Rubriky:

NHL

Boston - Ottawa 0:1

Stav série 1:3

Ryan sťal Boston, Pastrňák s Krejčím balancují na hraně vyřazení! Hanzal odmítl konec

20. dubna 2017 05:42 - New York
(Aktualizováno: 20. dubna 2017 06:36)

Jediný gól rozhodl čtvrtý duel 1. kola play off NHL mezi Bostonem a Ottawou. Ve třetí třetině ho vstřelil Bobby Ryan, kanadský tým tak vede v sérii už 3:1 a k postupu mu chybí poslední krok. V souboji Západní konference mezi St. Louis a Minnesotou naopak odvrátili hosté hrozbu vyřazení i díky trefě českého centra Martina Hanzala, který pečetil výsledek na 2:0 pro Wild.

 

Bob Dechiara, Reuters

Jediný regulérní gól vstřelil v Bostonu ve 46. minutě Bobby Ryan. V polovině zápasu se radovali z úvodní branky i domácí, ale rozbor u videa odhalil, že akci předcházel ofsajd a trefa byla odvolána. Vícekrát už Boston Craiga Andersona nepřekonal a hostující brankář si za 22 zásahů připsal čisté konto.

"Samozřejmě nás zklamalo, když gól zrušili. Na branky se nadřeme, oba brankáři chytali skvěle. Ale nemyslím si, že by nás to srazilo. Nálada na střídačce byla dobrá, kluci se povzbuzovali a říkali si, že musíme být trpěliví a odolní. Proto si nemyslím, že to byl klíčový faktor zápasu. Jim to možná dodalo trochu sil, ožili, ale nás neuznaný gól rozhodně neodradil od našeho cíle," komentoval neuznanou branku trenér Bostonu Bruce Cassidy.

V dalším utkání Východní konference zvítězil nejlepší tým základní části Washington na ledě Toronta 5:4 a srovnal stav na 2:2 na zápasy. Capitals těžili z výborné úvodní třetiny, kterou vyhráli 4:1. Toronto v předchozím utkání otočilo zápas na svou stranu z 0:2 a i tentokrát ještě zápas zdramatizovalo, když snížilo na 3:4 a v čase 59:33 ještě na konečných 4:5. Největší strůjcí úspěchu hostí byli útočníci Tom Wilson a T.J. Oshie, kteří vstřelili po dvou gólech.

"Je sice hezké, že jsme se vrátili do zápasu, ale dnes to vypadalo, jako bychom se jich dostatečně nebáli. Nehráli jsme dobře, nebojovali jsme dost tvrdě. Náš tým má rozhodně na víc," prohlásil kouč Toronta Mike Babcock, jehož svěřenci před utkáním překvapivě vedli 2:1 na zápasy. "Bohužel nám to trvalo několik zápasů, ale teď už jsme k utkání přistoupili správně. V tom musíme pokračovat," podotkl Oshie.

Minnesota odvrátila konec sezóny zejména díky výbornému výkonu gólmana Devana Dubnyka, který pochytal všech 28 střel. Naopak jeho protějšek Jake Allen se podepsal pod úvodní gól zápasu, když jeho rozehrávku zachytil u mantinelu Charlie Coyle a poslal puk do odkryté klece. Pojistku přidal Hanzal ve druhé třetině přesnou střelou z mezikruží nad lapačku.

"Stříleli jsme a chodili před bránu i v předchozích třech utkáních, jen nám nic neprošlo," uvedl Hanzal. Podle jeho slov týmu také pomohlo, že poprvé v sérii v utkání vedl. "Trochu nás to povzbudilo a dodalo sebevědomí, protože soupeř musel dohánět náš náskok. Celý náš tým byl dnes skvělý. Vše začalo s Dubym v brance, který byl fantastický. A v poli každý bojoval a rval se o každý puk," podotkl.

Prvním postupujícím na Západě se stal Anaheim, jenž zvítězil nad Calgary i počtvrté, tentokrát 3:1. Jen necelých šest minut vydržel v brance Calgary Brian Elliott. Poté co za stavu 0:0 pustil gól z těžkého úhlu, ho vystřídal Chad Johnson, který inkasoval z druhé střely, co na něho šla. Jiskřičku naděje vykřesal domácím v závěru druhé třetiny z přesilové hry Sean Monahan. Více John Gibson, který kryl 36 střel, Calgary nedovolil a postup zpečetil při powerplay Ryan Getzlaf. V semifinále Západní konference se Anaheim střetne s vítězem série Edmonton - San Jose.

