Boston - Ottawa 3:4Stav série 1:2Pastrňák se poprvé trefil v play off NHL, pak dostal pukem do hlavy

New York/Praha

Český útočník Bostonu Bruins David Pastrňák vstřelil v prvním kole play off gól do sítě Ottawy a vyrovnal stav utkání na 3:3, v prodloužení ale skórovali Senátoři a vedou 2:1 na zápasy. Duel Toronta s Washingtonem rozhodlo rovněž prodloužení. Vítězství 4:3 nakonec slavil tým Maple Leafs, který vede v sérii 2:1 na zápasy. Prodlouženou viděl i Nashville, který vyhrál nad Chicagem 3:2 a vede v sérii 3:0 na utkání. Po šedesáti minutách neskončila ani bitva Calgary s Anaheimem. Hosté vyhráli v prodloužení 5:4.

Útočník Bostonu Bruins David Pastrňák slaví gól v utkání prvního kola play off s Ottawou. V prodloužení ale výhru urvali Senátoři.

Boston měl v prvním kole play off poprvé výhodu domácího prostředí, ale ve vítězství ji neproměnil. Senátoři z Ottawy vedli ve 24. minutě už 3:0 a zdálo se, že dění na ledě jasně ovládají. Pak ale Bruins začali stíhací jízdu a v rozmezí od 27. do 34. minuty třemi góly srovnali. Poslední trefu Bostonu přitom zaznamenal český útočník David Pastrňák. Byl to jeho premiérový zásah v play off NHL.

Ve třetí třetině pak upoutal český mladík pozornost tím, že ho puk trefil do hlavy. O vítězi napínavého duelu nakonec rozhodlo prodloužení, které se hrálo necelých šest minut. Výhru Ottawy trefil při přesilovce Bobby Ryan.

"Byl to z naší strany děsný začátek. To se v play off prostě nesmí stát," mračil se po utkání útočník Bostonu Patrice Bergeron. "Pak jsme se sice dokázali vrátit do utkání, ale nakonec zápas získala Ottawa," dodal.

Poprvé v letošním play off si za Bruins zahrál český útočník David Krejčí a nebyl moc spokojený. "Věděl jsem, že to nebude jednoduché, moc jsem toho teď nenatrénoval. První třetina mi z naší strany moc nepomohla, ale postupně jsem se cítil lépe a lépe. Řekl bych, že druhá i třetí třetina už byla v pořádku. Jenže ve výsledku je to všechno k ničemu, když vyhrál soupeř," ulevil si Krejčí, jenž končil zápas s bilancí minus jedna. K ohrožení branky se dostal jen jednou.

Série mezi Torontem a Washingtonem je dál nesmírně vyrovnaná. Oba týmy se utkaly potřetí a zatím vždy rozhodlo o vítězi až prodloužení. Favorizovaní hráči Capitals sice vedli 2:0 a 3:1, ale ještě v prostřední dvacetiminutovce domácí vyrovnali. A ve druhé minutě prodloužení rozhodl o jejich výhře při přesilové hře Tyler Bozak. Tým Maple Leafs tak vede v sérii 2:1 na zápasy. Český hokejista Roman Polák kvůli zranění do zápasu v dresu Toronta nezasáhl.

Nastavovat se musely i další dva pondělní zápasy. Hořkou porážku utrpěli hokejisté Calgary, kteří vedli doma nad Anaheimem v polovině utkání už 4:1, nakonec však prohráli 4:5 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil po 90 sekundách nastavení Corey Perry, jehož střelu od pravého mantinelu vyrazil brankář Brian Elliott do zad jednoho z obránců a od nich se puk odrazil do sítě. Kačeři, v jejichž brance po čtvrtém inkasovaném gólu nahradil Johna Gibsona Jonathan Bernier a chytil všech 16 střel, tak vedou v sérii už 3:0.

Obrat se povedl také Nashvillu, jenž po dvou třetinách prohrával s Chicagem 0:2. Ve třetí části dvěma trefami vyrovnal Filip Forsberg a o vítězství Predators 3:2 rozhodl v 17. minutě prodloužení Kevin Fiala.

Blackhawks, kterým i tentokrát chyběli v sestavě čeští obránci Michal Kempný a Michal Rozsíval, vstupovali do play off v roli druhého nejlepšího týmu základní části. Jenže v úvodních dvou domácích zápasech nedali ani gól, nyní prohrávají už 0:3 na utkání a jsou na pokraji vyřazení.

Statistika - 1. kolo play off NHL
Východní konference - 3. zápasy
Boston - Ottawa 3:4 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 27. Acciari, 27. Backes, 34. Pastrňák - 8. a 24. Hoffman, 8. Brassard, 66. Ryan. Střely na branku: 20:32. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Ryan, 3. Karlsson (všichni Ottawa). Stav série: 1:2.
Toronto - Washington 4:3 v prodl. (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 15. Matthews, 36. Kadri, 40. Nylander, 62. Bozak - 3. Bäckström, 5. Ovečkin, 26. Kuzněcov. Střely na branku: 28:26. Diváci: 19.861. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Bäckström (Washington). Stav série: 2:1.
Západní konference - 3. zápasy
Nashville - Chicago 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 45. a 55. Forsberg, 77. Fiala - 22. Rasmussen, 32. P. Kane. Střely na branku: 49:36. Diváci: 17.204. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Forsberg, 3. Rinne (všichni Nashville). Stav série: 3:0.
Calgary - Anaheim 4:5 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 3. Monahan, 10. Versteeg, 25. Stone, 29. Bennett - 40. a 56. Theodore, 16. Ritchie, 52. Thompson, 62. Perry. Střely na branku: 32:27. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Bieksa (oba Anaheim), 3. Bennett (Calgary). Stav série: 0:3.