NHL zná posledního postupujícího, Jágr dvakrát asistoval

New York

Toronto dokázalo porazit silný Pittsburgh a ukořistilo poslední postupové místo. NHL tak zná všechny účastníky letošního play off. Jaromír Jágr přispěl dvěma asistencemi k výhře Floridy 3:0 nad Buffalem.

Jaromír Jágr na střídačce Floridy.

Javorové listy prohrávaly s Pittsburghem od sedmé minuty, kdy se prosadil Phil Kessel. Jenže už po půlminutě byl stav opět nerozhodný, když předvedl fantastickou trefu James van Riemsdyk, který elegantně holí v jedné ruce dokázal za jízdy zpracovat puk do střelecké pozice a následně překonal Fleuryho.

Oba týmy se poté vystřídaly ve vedení, Toronto vedlo 2:1 gólem Bozaka, ale pak se prosadili Crosby a Guentzel, takže Tučňáci vedli po 47 minutách hry 3:2.

Toronto se však nevzdávalo a s druhým týmem celé NHL nadále bojovalo o důležité body. Javorové listy v této sezóně hodně sázejí na mladé hráče a jeden z nich, Kasperi Kapanen, také vstřelil vyrovnávající gól, navíc to byl jeho první zásah v soutěži.

Necelé tři minuty před koncem se prosadil další nováček v modrém dresu. Connor Brown šikovně tečoval Gardinerovu střelu od modré čáry a vyprodaná hala v Torontu byla rázem na nohou. Fanoušci vycítili, že postup do play off už je opravdu hodně blízko a na atmosféře to bylo pořádně znát.

Stále však domácí neměli vyhráno. 48 sekund před koncem musel proti Crosbymu vytáhnout parádní zákrok Curtis McElhinney, jenž se bleskově přemístil ke druhé tyči. McElhinney přitom do zápasu vstupoval jako dvojka poté, co se v první třetině za stavu 1:1 zranil Frederik Andersen.

Sidney Crosby se v podobné šanci ocitl ještě devět vteřin před koncem, ale odkrytou část brány obětavým pádem vykryl český zadák Roman Polák. Kapitán Tučňáků navíc trefil jen spoluhráče Conora Shearyho, od něhož se puk odrazil k Austonu Matthewsovi, jenž s ním popojel do středního pásma a poté neomylně trefil prázdnou bránu.

Americký útočník si tak v 19 letech připsal svůj 40 gól v sezóně, což před ním dokázalo jen pět teenagerů (Wayne Gretzky, Dale Hawerchuk, Mario Lemieux, Eric Lindros a Sylvain Turgeon). Toronto tak po čtyřech letech čekání slaví postup do play off.

Jágr dotáhl Floridu k výhře

Florida, která už přišla o šanci na postup do play off, zdolala na svém ledě Buffalo 3:0. Velký podíl na výhře měl gólman James Reimer, jenž si připsal 30 zákroků. Jaromír Jágr nahrál na dvě branky Jonathana Huberdeaua.

Connor McDavid jednou asistencí podpořil výhru Edmontonu 3:2 nad Vancouverem. Dvacetiletý Kanaďan tak získal už 98. bod v sezóně. Z celé NHL je jediným hráčem, který ještě má reálnou šanci dosáhnout na stobodovou hranici.

Martin Hanzal dorážkou v přesilové hře zaznamenal svůj 20. gól v sezóně, navíc pojistil výhru Minnesoty 3:1 nad Arizonou.

Petr Mrázek pustil z 30 střel tři góly a jeho Detroit tak podlehl Montrealu 2:3 po prodloužení. Tomáš Plekanec spolu s dalšími oporami zůstal jen na tribuně.

Premiéru v NHL si vychutnal brankář Calgary David Rittich, jenž ve třetí třetině nahradil kolegu Elliota a z deseti střel inkasoval jeden gól.

Voráček pomohl Philadelphii gólem k výhře

Jakub Voráček z Philadelphie vstřelil v utkání NHL proti Columbusu vítězný gól. Flyers vyhráli 4:2, český útočník se trefil podvacáté v sezóně.

Domácí celek předchozí dva zápasy prohrál a už nemá šanci na postup do play off, ale předposlední utkání v sezoně zvládl. Columbus, který naopak má účast v bojích o Stanleyův pohár jistou, prohrál pošesté za sebou.