Calgary v prvních třech utkáních pokaždé prohrálo o gól, přičemž ve druhém Flames promarnili vedení 2:0 a ve třetím dokonce 4:1. "Musíme smeknout klobouk před soupeřem, ale my se nemáme za co stydět. Bojovali jsme až do hořkého konce. Nechali jsme na ledě všechno, ale bohužel to nestačilo," prohlásil kapitán Calgary Mark Giordano.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 4. zápasy:
Toronto - Washington 4:5 (1:4, 1:0, 2:1)
Branky: 6. Hyman, 26. Van Riemsdyk, 52. Matthews, 60. Bozak - 3. a 53. Oshie, 14. a 17. Wilson, 5. Ovečkin. Střely na branku: 34:27. Diváci: 19 838. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Wilson (oba Washington), 3. Nylander (Toronto). Stav série: 2:2.
Boston - Ottawa 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 46. Ryan. Střely na branku: 22:27. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Anderson (oba Ottawa), 3. Rask (Boston). Stav série: 1:3.
Západní konference - 4. zápasy:
St. Louis - Minnesota 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 17. Coyle, 37. Hanzal. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19 791. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Coyle (oba Minnesota), 3. Reaves (St. Louis). Stav série: 3:1.
Calgary - Anaheim 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 37. Monahan - 6. Eaves, 7. Thompson, 60. Getzlaf. Střely na branku: 37:25. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Monahan (Calgary), 3. Thompson (Anaheim). Konečný stav série: 0:4.
Kanadské bodování play off NHL:     
1. Malkin (Pittsburgh) 4 8 (2+6)
2. Guentzel (Pittsburgh) 4 6 (5+1)
3. Radulov (Montreal) 4 6 (2+4)
  Oshie (Washington) 4 6 (2+4)
5. Crosby (Pittsburgh) 4 6 (1+5)
6. Monahan (Calgary) 4 5 (4+1)
7. Getzlaf (Anaheim) 4 5 (3+2)
  Ryan (Ottawa) 4 5 (3+2)
9. Bäckström (Washington) 4 5 (2+3)
  Brassard (Ottawa) 4 5 (2+3)
  Rakell (Anaheim) 4 5 (2+3)
  Theodore (Anaheim) 4 5 (2+3)
34. Pastrňák (Boston) 4 3 (1+2)
  Plekanec (Montreal) 4 3 (1+2)
66. Sobotka (St. Louis) 4 2 (1+1)
86. Hertl (San Jose) 4 2 (0+2)
mm, ČTK, Sport.cz

Play off

 • 1. kolo

 • Chicago Blackhawks - logo Chicago Blackhawks Nashville Predators - logo Nashville Predators
  0:4
 • Minnesota Wild - logo Minnesota Wild St. Louis Blues - logo St. Louis Blues
  1:4
 • Anaheim Ducks - logo Anaheim Ducks Calgary Flames - logo Calgary Flames
  4:0
 • Edmonton Oilers - logo Edmonton Oilers San Jose Sharks - logo San Jose Sharks
  4:2
 • Montreal Canadiens - logo Montreal Canadiens New York Rangers - logo New York Rangers
  2:4
 • Ottawa Senators - logo Ottawa Senators Boston Bruins - logo Boston Bruins
  4:2
 • Washington Capitals - logo Washington Capitals Toronto Maple Leafs - logo Toronto Maple Leafs
  4:2
 • Pittsburgh Penguins - logo Pittsburgh Penguins Columbus Blue Jackets - logo Columbus Blue Jackets
  4:1
 • 2. kolo

 • Nashville Predators - logo Nashville Predators St. Louis Blues - logo St. Louis Blues
  4:2
 • Anaheim Ducks - logo Anaheim Ducks Edmonton Oilers - logo Edmonton Oilers
  4:3
 • New York Rangers - logo New York Rangers Ottawa Senators - logo Ottawa Senators
  2:4
 • Washington Capitals - logo Washington Capitals Pittsburgh Penguins - logo Pittsburgh Penguins
  3:4
 • Finále konferencí

 • Nashville Predators - logo Nashville Predators Anaheim Ducks - logo Anaheim Ducks
  4:2
 • Ottawa Senators - logo Ottawa Senators Pittsburgh Penguins - logo Pittsburgh Penguins
  3:4
 • Finále Stanley Cupu

 • Nashville Predators - logo Nashville Predators Pittsburgh Penguins - logo Pittsburgh Penguins
  2:3

Časová osa: NHL

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.

Podsekce:

         
 • Souhrn
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Kalendář
 • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..