Florida - Columbus 4:3Jágr rozhodl souboj s lídrem NHL

New York

Florida i ve druhém vzájemném měření sil dokázala v této sezóně porazit Columbus, aktuálně nejlepší tým hokejové NHL zdolala 4:3. Rozhodující gól vstřelil Jaromír Jágr. Góly si v dalších kláních připsali také Jiří Hudler a David Krejčí.

Jaromír Jágr (vlevo) se raduje z gólu proti Colombusu.

Pro diváky na Floridě to byl jistě velmi atraktivní duel. Domácí šli do vedení po osmi minutách hry, kdy Aaron Ekblad parádním pasem od mantinelu našel u vzdálenější tyče bijce Shawna Thortona, jenž uklidil puk do odkryté brány a připsal si tak svou první trefu v sezóně.

Hosté však ještě do první přestávky stihli otočit na 2:1. Vyrovnání přišlo po šťastné střele Vincenta Trochecka, jenž z rohu kluziště našel skulinku v Korpisalově výstroji a vedení vrátil Panterům Marchessault.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky přišla chvíle Jaromíra Jágra, jenž po Trocheckově střele dorazil zblízka kotouč skákající za zády gólmana Columbusu. Soupeř ještě stihl snížit díky zásahu Boonea Jennera, při závěrečném tlaku už však Florida uhlídala vedení 4:3 až do závěrečné sirény.

Hudler s Faksou bodovali, prohráli však kuriózním gólem

Divoký průběh mělo střetnutí Minnesoty na ledě Dallasu. Christ Stewart v čase 12:45 zvyšoval na 4:0 pro hosty a leckomu se mohlo zdát, že už je prakticky rozhodnuto.

Jenže za Hvězdy ještě do konce první třetiny snížil Antoine Roussel, který měl po šikovné přihrávce Radka Faksy odkrytou velkou část brány.

Zkraje prostřední části korigoval na 2:4 další český útočník ve službách Dallasu Jiří Hudler, jemuž pro změnu nabídl zakončení do zpola odkryté brány Devin Shore.

A po dalších brankách Tylera Seguina a Johna Klinberga bylo v polovině poslední dvacetiminutovky vyrovnáno.

Minnesota nakonec přece jen rozhodla o svém vítězství, které málem trestuhodně zahodila, ovšem nutno dodat, že poslední gól utkání byl z velké části dílem náhody. Mikael Granlund vystřelil z úhlu, brankář Kari Lehtonen vyrazil puk před sebe a Jason Zucker ho nakonec nechtěnou hlavičkou dorazil do sítě.

Kaše pomohl Kačerům kuriózní asistencí

Ondřej Kaše přispěl asistencí k výhře Anaheimu na stadiónu Arizony 3:0. Český mladík našel spoluhráče Nicka Ritchieho spíš náhodou, když ze středu hrací plochy nahazoval kotouč do rohu, odkud se však odrazil před bránu akorát na Ritchieho hůl. A útočník Kačerů bez rozmýšlení zakončil mezi Domingueovi betony.

Petr Mrázek sledoval jen z lavičky, jak jeho Detroit zdolal Pittsburgh 6:3. Tomáš Plekanec nebodoval v utkání Montrealu s New Yorkem Rangers, kanadský celek i tak zvítězil 5:4.

Roman Polák jako obvykle odvedl spoustu černé práce při výhře Toronta 4:2 nad Ottawou. Český zadák rozdal čtyři hity, zblokoval dvě střely a připsal si jeden plusový bod, celkem strávil na ledě 15 minut a dvě sekundy.

Krejčí slavil gól a 500. bod v NHL!

Čeští hokejisté měli výrazný podíl na vítězství Bostonu v sobotním duelu NHL nad Philadelphií 6:3. David Krejčí, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, vstřelil gól a zároveň tak zaznamenal 500. bod v NHL. Jeho jmenovec Pastrňák si připsal dva body za asistence. Bod za přihrávku bral v dresu poražených Jakub Voráček.

Do vedení se ale v Bostonu dostala Philadelphia po vůbec první střele v zápase z hole Pierre-Edouarda Bellemara. Obrat však záhy nastartovala hlavní hvězda zápasu Brad Marchand (2+3) paradoxně v oslabení při vyloučení Pastrňáka za hákování.

Na začátku druhé třetiny pak tvrdou ranou z levého kruhu při přesilovce otočil skóre Krejčí. Pak se po Pastrňákově asistenci trefil Torey Krug a domácí už vedli o dva góly.

Na druhé straně sice rovněž využil přesilovku Brayden Schenn, jenže pak musel Voráček na pět minut na trestnou lavici za vražení na hrazení a domácí zásluhou Patrice Bergerona početní výhodu využili.

