NY Rangers - Philadelphia 0:2Voráček táhl Letce k výhře, Polák oslavil jubileum gólem

New York

Český útočník Jakub Voráček zářil v dresu Philadelphie, ve středečním souboji NHL s New York Rangers si připsal gól a asistenci. Flyers vyhráli 2:0 a Voráček byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu po Stevu Masonovi, jenž předvedl 34 úspěšných zákroků a připsal si první čisté konto od 5. března 2016. Obránce Toronta Roman Polák oslavil šestistý zápas v NHL gólem, když překonal svého krajana Petra Mrázka v brance Detroitu a slavil vítězství 4:0.

Jakub Voráček (uprostřed) se raduje se spoluhráči z Philadelphie Claudem Girouxem a Brandonem Manningem z gólu v utkání proti New York Rangers.

Philadelphia rozhodla o svém vítězství v závěrečné dvacetiminutovce. Do té doby kralovali oba brankáři a skóre bylo 0:0. Pak ale začal úřadovat Voráček, nejproduktivnější český hokejista v probíhajícím ročníku soutěže.

Nejprve na začátku 47. minuty asistoval u gólu Simmondse, aby o tři a půl minuty později sám pečetil výsledek na 2:0 pro Letce. Gólman Lundqvist střelu kladenského odchovance vyrazil, ovšem dojíždějící Grabner puk nešťastně nasměroval do vlastní sítě. Voráček si tak do statistik připsal čtrnáctou trefu v sezóně.

Polák oslavil jubileum gólem

Češi byli vidět i v dalším utkání. Obránce Toronta Roman Polák odehrál šestistý zápas v NHL a jubileum oslavil gólem. Ve 36. minutě napřáhl od modré čáry, puk se otřel o nohu Jonathana Ericssona a byla z toho trefa na 2:0 pro hosty. Gólman Mrázek na kolenou jen bezmocně krčil rameny.

"Spoluhráči mi říkali, že bych měl ve svém 600. utkání skórovat. Jsem rád, že se mi to povedlo, i když jsem k tomu potřeboval hodně štěstí," řekl Polák ke své třetí trefě v sezóně.

Nešťastník Ericsson

Švédský obránce Ericsson zavinil i první gól, kdy ztratil před brankou kotouč, čehož pohotově využil Auston Matthews a Mrázka překonal bekhendovým pokusem nad lapačku. Zbývající dvě trefy přidali v poslední části James van Riemsdyk a Nikita Sošnikov. Gólman Frederik Andersen zneškodnil 22 střel a připsal si třetí nulu v sezóně.

Detroit klesl až na dno Východní konference, která je ale nesmírně vyrovnaná - od 6. do 16. (posledního) místa je rozdíl jen osm bodů. Red Wings chybí body ze zápasů v brance s Mrázkem, který si z posledních devíti startů připsal jen jednu výhru. "Musím zůstat pozitivní a dřít," prohlásil český gólman.

Nulu ve středečních zápasech vychytal také Cam Talbot, který zlikvidoval 26 střel Anaheimu a dovedl Edmonton k výhře na ledě soupeře 4:0. Na gólmana Oilers si nepřišel ani Ondřej Kaše, který se ocitl za stavu 0:1 na chvíli sám před Talbotem. Vzápětí hosté v rozmezí 38. až 42. minuty přidali zbývající tři góly. Dvakrát se trefil Leon Draisaitl.

Výsledky středečních zápasů NHL:
Detroit - Toronto 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 6. Matthews, 36. Polák, 45. Van Riemsdyk, 49. Sošnikov. Střely na branku: 22:28. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval čtyři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Andersen, 3. Gardiner (všichni Toronto).
New York Rangers - Philadelphia 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 47. Simmonds (Voráček), 50. Voráček. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Voráček, 3. Simmonds (všichni Philadelphia).
Colorado - Vancouver 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 37. Rantanen, 47. Nieto - 7. a 52. Baertschi, 28. Granlund. Střely na branku: 32:41. Diváci: 12 819. Hvězdy zápasu: 1. Baertschi (Vancouver), 2. Pickard, 3. Nieto (oba Colorado).
Anaheim - Edmonton 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 26. a 42. Draisaitl, 38. Nugent-Hopkins, 40. Kassian. Střely na branku: 26:23. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Talbot (Edmonton), 2. Fowler (Anaheim), 3. Draisaitl (Edmonton).