Philadelphia - Colorado 4:0České manévry v NHL: Jágr, Hertl i Voráček skórovali, Hanzal dvakrát asistoval

New York

Čeští hokejisté byli v NHL vidět. Gólově se prosadil Jaromír Jágr v dresu Floridy, která po nájezdech vyhrála nad Carolinou. Trefil se i Jakub Voráček za Philadelphii. Za si poradila s Coloradem 4:0. Vítězný zásah si připsal Tomáš Hertl v barvách San Jose. Další Češi sbírali asistence. Dvakrát přihrával Martin Hanzal a jeho Minnesota vyhrála ve Winnipegu 6:5. Asistenci si připsali i Davidové Krejčí s Pastrňákem v Bostonu, či Radko Gudas z Philadelphie.

Gabriel Landeskog z Colorada Avalanche se snaží prosadit přes českého obránce Philadelphie Flyers Radko Gudase v utkání NHL.

Boston si poradil s Arizonou 4:1 a Češi o sobě dali vědět hned v úvodu duelu. Už ve čtvrté minutě při gólu Colina Millera asistovali David Krejčí s Davidem Pastrňákem. U vyrovnání na 1:1 pro změnu asistoval Radim Vrbata, ale na konci utkání slavili vítězství Bruins, když řádily jejich hvězdy Marchand s Bergeronem.

Stínem zápasu bylo zranění Alexandra Burmistrova, jenž ledovou plochu opustil na nosítkách poté, co jej sestřelil autor první branky Miller a musel předčasně do kabin. Burmistrov z ledu ukazoval fanouškům zdviženými palci, že bude v pořádku. "Burmistrov měl hlavu dolů a schytal to. Nemyslím si ale, že šlo o zásah s úmyslem zranit soupeře. Vypadá to, že bude v pořádku," poznamenal trenér Arizony Dave Tippett.

Miller byl po utkání ze situace rozhozený. "NIkdy není příjemné, když vidíte soupeře na nosítkách. Doufám, že se už cítí lépe," poznamenal. Po utkání soupeři také psal SMS zprávu, jak na tom je. "Odepsal mi, že všechno bere a chápe. Hokej je tvrdá hra. Vypadá to, že je v pořádku," dodal s úlevou.

A zase ten Forsberg

Zápas Buffala s Nashvillem rozhodlo ve prospěch hostů až prodloužení. Trefil se Švéd Filip Forsberg, jenž si připsal v duelu dva góly a jednu asistenci. Tým Sabres sice vedl na začátku třetí třetiny už 4:2, ale nakonec zápas ztratil.

Trenér Washingtonu Barry Trotz slavil sedmisté vítězství v NHL, kdy jeho tým Capitals zvítězili na ledě NY Rangers 4:1. Český útočník Jakub Vrána se bodově neprosadil, ale spoluhráči se činili, a tak mohl slavit. Vidět byli zejména švédští hokejisté. Marcus Johansson vstřelil dva góly a na další přihrál.

Philadelphia si doma snadno poradila s Coloradem (4:0), když na soupeře vlétla v úvodní dvacetiminutovce a vedla rychle 3:0. Pak už Letci zápas kontrolovali. jedenácté minutě se v přesilovce trefil i český útočník Jakub Voráček. U čtvrté trefy vítězů pro změnu asistoval další Čech – obránce Radko Gudas.

"Super, že jsme vyhráli. Moc jsme ty dva body potřebovali," oddechl si po utkání dvougólový střelec vítězů Simmonds. "Nehráli jsme sice perfektně, ale bylo to dost dobré na to, abychom zvítězili. A to je nejdůležitější," smál se.

Až do samostatných nájezdů dospěl duel mezi Floridou a Carolinou. Domácí přitom vedli už 2:0, když se o první gól utkání postaral Jaromír Jágr, jenž se prosadil při přesilové hře. Pro Jágra to byla dvanáctá trefa v sezóně. Nakonec Panteři v nájezdech utkání vyhráli, když se trefili Barkov a Huberdeau.

Jágr tak má na kontě už 761 branek v NHL. Více jich dokázali nastřílet jen Gretzky a Howe. Legendární český útočník je rovněž třetím hráčem historie NHL, který dal po svých 45. narozeninách v zámořské soutěži alespoň dvě branky. Podobně úspěšní byli jen Gordie Howe a Chris Chelios.