Dvě minuty nato Pastrňák parádní křížnou přihrávkou vybídl ke skórování Zdena Cháru a Boston vedl už 5:2. V závěru druhé části seděli na trestné lavici Chára i Pastrňák a při dvojnásobné přesilovce našel Voráček od mantinelu pohotově skórujícího Wayna Simmondse.

Žádné drama už se ale nekonalo, v 60. minutě dovršil svůj skvělý večer při jubilejním 500. zápase v NHL Marchand gólem do prázdné brány při risku hostů bez gólmana Michala Neuvirtha, jenž si v utkání připsal 38 úspěšných zákroků.

V dalších zápasech Carolina porazila New York Islanders 7:4, Nashville zdolal Colorado 3:2, Edmonton přemohl Calgary 2:1 až po samostatných nájezdech. Los Angeles zvítězilo nad Winnipegem 3:2 gólem Jeffa Cartera v prodloužení a St. Louis přehrálo San Jose 4:0.

Výsledky NHL:
Boston - Philadelphia 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)
Branky: 8. a 60. Marchand, 22. Krejčí, 26. Krug (Pastrňák), 34. Bergeron, 36. Chára (Pastrňák) - 3. Bellemare, 29. B. Schenn, 40. Simmonds (Voráček). Střely na branku: 39:24. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 59:14 minuty, inkasoval 5 gólů z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 86,8 procenta. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Krejčí, 3. Bergeron (všichni Boston).
Colorado - Nashville 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 5. Landeskog, 23. Beauchemin - 28. McLeod, 45. Fisher, 49. Forsberg. Střely na branku: 30:32. Diváci: 16.096. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Landeskog (Colorado), 3. McLeod (Nashville).
Montreal - NY Rangers 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)
Branky: 24. Galchenyuk, 28. Flynn, 51. Jemelin, 52. Pacioretty, 52. Byron - 13. Pirri, 27. Nash, 32. Miller, 55. Stepan. Střely na branku: 32:33. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Danault (oba Montreal), 3. Stepan (NY Rangers).
Ottawa - Toronto 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 30. Phaneuf, 39. Turris - 7. a 43. Kadri, 22. Bozak, 48. C. Brown. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19.782. Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Kadri (oba Toronto), 3. Turris (Ottawa).
Detroit - Pittsburgh 6:3 (0:1, 3:2, 3:0)
Branky: 30. Nyquist, 34. Vanek, 40. Nielsen, 42. Athanasiou, 52. Green, 54. Zetterberg - 4. Letang, 24. Malkin, 38. Cullen. Střely na branku: 34:31. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Athanasiou, 2. Green, 3. Vanek (všichni Detroit).
Florida - Columbus 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: 9. Thornton, 29. Trocheck, 31. Marchessault, 42. Jágr (Kindl) - 11. Hartnell, 19. Atkinson, 47. Jenner. Střely na branku: 32:33. Diváci: 14.795. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Jágr, 3. Thornton (všichni Florida).
Carolina - NY Islanders 7:4 (1:2, 3:1, 3:1)
Branky: 17. McGinn, 25. Faulk, 29. E. Lindholm, 37. Pesce, 46. Stempniak, 52. Teräväinen, 54. J. Staal - 5. a 42. Tavares, 19. Lee, 22. Chimera. Střely na branku: 45:32. Diváci: 16.640. Hvězdy zápasu: 1. McGinn, 2. E. Lindholm, 3. Stempniak (všichni Carolina).
Arizona - Anaheim 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 6. H. Lindholm, 41. Ritchie (Kaše), 60. Kesler. Střely na branku: 26:23. Diváci: 12.015. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. H. Lindholm (oba Anaheim), 3. Dvorak (Arizona).
Dallas - Minnesota 4:5 (1:4, 2:0, 1:1)
Branky: 20. Roussel (Faksa), 23. Hudler, 27. Seguin, 52. Klingberg - 2. Koivu, 3. E. Staal, 4. Dumba, 13. Stewart, 54. Zucker. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Zucker (Minnesota), 2. Klingberg, 3. Lehtonen (oba Dallas).
Edmonton - Calgary 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 37. Maroon, rozhodující sam. nájezd Draisaitl - 37. Monahan. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Maroon (oba Edmonton), 3. Monahan (Calgary).
Los Angeles - Winnipeg 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 4. Gáborík, 55. D. Brown, 62. Carter - 36. Stafford, 48. Byfuglien. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Perreault (Winnipeg), 3. Martinez (Los Angeles).
San Jose - St. Louis 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 26. Parayko, 31. Perron, 50. Lehterä, 55. Steen. Střely na branku: 23:26. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Parayko, 3. Steen (všichni St. Louis).