Nashville - Florida 4:7Jágr nastartoval gólem Floridu k vítězství, Hanzal dvěma trefami sestřelil Tučňáky, Pastrňák rozhodl

New York

Český útočník Jaromír Jágr nastartoval v sobotním utkání NHL gólem svou Floridu k vítězství na ledě týmu Nashville Predators. Florida vyhrála 7:4. Češi byli vidět i v ostatních zápasech. V dresu Bostonu vstřelil vítězný gól David Pastrňák. Fantastický večer prožil také Martin Hanzal. Ten pomohl Arizoně porazit obhájce Stanleyova poháru Pittsburgh dvěma trefami.

Jaromír Jágr se opět trefil v dresu Floridy, zaznamenal desátý gól v sezóně

Jaromír Jágr se na ledě Predators prosadil už v páté minutě, když tečoval ránu Keitha Yandleho od modré čáry. Florida vedla 1:0 a nakonec slavila vítězství 7:4. V této sezóně vstřelil Jágr jubilejní desátou branku.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL, který ve středu oslaví 45. narozeniny, byl na ledě ještě u dvou dalších branek Panthers, ale na jubilejní 1900. bod nedosáhl. Na metu, kterou dosud pokořil jen Wayne Gretzky, tak bude útočit znovu v den svých narozenin na ledě San Jose.

Pastrňák s Krejčím úřadovali v Bostonu

Pastrňák si za mořem užívá báječnou sezónu, zaznamenal už svůj pětadvacátý gól. Tentokrát se prosadil chvíli před koncem, když už to vypadalo, že duel může dojít do prodloužení.

Jenže Češi v dresu Bostonu to tak nenechali. Krejčí přihrál na levé křídlo mladíkovi s číslem 88 na zádech, ten se zbavil obránce Christophera Taneva a prostřelil gólmana. A pak už mohl slavit. Ve 147. utkání v NHL si připsal jubilejní stý bod.

Potvrdil jen, že je ve skvělé formě. Havířovský rodák zaznamenal v posledních třech zápasech celekm pět branek. "Oni necelých šest minut před koncem vyrovnali, ale do vedení jsme je nepustili. Měli jsme pak několik dobrých střídání a nakonec nám to tam spadlo," radoval se Pastrňák.

Velký večer Hanzala

Dvě branky si připsal první centr Arizony Martin Hanzal a hned jimi dokázal sestřelit obhájce Stanley Cupu. Kojoti už dávno ztratili naděje na play-off, proto jsou pro Hanzala určitě i tyto osobní úspěchy důležité. "Hrál monstrózně," ocenil výkon českého útočníka brankář Arizony Mike Smith. "Od prvního vhazování byl do hry maximálně zapálený a ukázkově se zhostil role lídra. Přesně to od něho potřebujeme," dodal Smith.

Na první branku v přesilovce mu nahrávalo jeho věrné křídlo Radim Vrbata. Překvapivý konec zápasu a vítězství pro domácí hráče zařídil v prodloužení Connor Murphy, který se trefil vůbec poprvé v sezóně.

Palát se Šustrem si připomněli, jak vypadá sníh a pak pomohli k vítězství

V zasněženém Winnipegu se také předvedli čeští hráči v dobrém světle. Ondřej Pavelec stále nemohl zasáhnout do hry a tak českou stopu zanechali v Kanadě Ondřej Palát s Andrejem Šustrem. Šestadvacetiletý obránce si připsal asistenci na gól svého českého parťáka, ten navíc ještě přihrál na poslední branku Victoru Hedmanovi. Tampě se podařilo rychle dostat do vedení a s velkým přispěním dobře chytajícího Bishopa si nakonec odvezla cenné body a také přiblížení se boji o play-off.

Do statistik se zapsal i Jakub Voráček, jehož Philadelphia vyhrála nad San Jose díky trefě Simmondse v prodloužení 2:1. Český útočník ale asistoval u trefy Provorova.

Spokojený mohl být Radek Faksa v dresu Dallasu. Ten vyhrál doma nad Carolinou 5:2 a český hokejista si připsal bod za asistenci u gólu Eavese.

Mrázek chytal spolehlivě, body však sebral Columbus

Další porážce Detroitu nezabránil pětadvacetiletý Petr Mrázek. Pochytal sice 37 střel soupeře z Columbusu, přesto to nestačilo. Na druhé straně totiž stál Sergej Bobrovskij, kterého překonal pouze Rakušan Vanek a brilantním výkonem pomohl druhému nejlepšímu celku soutěže k hubenému vítězství 2:1.

Po výměně trenéra se skvěle rozjela parta ze St.Louis. Čtvrtou výhru v řadě korunoval hattrickem švédský útočník Patrick Berglund. Stříbrný medailista z olympijských her v Soči byl tak logickou volbou při vyhlášení první hvězdy zápasu. V dresu Montrealu se opět neprosadil Tomáš Plekanec, který má v této chvíli ve třetí pětce jiné úkoly, přesto prožívá jedno z nejhorších období kariéry.

