměli. Naopak Patrick Sharp s pomocí již třetí asistence Radka Faksy v utkání pojistil výhru gólem do prázdné brány.

Plekanec dal čtvrtý gól v sezóně

Tomáš Plekanec se trefil počtvrté v sezóně. Po osmizápasové odmlce se znovu zapsal mezi střelce, když ve třetí třetině srovnával v přesilovce na 1:1 - krátce poté, co nastřelil tyč. Jenže pak už skórovali jen hráči Washingtonu.

Na konečných 4:1 upravil hvězdný Alexander Ovečkin, jehož i díky dvěma asistencím v tomto zápase dělí už jediný zápis od dosažení mety 1000 bodů v kariéře v NHL. Capitals si tak připsali šestou výhru v řadě.

New Jersey - Florida 0:3 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky: 17. R. Smith, 59. J. Jokinen, 60. Trocheck. Střely na branku: 28:29. Diváci: 12 834. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. R. Smith (oba Florida), 3. Schneider (New Jersey).
Winnipeg - Calgary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 11. Byfuglien, 44. Wheeler. Střely na branku: 27:28. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Byfuglien, 3. Wheeler (všichni Winnipeg).
Montreal - Washington 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 48. Plekanec - 12. Bäckström, 49. Kuzněcov, 52. Connolly, 57. Ovečkin. Střely na branku: 23:39. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Kuzněcov, 3. Holtby (všichni Washington).
Los Angeles - Dallas 4:6 (0:1, 1:2, 3:3)
Branky: 36. N. Shore, 43. Brown, 45. Kopitar, 46. Doughty - 20. Ritchie, 30. Seguin (Hudler), 38. Oleksiak (Faksa), 43. D. Shore (Faksa), 48. Hudler, 60. Sharp (Faksa). Střely na branku: 22:26. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Doughty (Los Angeles), 3. Hudler (Dallas).