Florida - Toronto 7:2Jágrova Florida nasázela Torontu sedm gólů, na vítěznou trefu Tampy přihrál Palát

Hokejisté Floridy se potěizápasovém trápení konečně dočkali plného bodového zisku, když na domácím ledě přejeli Toronto 7:2. Ještě víc nabito měl Edmonton, který vyhrál nad Dallasem 7:1. Slaví i Tampa Bay, která v prodloužení vyhrála v Ottawě a asistenci u vítězné trefy má Ondřej Palát.

Obránce Tampy Bay Victor Hedman (77) slaví vítězný gól v duelu NHL s Ottawou Senators. O radost se s ním dělí Ondřej Palát, který mu na branku v prodloužení přihrál.

Česká dvojice v dresu Panterů z Floridy Jaromír Jágr a Jakub Kindl se však do statistik zapsala jen díky vyloučení na dvě minuty. Jágr pykal za držení, jeho parťák za faul loktem. Nebodoval ani Roman Polák v barvách Toronta. Dvě branky vítězů obstaral Kanaďan Jonathan Audy-Marchessault.

"Odehráli jsme zápas tak, jak jsme chtěli. Museli jsme se mít na pozoru, soupeř má šikovné hokejisty. Nedovolili jsme Torontu korigovat náskok a nějak zdramatizovat zápas. Za to jsem hodně rád," těšil se z úspěchu trenér vítězů Tom Rowe.

Zápas Caroliny s New York Islanders dospěl do prodloužení, kde rozhodl po pár desítkách sekund John Tavares a hosté mohli slavit.

Prodloužená se hrála i v duelu Ottavy s Tampou Bay, kde k vítězné trefě švédského obránce Victora Hedmana pomohla asistence Ondřeje Paláta.

Palát jel v přečíslení spolu s Hedmanem, kterému adresoval ideální přihrávku. "Stačilo mít jen připravenou hokejku. Tušil jsem, že mi přihraje. I když samozřejmě mohl také sám vystřelit," smál se Hedman, když popisoval rozhodující akci zápasu.

Český forvard nakonec přihrával a Švéd uklidil puk do sítě. "Puk ke mně prošel ideálně. Byl to pravděpodobně nejjednodušší gól, jaký jsem letos dal." Palát bodoval ve čtvrtém utkání za sebou.

Po čtyřech porážkách v řadě zabral Washington a na domácím ledě vyhrál nad Minnesotou 4:2. Capitals vedli už 3:0, Hosté ale snížili na rozdíl jediného gólu, a tak dal klid vítězům až pár minut před koncem Beagle.

Na domácím ledě naopak prohrál Montreal, když nestačil na Chicago 2:4. V barvách domácího týmu nebodoval český útočník Tomáš Plekanec. Hosté vedli už 3:0, Canadiens snížili na rozdíl gólu, ale pak znovu inkasovali a prohráli.

Pohodovou výhru si před vlastními fanoušky připsal Edmonton, jenž zvítězil nad Dallasem. Olejáři vedli 5:1 už po dvou třetinách a měli duel plně pod kontrolou. Skóre navýšili až na konečných 7:1.

Až samostatné nájezdy musely rozhodnout duel Králů z Los Angeles s Arizonou a to dokonce až v jedenácté sérii. Vítězný zásah si připsal pro hosty DeAngelo. Střelci byli při nájezdech úspěšní na obou stranách jen v samotném úvodu (Carter - Perlini) a pak dlouhou vládli brankáři. Ten domácí zlikvidoval i nájezd Radima Vrbaty. Ten mohl mít radost kromě konečné výhry i z asistence. Přihrál na gól Domimu necelou minut před koncem základní hrací doby.

Výsledky zápasů NHL
Washington - Minnesota 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 20. Schmidt, 35. Ovečkin, 38. Kuzněcov, 55. Beagle - 41. Dumba, 45. E. Staal. Střely na branku: 40:32. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Ovečkin, 3. Holtby (všichni Washington).
Carolina - NY Islanders 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 13. Nordström, 21. Lindholm - 39. Ho-Sang, 40. Chimera, 61. Tavares. Střely na branku: 32:34. Diváci: 8707. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Chimera (oba Islanders), 3. Lindholm (Carolina).
Montreal - Chicago 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 53. Byron, 57. Weber - 13. P. Kane, 31. Oduya, 41. Panarin, 59. Toews. Střely na branku: 42:24. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Panarin (oba Chicago), 3. Weber (Montreal).
San Jose - Buffalo 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 32. a 46. Pavelski, 40. Haley, 55. Couture - 2. Eichel. Střely na branku: 41:23. Diváci: 17.386. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. J. Thornton, 3. Haley (všichni San Jose).
Florida - Toronto 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)
Branky: 15. a 25. Marchessault, 1. Barkov, 11. Sceviour, 37. R. Smith, 40. Jokinen, 43. Yandle - 14. Komarov, 39. Sošnikov. Střely na branku: 32:30. Diváci: 17.552. Hvězdy zápasu: 1. Vanek, 2. Reimer, 3. Marchessault (všichni Florida).
Edmonton - Dallas 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Branky: 13. Pouliot, 19. Klefbom, 23. Nurse, 30. Desharnais, 32. Maroon, 53. Nugent-Hopkins, 55. McDavid - 26. Ritchie. Střely na branku: 29:23. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Lucic, 2. Draisaitl, 3. Maroon (všichni Edmonton).
Ottawa - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 23. Wingels - 4. Point, 65. Hedman (Palát). Střely na branku: 32:37. Diváci: 16.894. Hvězdy zápasu: 1. Condon (Ottawa), 2. Hedman (Tampa), 3. Wingels (Ottawa).
Los Angeles - Arizona 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 26. a 59. Toffoli - 46. a 60. Domi (na druhou Vrbata), rozh. nájezd DeAngelo. Střely na branku: 46:32. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli (Los Angeles), 2. Domi, 3. DeAngelo (oba Arizona).