Pittsburgh - Philadelphia 2:6Češi měli v NHL pořádně nabito. Báječnou formu potvrdil Hemský

New York

Čeští hokejisté byli v NHL opět hodně vidět. Philadelphia vyhrála na ledě Pittsburghu 6:2 a v barvách vítězů se trefil Jakub Voráček i Radko Gudas. Hvězdy z Dallasu zase podržel gólem Aleš Hemský. Třiatřicetiletý rodák z Pardubic, jenž naskočil do sezóny teprve začátkem března, tak zaznamenal svůj čtvrtý gól během posledních šesti zápasů.

Český útočník Dallasu Stars Aleš Hemský (83) slaví gól na ledě New Jersey v utkání NHL. Hvězdy nakonec vyhrály zápas v prodloužení 2:1.

Detroit na domácím ledě vydřel výhru 3::2 nad Minnesotou v prodloužení. V brance Rudých křídel tentokrát chyběl gólman Petr Mrázek, jeho krajan Tomáš Nosek se bodově neprosadil. Žádný kanadský bod si nepřipsal u poražených ani Martin Hanzal. Minnesota prohrála osmý z posledních deseti zápasů.

Prodloužení rozhodlo i duel mezi New Jersey a Dallasem, zápas skončil 1:2. O tom, že šedesátou minutou duel neskončí, rozhodl v 54. minutě při přesilovce český útočník Aleš Hemský, když smazal náskok domácích. Definitivně pak na stranu Hvězd z Dallasu převážil zápas už po dvaceti sekundách prodloužení Tyler Seguin.

Stars dohrávají nevydařenou sezónu, v níž s největší pravděpodobností posedmé za posledních devět let budou chybět v play off. "Ještě jsem nikdy nebyl v situaci, kdy matematicky vzato ještě nejsme ze hry, ale fakticky ano. Byla to frustrující sezóna. Důvodů je celá řada, složili jsme se jako domino," řekl Seguin, jehož tým v Západní konferenci ztrácí na osmé místo propastných třináct bodů.

Svoje fanoušky nepotěšil ani Pittsburgh, který doma podlehl Philadelphii jasně 2:6. Jednou trefou se na tom podíleli útočník Jakub Voráček a obránce Radko Gudas. Tučňáci po dvou třetinách prohrávali 1:2, ale v poslední části hry inkasovali čtyřikrát. Voráček zvyšoval na 4:1 ve 49. minutě, obránce Gudas pak skóroval do prázdné branky v 58. minutě. Hosté pak stihli přidat i další trefu na konečných 2:6.

"Pokaždé, když hrajeme v hale Pittsburghu, je to pro nás něco víc. A ukázalo se to zase. Bylo skvělé, jak jsme zápas zvládli odehrát," smál se obránce vítězů Shayne Gostisbehere.

"Kluci se na ten zápas hodně zaměřili a odehráli ho výtečně," chválil vítěze trenér Dave Hakstol.

Naplno doma bodoval Winnipeg, i když s Vancouverem po první třetině prohrával 0:1. Pak už ale dávali branky jen hráči Jets a vyhráli po dvou přesilovkových trefách 2:1.

Z vítězství se těší i Anaheim, který rozhodl duel s New York Rangers v poslední dvacetiminutovce. Do ní šly týmy za stavu 3:3, ale Ducks závěrečnou část vyhráli 3:0 a bylo hotovo.

Výsledky zápasů NHL
Pittsburgh - Philadelphia 2:6 (1:1, 0:1, 1:4)
Branky: 5. Cullen, 54. Hörnqvist - 20. Weal, 33. Filppula, 42. Weise, 49. Voráček, 58. Gudas, 59. Gostisbehere. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18.654. Hvězdy zápasu: 1. Weal, 2. Gostisbehere, 3. Giroux (všichni Philadelphia).
New Jersey - Dallas 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Coleman - 54. Hemský, 61. Seguin. Střely na branku: 21:32. Diváci: 14.711. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Coleman (New Jersey), 3. Hemský (Dallas).
Anaheim - NY Rangers 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)
Branky: 9. a 45. Eaves, 19. Kesler, 30. Manson, 43. Cogliano, 59. Ritchie - 6. Rick Nash, 15. Stepan, 34. Skjei. Střely na branku: 34:28. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Fowler, 3. Eaves (všichni Anaheim).
Winnipeg - Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 34. Perreault, 52. Lowry - 20. Edler. Střely na branku: 32:29. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Lowry (oba Winnipeg), 3. Miller (Vancouver).
Detroit - Minnesota 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 20. M. Green, 41. Tatar, 62. Athanasiou - 10. E. Staal, 37. Prosser. Střely na branku: 19:26. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Athanasiou, 2. Tatar, 3. Kronwall (všichni Detroit).