Boston - Montreal 4:0Krejčí válí! Bodoval potřetí v řadě. Skóroval i Hertl, Faksa se porval

New York

Český hokejista David Krejčí si v nočním zápase NHL připsal dva body při vítězství Bostonu 4:0 nad Montrealem. Rodák ze Šternberka nejprve zvyšoval v přesilové hře na 3:0, a poté asistoval u poslední branky utkání. Medvědi vyhráli i třetí střetnutí pod novým trenérem Brucem Cassidym. Mezi střelce se zapsal i Tomáš Hertl ze San Jose. Slávistický odchovanec trefil prázdnou při power play New Jersey a upravil skóre na konečných 4:1 pro Sharks.

David Krejčí (46) z Bostonu překonává gólmana Careyho Price (31) z Montrealu.

Poté, co Bruins převzal jednapadesátiletý Cassidy, Medvědi v kanadsko-americké soutěži ještě neprohráli. Postupně porazili San Jose, Vancouver a v noci i Montreal. Pokaždé na domácím ledě. Ve všech zmíněných duelech bodoval i Krejčí, který hrál jednu z hlavních rolí zvláště proti Canadiens.

Chvíle třicetiletého centra přišla pět minut před koncem druhé třetiny. Krejčí byl na konci povedené přesilové souhry Bostonu, když využil přihrávku od Backese a svým čtrnáctým gólem v sezóně upravil na 3:0. V závěrečné dvacetiminutovce ještě figuroval u branky Vatrana, když americký hráč dorazil jeho střelu. U této trefy měl druhou asistenci i David Pastrňák.

U dvou zásahů měl asistence slovenský forvard Peter Cehlárik, pro kterého to byly premiérové body v NHL. Jednadvacetiletý mladík strávil velkou část sezóny na farmě v Providence, kde ve 40 zápasech nasbíral 33 bodů (18+15). Do prvního týmu byl povolán 7. února. A proti Habs, ve druhém střetnutí v nejlepší hokejové lize světa, zaznamenal první body.

Boston vyhrál potřetí v řadě a ve vyrovnané Východní konferenci drží 7. místo. Montreal i přes druhou porážku za sebou je o dvě příčky výše.

„Zápas jsme ztratili ve druhé třetině, kdy soupeř udeřil, jak v přesilovce, tak v oslabení. Tím se dostal do tříbrankového vedení a bylo to," řekl sklesle zámořským novinářům kouč Montrealu Michel Therrien.

Čech se porval s bývalým spoluhráčem

Faksa shodil rukavice už v úvodní minutě zápasu. Nejdříve se začal pošťuchovat s P. K. Subbanem, kterého přijel bránit Vernon Fiddler a spor přerostl ve rvačku. V ní měl kanadský útočník navrch, ale Faksa ho nakonec povalil na led. Oba dva hokejisté se velmi dobře znají. Fiddler nastupoval před svým přesunem k Predators právě za Hvězdy z Dallasu.

Po návratu z trestné lavice přihrál český hráč na úvodní gól zápasu a Dallas zvyšoval své vedení až na 3:0. Jenže domácí během 36. až 45. minuty zápas otočili i díky dvěma brankám Romana Josiho.

Efektivní Žraloci

Burns v dosavadním průběhu NHL vede v počtu střel na bránu, kterých vyslal už 228. V tabulce produktivity zaostává už jen o dva body za vedoucím mladíčkem z Edmontonu Connorem McDavidem.

Sharks dokázali ve druhé třetině vytěžit tři góly ze sedmi střel, zatímco v úvodní části pokryl gólman Corey Schneider všech devatenáct pokusů. Po první třetině také vedli Devils po trefě Pierre-Alexandra Parenteaua.

Pak už se ale trefovali jen hosté. Hertl se v 58. minutě dočkal gólu, když Ďáblové zariskovali a hráli bez gólmana. Hertl skóroval z poloviny hřišně do prázdné brány.

Detroit prohrál, Mrázek ale nechytal

V dalším duelu si Minnesota poradila doma s Detroitem 6:3. Český gólman Petr Mrázek zůstal jen na střídačce Rudých křídel a sledoval, jak Kanaďan Jared Coreau inkasuje dvakrát už v první třetině. Domácí tým, v jehož dresu se dvěma trefami blýskl Zach Parise, pak skóre navyšoval až na konečných 6:3.

Detroit tak pokračuje ve výsledkové mizérii, když z posledních čtyř zápasů získal jediný bod. Naopak Minnesotě se začalo dařit při přesilových hrách, využila celkem čtyři během posledních dvou utkání a hned to bylo vidět i na výsledcích. Velkou oporou vítězů byl gólman Devan Dubnyk.

Výsledky NHL:
New Jersey - San Jose 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 12. Parenteau - 23. a 28. Burns, 32. Thornton, 59. Hertl. Střely na branku: 22:38. Diváci: 16.514. Hvězdy utkání: 1. Burns, 2. Thornton, 3. Labanc (všichni San Jose).
Minnesota - Detroit 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
Branky: 4. a 51. Parise, 14. Granlund, 16. Niederreiter, 35. Coyle, 48. Folin - 27. Mantha, 36. Zetterberg, 45. Athanasiou. Střely na branku: 30:34. Diváci: 19.141. Hvězdy zápasu: 1. Koivu, 2. Parise, 3. Olofson (všichni Minnesota).
NY Islanders - Colorado 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky: 42. a 52. Lee, 13. Leddy, 35. Strome, 54. Chimera - 9. Colborne. Střely na branku: 33:27. Diváci: 14.107. Hvězdy zápasu: 1. Leddy, 2. Tavares, 3. Boychuk (všichni NY Islanders).
Nashville - Dallas 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)
Branky: 36. a 41. Josi, 45. Järnkrok, 47. Forsberg, 59. Fisher - 13. Jamie Benn (Faksa), 16. Sharp , 33. Shore. Střely na branku: 36:21. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Forsberg, 3. Järnkrok (všichni Nashville).
Boston - Montreal 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 9. McQuaid, 26. Chára, 36. Krejčí, 45. Vatrano (Krejčí, Pastrňák). Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Chára, 3. Cehlarík (všichni Boston).
Buffalo - Vancouver 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)
Branky: 5. Ennis, 20. Okposo - 17. a 36. Chaput, 10. Horvat, 25. Burrows. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.876. Hvězdy zápasu: 1. Chaput, 2. Horvat, 3. Burrows (všichni Vancouver).