Washington - Philadelphia 5:0Washington uštědřil Voráčkovi a spol. lekci a už vévodí celé NHL!

New York

Hokejisté Washingtonu prodloužili v NHL svou vítěznou sérii. Na domácím ledě porazili Philadelphii 5:0 a podeváté za sebou se radovali z triumfu. Do branky Flyers se po pátém inkasovaném gólu dostal český brankář Michal Neuvirth. Capitals neinkasovali podruhé za sebou, když navázali na páteční triumf 6:0 nad Chicagem a s 63 body se vyhoupli do čela tabulky celé soutěže.

Andre Burakovsky (vpravo) střílí první gól Washingtonu v utkání proti Philadelphii. Na trestné lavici zrovna seděl Jakub Voráček.

O své výhře rozhodli Capitals až ve třetí třetině. V ní během úvodních sedmi minut nastříleli čtyři góly, když se dvakrát prosadili obránce Niskanen a zkušený forvard Williams. Svěřenci Barryho Trotze naposledy prohráli 30. prosince v duelu proti New Jersey (1:2 po samostatných nájezdech).

Do hry se dostal i brankář Michal Neuvirth, který po posledním gólu vystřídal Masona v brankovišti pensylvánského klubu a čelil pěti střelám. V útoku se neprosadil ani jeho spoluhráč Jakub Voráček, jenž při první trefě Washingtonu seděl na trestné lavici. "Dvě třetiny jsme hráli excelentně. Moc jsme toho soupeři nedovolili a sami jsme měli o něco větší šance. Pak nám ale během pěti minut utkání proklouzlo mezi prsty. Udělali jsme jednu dvě chyby a už jsme nedokázali soupeře zastavit," litoval trenér Philadelphie Dave Hakstol.

Čisté konto udržel i náhradník

V brance Capitals dostal příležitost místo týmové jedničky Bradena Holtbyho náhradník Philipp Grubauer a díky 24 zákrokům vychytal své druhé čisté konto v kariéře. Washington má během vítězné šňůry skóre 40:11 a už v šestém zápase v řadě nedostal gól při vyrovnaném počtu hráčů na ledě. "Ale myslím, že o tom ani moc nepřemýšlíme. Jediné, na co myslíme, je dostat se do play off. Snažíme se vyhrát každý zápas a prostě teď hrajeme dobře. Snad v tom budeme pokračovat," prohlásil útočník Nicklas Bäckström.

Letci prohráli počtvrté z posledních pěti střetnutí, přesto jim patří sedmá pozice ve Východní konferenci, které, po nedělním bodovém zisku, vévodí stejně jako celé NHL právě Capitals.

Souboj dvou nejlepších týmů Západní konference ovládli hokejisté Minnesoty, kteří otočili duel v Chicagu z 0:2 na 3:2 a porazili Blackhawks už v osmém vzájemném utkání v řadě. Náskok domácích zařídil dvěma góly v 5. a 25. minutě Patrick Kane, hosté pak ale během necelých pěti minut vyrovnali a ve 46. minutě dokonal obrat Jason Pominville.

"Porazit takový tým osmkrát za sebou, to už něco znamená. Nevím, jak se nám to daří, ale přál bych si, abych měl tuhle schopnost už o pár let dříve," uvedl trenér Minnesoty Bruce Boudreau, který před dvěma lety ještě jako kouč Anaheimu vypadl s Chicagem v semifinále Stanley Cupu.

Minnesota potvrdila, že je nejlepším týmem v lize v zápasech na hřištích soupeřů. Bodovala tam už ve dvanácti utkáních v řadě, přičemž desetkrát vyhrála a jednou prohrála v prodloužení a jednou až v nájezdech. V sestavě Chicaga se podruhé za sebou objevil Michal Rozsíval, který si připsal 14. start v sezóně. Nejprve byl na ledě u druhého Kaneova gólu, pak si ale připsal záporné body při druhém a třetím zásahu soupeře.

Černou sérii ukončili hokejisté St. Louis, kteří po deseti porážkách vyhráli na ledě Anaheimu 2:1 v prodloužení. V hale Ducks zvítězili poprvé od října 2009, rozhodl o tom po 51 sekundách nastaveného času svou druhou trefou v zápase Patrik Berglund.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
Washington - Philadelphia 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
Branky: 42. a 47. Justin Williams, 44. a 46. Niskanen, 30. Burakovsky. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 13 minut, z 5 střel neinkasoval. Střely na branku: 22:24. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Niskanen, 3. Justin Williams (všichni Washington).
Anaheim - St. Louis 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 46. Rakell - 32. a 61. Berglund. Střely na branku: 23:25. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Berglund (St. Louis), 2. Rakell (Anaheim), 3. Pietrangelo (St. Louis).
Chicago - Minnesota 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 5. a 25. P. Kane - 27. Niederreiter, 32. Stewart, 46. Pominville. Střely na branku: 35:32. Diváci: 22 051. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Dubnyk, 3. Niederreiter (oba Minnesota).
Vancouver - New Jersey 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 27. Eriksson - 37. Quincey, 62. Hall. Střely na branku: 22:22. Diváci: 18 865. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Hall (oba New Jersey), 3. D. Sedin (Vancouver).