V úvodní třetině zajistili Philadelphii náskok Pierre-Edouard Bellemare a Michael Del Zotto, Blue Jackets ale krátce po návratu z kabin snížili. Na vítězný gól přihrál Voráčkovi v 27. minutě v přesilovce Claude Giroux, volný český útočník si najel před branku a překonal Sergeje Bobrovského.

Ve dalším duelu Ottawa vyhrála nad týmem New York Rangers 3:1, když si rozhodující náskok Senátoři vybojovali v prostřední dvacetiminutovce, po té vedli 2:0.

Výsledky NHL:
Ottawa - NY Rangers 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 24. Hoffman, 30. Brassard, 47. Pageau - 60. Zibanejad. Střely na branku: 33:19. Diváci: 18.976. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Pageau, 3. Hoffman (všichni Ottawa).
Philadelphia - Columbus 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Branky: 13. Bellemare, 15. Del Zotto, 27. Voráček, 34. Provorov - 22. Jones, 37. Jenner. Střely na branku: 24:22. Diváci: 19.798. Hvězdy zápasu: 1. Provorov, 2. Bellemare, 3. Mason (všichni Philadelphia).
Boston - Washington 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 36. Miller - 5. Johansson, 37. Shattenkirk, 40. Justin Williams. Střely na branku: 22:32. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Justin Williams, 2. Shattenkirk, 3. Bäckström (všichni Washington).
New Jersey - NY Islanders 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Branky: 46. a 60. Bennett - 27. a 49. Lee, 23. Pelech, 44. Chimera. Střely na branku: 39:20. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Lee, 3. Leddy (všichni Islanders).
Winnipeg - Nashville 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 51. Connor, 60. Wheeler - 32. Ellis. Střely na branku: 36:34. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Rinne (Nashville).
Toronto - Pittsburgh 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky: 7. Van Riemsdyk (Polák), 24. Bozak, 55. K. Kapanen, 58. C. Brown, 60. Matthews - 7. Kessel, 28. Crosby, 47. Guentzel. Střely na branku: 30:18. Diváci: 19.561. Hvězdy zápasu: 1. C. Brown, 2. Bozak, 3. K. Kapanen (všichni Toronto).
Los Angeles - Chicago 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 45. Toffoli, 60. Brown, 61. Doughty - 7. Toews, 54. Panarin. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Quick (oba Los Angeles), 3. Keith (Chicago).
Florida - Buffalo 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 38. a 46. Huberdeau (na obě Jágr), 28. Bjugstad. Střely na branku: 37:30. Diváci: 17.235. Hvězdy zápasu: 1. S. Thornton, 2. Huberdeau, 3. Reimer (všichni Florida).
Carolina - St. Louis 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 20. a 50. Skinner, 10. Dahlbeck, 35. Nordström - 1. Barbašov, 26. Steen, 40. Reaves, 43. Upshall, rozh. nájezd Tarasenko. Střely na branku: 38:39. Diváci: 13.509. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Pesce (oba Carolina), 3. Upshall (St. Louis).
Dallas - Colorado 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 54. a rozh. nájezd Seguin, 14. Shore, 21. Jamie Benn - 38. Rantanen, 46. Landeskog, 49. MacKinnon. Střely na branku: 45:24. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Barrie (Colorado), 3. Shore (Dallas).
Arizona - Minnesota 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 43. Perlini - 5. Haula, 11. E. Staal, 54. Hanzal. Střely na branku: 21:45. Diváci: 17.490. Hvězdy zápasu: 1. Doan, 2. Z. Michálek (oba Arizona).
San Jose - Calgary 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 25. Tierney, 39. Boedker, 52. O'Regan - 40. Lazar. Střely na branku: 27:21. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Tierney, 2. Dell, 3. O'Regan (všichni San Jose).
Detroit - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 11. Nielsen, 33. Larkin - 25. Beaulieu, 39. Lehkonen, 62. Galchenyuk. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 30 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zákroků měl 90 procent. Střely na branku: 27:30. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk (Montreal), 2. Larkin, 3. Nielsen (oba Detroit).
Vancouver - Edmonton 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 37. Boeser, 60. Edler - 22. Eberle, 44. Letestu, 50. Pakarinen. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Talbot (Edmonton), 2. Boeser (Vancouver), 3. Eberle (Edmonton).