Pittsburgh - Florida 4:0Jágr odehrál 1700. zápas v NHL, dočkal se ovací, ale hrdinou dne byl Crosby

New York/Praha

Jaromír Jágr z Floridy odehrál 1700. zápas v zámořské lize, ale připsal si jen dva mínusové body. Přesto se dočkal v Pittsburghu pozornosti a ovací. Lukáš Sedlák z Columbusu vstřelil v NHL sedmý gól v sezóně a pomohl Blue Jackets k výhře 4:1 na ledě New Jersey. Český útočník byl v sedmé minutě při sólovém úniku v oslabení faulován a z trestného střílení dostal hostující mužstvo do vedení. Po dvou měsících se střelecky prosadil Tomáš Plekanec, gólem pomohl k výhře Montrealu 4:1 nad Ottawou.

Jaromír Jágr

Jágr nastoupil proti svému bývalému klubu k 1700. zápasu v lize, ale ani on nedokázal překonat domácího gólmana Fleuryho. Králem večera se stal Sidney Crosby, který si připsal hattrick a Tučňáci vyhráli 4:0. Český útočník se ale od klubu, kde slavil dvakrát Stanley Cup, dočkal poděkování jako jeden z největších hráčů v historii NHL.

"Někdy šanci proměníte, někdy ne. Dnes jsem měl pěkné nahrávky od kluků a já byl náhodou na správném místě," citoval Crosbyho server nhl.com. Kanaďan se díky třem trefám dostal na první místo v bodování soutěže.

Columbus v 11. minutě v dalším oslabení zvýšil, ale Devils stačilo na korekci skóre pouhých sedm vteřin. Hned po vhazování přihrál Zacha Henriqueovi, který ujel obráncům a zatlačil puk do branky prakticky i s gólmanem Bobrovským.

Třetí gól pak dali hosté z dalšího trestného střílení, které v druhé třetině proměnil Dubinsky. Do prázdné branky pak jejich čtvrtou výhru za sebou pojistil Jenner, autor dvou gólů.

Columbus dosáhl stobodové hranice a stejně jako Washington si zajistil postup do play off. O bod méně má Pittsburgh.

Plekanec po dvou měsících znovu skóroval v NHL a svým osmým gólem v sezóně přispěl k výhře Montrealu 4:1 nad Ottawou. Canadiens tak v druhém vzájemném duelu během dvou dnů zopakovali vítězství ze soboty, kdy uspěli v Ottawě 4:3 po nájezdech, a rázem mají před svým soupeřem náskok 4 bodů na čele Atlantické divize.

Český útočník už po 28 sekundách hry otevřel střelecký účet zápasu, když se po ráně Andreje Markova od modré čáry dostal k odraženému puku před brankou a pohotově jej uklidil do odkryté klece. Čtyřiatřicetiletý rodák z Kladna, který v průběhu března vynechal kvůli zranění tři zápasy, se trefil poprvé od 24. ledna. Na gól čekal 20 utkání. Plekanec byl na ledě i u třetího gólu svého týmu a dočkal se ocenění pro druhou hvězdu zápasu.

Ottawa sice v 5. minutě vyrovnala, ještě do první přestávky ale vrátil domácím náskok obránce Jordie Benn a ve třetí třetině jejich triumf potvrdili Paul Byron a další bek Nathan Beaulieu.

Montreal vyhrál devátý z posledních jedenácti zápasů a desátý ze čtrnácti poté, co Claude Julien nahradil na střídačce odvolaného trenéra Michela Therriena. "Někdy mužstvo potřebuje probudit, dostat nový impulz. A myslím, že přesně k tomu u nás došlo," přiznal brankář Carey Price, který si připsal 30 zákroků. "Tyhle dvě výhry nad Ottawou nám hodně zvednou sebevědomí. Hlavně dnes jsme podali opravdu dobrý výkon a hráli jsme přesně podle našich představ," dodal Price.

Naopak Ottawa po sérii šesti výher v řadě utrpěla čtvrtou porážku za sebou. "Byl to jeden z těch zápasů, kdy byl soupeř jasně lepší než my," uznal kapitán Erik Karlsson. "Máme před sebou spoustu práce. Ale pořád si myslím, že máme velmi dobrý tým a stále sami sobě věříme," ujistil fanoušky šestadvacetiletý švédský bek.

Nevídaný obrat předvedli hokejisté Chicaga, kteří porazili Colorado 6:3. Blackhawks v polovině třetí třetiny otočili skóre z 1:3 na 4:3 třemi góly v rozmezí 34 sekund!

Výsledky NHL:
New Jersey - Columbus 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Henrique (Zacha) - 11. a 59. Jenner, 7. Sedlák z trest. střílení, 27. Dubinsky z trest. střílení. Střely na branku: 36:27. Diváci: 14 254. Hvězdy zápasu: 1. Jenner, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. Henrique (New Jersey).
Pittsburgh - Florida 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 35., 37. a 46. Crosby, 17. Hörnqvist. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18 653. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Guentzel, 3. Fleury (všichni Pittsburgh).
Winnipeg - Minnesota 5:4 (3:0, 1:4, 1:0)
Branky: 4. Copp, 6. Lowry, 17. Chiarot, 25. Byfuglien, 53. Morrissey - 36. a 40. Stewart, 30. Coyle, 36. Mikael Granlund. Střely na branku: 21:48. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Morrissey (Winnipeg), 2. Stewart (Minnesota), 3. Lowry (Winnipeg).
Calgary - Los Angeles 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 9. Monahan, 12. Stone, 21. Giordano, 22. Gaudreau, 60. Versteeg - 19. Kopitar, 26. Dowd. Střely na branku: 24:21. Diváci: 19 115. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Monahan, 3. Giordano (všichni Calgary).
Philadelphia - Carolina 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 20. Provorov, 32. Weise, 60. Konecny, 61. Schenn - 33. Skinner, 39. Lindholm, 52. J. Staal. Střely na branku: 44:22. Diváci: 19 517. Hvězdy zápasu: 1. Schenn, 2. Provorov, 3. Weise (všichni Philadelphia).
Montreal - Ottawa 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 1. Plekanec, 18. Jordie Benn, 44. Byron, 56. Beaulieu - 5. Pyatt. Střely na branku: 37:31. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Byron, 2. Plekanec, 3. Gallagher (všichni Montreal).
Chicago - Colorado 6:3 (1:2, 0:1, 5:0)
Branky: 51. a 54. Toews, 5. P. Kane, 51. Pánik, 51. Panarin, 60. Krüger - 9. a 16. Grigorenko, 37. Andrighetto. Střely na branku: 34:25. Diváci: 22 070. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Panarin (oba Chicago), 3. Grigorenko (Colorado).