Minnesota zatím náramně svědčí Martinu Hanzalovi, jenž se podílel na výhře ve Winnipegu dvěma asistencemi. Český hokejista přihrál na druhý a čtvrtý gól vítězů.

Mrázek čaroval a Detroit může slavit

Slavit mohl po utkání i brankář Detroitu Petr Mrázek. Rudá křídla totiž vybojovala v prodloužení vítězství 3:2 na ledě Vancouveru. Mrázek čelil sedmadvaceti střelám a v závěru tým podržel několika výtečnými zákroky.

Prodloužení rozhodlo i duel mezi calgarskými Plameny a Los Angeles Kings. Domácí vyhráli 2:1.

Blízko k prodloužení byl i duel mezi San Jose a Torontem. V 59. minutě se ovšem trefil za domácí Tomáš Hertl a připsal si nakonec vítězný gól. San Jose nakonec zvítězilo 3:1. Hertl byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Statistiky zápasů NHL
Boston - Arizona 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky: 4. Miller (Pastrňák, Krejčí), 28. Riley Nash, 39. Backes, 40. Marchand - 24. Holland (Vrbata). Střely na branku: 25:23. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Bergeron, 3. Rask (všichni Boston).
Buffalo - Nashville 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 16. Gionta, 18. Okposo, 26. E. Kane, 41. McCabe - 58. a 63. Forsberg, 19. Fisher, 23. Wilson, 52. Johansen. Střely na branku: 32:41. Diváci: 18.634. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg (Nashville), 2. Okposo (Buffalo), 3. Johansen (Nashville).
NY Rangers - Washington 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 6. Skjei - 28. a 42. Johansson, 37. Connolly, 58. Bäckström. Střely na branku: 30:38. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Kuzněcov, 3. Niskanen (všichni Washington).
Philadelphia - Colorado 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 5. a 9. Simmonds, 11. Voráček, 28. Weal (Gudas). Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.564. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds, 2. Mason, 3. Giroux (všichni Philadelphia).
Montreal - Columbus 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 64. Galchenyuk. Střely na branku: 30:26. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk, 2. Price (oba Montreal), 3. Bobrovskij (Columbus).
St. Louis - Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 12. Stastny - 12. Lucic, 21. Letestu. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.944. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Talbot (oba Edmonton), 3. Stastny (St. Louis).
Winnipeg - Minnesota 5:6 (1:3, 2:2, 2:1)
Branky: 2. Laine, 30. Lowry, 38. Perreault, 50. Armia, 52. Scheifele - 4. Mikael Granlund, 15. Graovac (Hanzal), 19. Haula, 29. Scandella (Hanzal), 34. White, 58. Zucker. Střely na branku: 36:28. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Mikael Granlund (Minnesota), 2. Scheifele, 3. Perreault (oba Winnipeg).
Dallas - Pittsburgh 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: 44. Ritchie, 50. Spezza, 51. Roussel - 11. Malkin, 31. Guentzel. Střely na branku: 32:20. Diváci: 18.235. Hvězdy zápasu: 1. Roussel, 2. Ritchie, 3. Klingberg (všichni Dallas).
Calgary - Los Angeles 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 30. Ferland, 62. Brodie - 9. Pearson. Střely na branku: 30:29. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. Elliott (oba Calgary), 3. Bishop (Los Angeles).
Florida - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Jágr, 17. Trocheck, rozhodující sam. nájezd Barkov - 30. Stempniak, 46. Aho. Střely na branku: 31:25. Diváci: 10.839. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Luongo, 3. Trocheck (všichni Florida).
San Jose - Toronto 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 33. Dillon, 59. Hertl, 60. Pavelski - 27. Matthews. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17.515. Hvězdy zápasu: 1. Hertl (San Jose), 2. Andersen (Toronto), 3. Marleau (San Jose).
Vancouver - Detroit 2:3 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 22. Markus Granlund, 58. R. Boucher - 5. a 12. Nielsen, 63. Abdelkader. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 27 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. R. Boucher (Vancouver), 2. Nielsen, 3. Abdelkader (oba Detroit).