Minnesota - Chicago 3:4 PPChicago zlomilo lídra konference v prodloužení

Minnesota

Chicago v pokračování NHL vyhrálo na ledě Minnesoty 4:3 v prodloužení. O vítězství nad lídrem Západní konference v čase 63:09 rozhodl Jonathan Toews. Pro hokejisty Chicaga je to třetí výhra v řadě.

Jonathan Toews (19) z Chicaga slaví vítězný gól na ledě Minnesoty.

Toews v jediném utkání středečního programu zámořské soutěže si kromě rozhodující trefy připsal také dvě asistence v základní hrací době a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Hráči Chicaga označovali zápas za nesmírně důležitý, protože před ním ztráceli na Minnesotu už šest bodů. Motivovaní Blackhawks začali dobře a brankami Ryana Hartmana a Nicka Schmaltze vedli v úvodu prostřední třetiny 2:0. Domácí ale v následujících sedmi minutách trefami Jareda Spurgeona a Zacha Pariseho vyrovnali skóre.

Slovenský útočník Richard Pánik přiblížil Chicago dvanáctým gólem sezóny k výhře, jenže Minnesota si vynutila prodloužení tři minuty před koncem základní hrací doby. V prodloužení hosté využili přesilovou hru, když Toews uspěl při dorážce mezi betony Darcyho Kuempera.

"Oni jsou moc dobrým týmem na to, aby si s dvouminutovou výhodou čtyř proti třem poradili," řekl trenér Minnesoty Bruce Boudreau, jehož svěřenci měli v úvodu prodloužení dvě velké šance. "V klíčových chvílích vytáhl jejich gólman skvělé zákroky. A když neproměníte velké šance, býváte obvykle potrestáni," dodal.

"Museli jsme vyhrát, abychom s nimi udrželi kontakt. Začali jsme podle našich představ a je škoda, že jsme nevyhráli už v základní hrací době. Ale i tak máme bonusový bod," připomněl trenér Chicaga Joel Quenneville, jenž po delší době nasadil do hry Michala Kempného. Český bek hrál naposledy 26. ledna.

Produktivitu vede Crosby, Voráček je na 24. místě

Kanadský útočník Sidney Crosby z Pittsburghu vede produktivitu NHL a má na kontě 60 bodů stejně jako druhý Connor McDavid z Edmontonu. Crosby sehrál vinou zranění jen 46 utkání, ale se 30 trefami vládne i tabulce střelců a připsal si také 30 přihrávek.

Devatenáctiletý McDavid v 55 duelech zaznamenal 18 tref a 42 asistencí, díky nimž je nejlepším nahrávačem. Třetí místo patří obránci Brentu Burnsovi ze San Jose, jenž má z 54 utkání 57 bodů (22+35).

Nejproduktivnějším českým hráčem je na 24. místě Jakub Voráček z Philadelphie, který nasbíral v 54 utkáních 45 bodů za 14 gólů a 31 asistencí. Sedmadvacátý je David Pastrňák z Bostonu s 44 body (22+22) ze 48 duelů.

Výsledek NHL:
Minnesota - Chicago 3:4 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 22. Spurgeon, 28. Parise, 57. Haula - 11. Hartman, 22. Schmaltz, 38. Pánik, 64. Toews. Střely na branku: 38:32. Diváci: 19 326. Hvězdy zápasu: 1. Toews (Chicago), 2. Spurgeon (Minnesota), 3. Pánik (Chicago).