Rozdílovým hráčem na ledě Toronta se stala dvojka draftu z roku 2015 Zach Eichel. Ten asistoval u všech tří branek Buffala. Už v první třetině tak prakticky pomohl rozhodnout celý zápas.

Čtyřstého vítězství v kariéře se dočkal švédský brankář Rangers Henrik Lundquist. Král Henrik, jak zní jeho přezdívka, pomohl 32 úspěšnými zákroky k výhře týmu a zároveň také k osobnímu milníku.

Nejlepší mužstvo NHL z hlavního města Spojených států rozhodlo o dalším triumfu až v závěru. Rychlý nástup Washingtonu přinesl tři brzké branky, nicméně produktivní Kačeři z Anaheimu stihli vyrovnat. Výrazně střelecky aktivnější domácí však nakonec strhli vítězství na svou stranu.

Chicago si za vydatného přispění Slováka Pánika poradilo s Olejáři z Edmontonu. Na jeho ledě zvítězili Blackhawks jednoznačně 5:1.

V dalším duelu si doma Ottawa poradila s Islanders. Senátoři vedli 3:0 už po dvou třetinách a bez problémů dotáhli zápas do vítězného konce.

Výsledky NHL:
Ottawa - NY Islanders 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Mark Stone, 25. Z. Smith, 28. Pageau. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18 211. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Pyatt, 3. Pageau (všichni Ottawa)
Boston - Vancouver 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 14. K. Miller, 20. Vatrano (Krejčí), 43. C. Miller, 58. Pastrňák (Krejčí) - 5. Horvat, 40. Burrows, 55. Markus Granlund. Střely na branku: 30:32. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Horvat (Vancouver)
Philadelphia - San Jose 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 47. Provorov (Voráček), 62. Simmonds - 50. Marleau. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 24 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 95,8 procenta. Střely na branku: 35:24. Diváci: 19 910. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Dell (San Jose), 3. Provorov (Philadelphia)
Nashville - Florida 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)
Branky: 27., 38. a 59. Arvidsson, 10. Josi - 28. a 60. Trocheck, 5. Jágr, 26. Jokinen, 28. Bjugstad, 30. Barkov, 43. Huberdeau. Střely na branku: 30:37. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Trocheck (oba Florida), 3. Arvidsson (Nashville)
Dallas - Carolina 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Branky: 6. a 38. Eaves (na druhou Faksa), 1. Lindell, 7. McKenzie, 51. Cracknell - 26. Aho, 46. Faulk. Střely na branku: 27:24. Diváci: 17 864. Hvězdy zápasu: 1. Eaves, 2. McKenzie, 3. Lindell (všichni Dallas)
Columbus - Detroit 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 10. Jenner, 32. Atkinson - 17. Vanek. Petr Mrázek odchytal za Detroit 58 minut, z 39 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,9 procenta. Střely na branku: 39:36. Diváci: 19 143. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Jenner, 3. Dubinsky (všichni Columbus)
Edmonton - Chicago 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky: 5. Maroon - 6. a 39. Pánik, 10. P. Kane, 29. Van Riemsdyk, 56. Anisimov. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Pánik, 2. Darling, 3. P. Kane (všichni Chicago)
Toronto - Buffalo 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Branky: 36. Marner - 5. a 19. E. Kane, 6. Reinhart. Střely na branku: 44:23. Diváci: 19 427. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Lehner, 3. Eichel (všichni Buffalo)
Montreal - St. Louis 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 17. Weber, 33. Pacioretty - 4., 40. a 59. Berglund, 28. Perron. Střely na branku: 30:22. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Berglund, 2. Perron (oba St. Louis), 3. Pacioretty (Montreal)
NY Rangers - Colorado 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 3. a 43. Klein, 46. Rick Nash, 59. Hayes - 20. Landeskog, 24. Mitchell. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Klein, 3. Lindberg (všichni Rangers)
Washington - Anaheim 6:4 (3:0, 1:2, 2:2)
Branky: 7. Oshie, 15. Bäckström, 18. Wilson, 33. Winnik, 58. Sanford, 60. Johansson - 28. Silfverberg, 38. Lindholm, 50. Kesler, 52. Getzlaf. Střely na branku: 39:22. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Sanford (Washington), 2. Getzlaf (Anaheim), 3. Winnik (Washington)
Arizona - Pittsburgh 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 30. a 44. Hanzal (na první Vrbata), 27. Rieder, 65. Murphy - 26. a 55. Archibald, 60. Kessel. Střely na branku: 25:31. Diváci: 15 879. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal (Arizona), 2. Archibald (Pittsburgh), 3. Murphy (Arizona)
Winnipeg - Tampa Bay 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 52. Trouba - 13. Point, 18. Boyle, 23. Palát (Šustr), 60. Hedman (Palát). Střely na branku: 33:30. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Point (oba Tampa), 3. Trouba (Winnipeg)