Pittsburgh - Washington 8:7 PPOfenzivní erupce ukončila Ovečkinovi a spol. vítěznou sérii. Vrbatův gól Arizoně nestačil

O svou vítěznou šnůru přišli v NHL hráči Washingtonu. Připravili ji o ni hokejisté Pittsburghu, kteří Ovečkina a spol. porazili 8:7 po prodloužení. Capitals padli po devíti střetnutích. Podesáté v sezóně se prosadil Radim Vrbata z Arizony. Český útočník byl ale jediným střelcem svého týmu v zápase proti Edmontonu, který Kojoti prohráli 1:3.

Jevgenij Malkin (71) z Pittsburghu se raduje z gólu do sítě Washingtonu.

Tučňákům vyšla především prostřední dvacetiminutovka. V ní udeřili celkem šestkrát, hattrick si připsal Jevgenij Malkin, který svou druhou trefou vyhnal brankáře Washingtonu Holtbyho na střídačku, a zároveň to byl právě ruský centr, jenž jako první překonal náhradního gólmana Capitals Grubauera.

Vidět byla i druhá hvězda Penguins. Kanaďan Crosby zaznamenal čtyři body za gól a tři asistence. Kapitán pensylvánského klubu figuroval i u rozhodující trefy Shearyho v prodloužení, která padla po skrumáži před brankou hostů. Naopak největší útočná zbraň Capitals Ovečkin se do statistik zapsal pouze dvěma nahrávkami.

Washingtonu tak skončila devět střetnutí trvající neporazitelnost, jež se datovala od 30. prosince loňského roku.

„Oboustranně musím říct, že to nebylo dobré utkání, vždyť padlo 15 branek. Oba týmy nebyly dobré, sice padlo hodně gólů, ale ta obrana.... Ale líbila se mi naše odolnost se do utkání vrátit," pravil trenér Washingtonu Barry Trotz, který zmínil to, že jeho svěřenci dokázali srovnat skóre, i když prohrávali 3:5 a 5:7.

„Byl to bláznivý zápas, do kterého jsme vstoupili velmi vlažně," řekl zámořským novinářům Malkin v narážce na nepovedený začátek Penguins, již prohrávali po první třetině 0:2. „I tak si myslím, že to bylo zábavné střetnutí. Hlavně pro útočníky, nikoliv pro brankáře," pokračoval.

Vrbatův zásah nestačil

Vrbata se prosadil ve 38. minutě, kdy v přesilové hře zůstal široko daleko zcela osamocený před brankářem Camem Talbotem a pohotovou střelou švihem snížil na konečných 1:3. Pětatřicetiletý kanonýr původem z Mladé Boleslavi se tak trefil poprvé po sedmi zápasech. Předtím byl ovšem na ledě u dvou ze tří inkasovaných gólů.

O náskok Oilers se postarali trefou v úvodu první třetiny Ryan Nugent-Hopkins a slepenými góly v rozmezí dvou minut v polovině prostředního dějství Leon Draisaitl a Jujhar Khaira. Pro kanadského útočníka to byl premiérový zásah v NHL. Edmonton zvítězil potřetí v řadě a v tabulce Pacifické divize už ztrácí pouze dva body na vedoucí Anaheim.

Výsledky NHL:
Detroit - Montreal 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 39. Vanek. Střely na branku: 20:18. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Coreau, 2. Vanek (oba Detroit), 3. Price (Montreal).
Edmonton - Arizona 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 4. Nugent-Hopkins, 32. Khaira, 34. Draisaitl - 38. Vrbata. Střely na branku: 27:22. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Khaira, 3. Eberle (všichni Edmonton).
San Jose - Winnipeg 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 12. J. Ward, 23. Meier, 28. Burns, 52. Tierney, 60. J. Thornton - 58. Morrissey, 60. Scheifele. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.479. Hvězdy zápasu: 1. J. Ward, 2. Jones, 3. Meier (všichni San Jose).
Pittsburgh - Washington 8:7 v prodl. (0:2, 6:3, 1:2 - 1:0)
Branky: 27., 35. a 38. Malkin, 28. a 61. Sheary, 29. Bonino, 34. Rust, 46. Crosby - 37. a 55. Eller, 8. Burakovsky, 18. Bäckström, 22. Justin Williams, 36. Connolly, 50. Oshie. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Eller (Washington).
Los Angeles - Tampa Bay 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Clifford - 15. Johnson, 39. Boyle. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Stralman (oba Tampa), 3. Doughty (Los Angeles).